صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

غرضي: رفراندوم هيچ نتيجه اي ندارد

سيد محمد غرضي با بيان اينکه يک کشور بر اساس قانون اداره مي شود، گفت: کساني که حرف از رفراندوم مي زنند به جاي تکيه بر قانون و اجماع کردن، مي خواهند سراغ مردم رفته و همه پرسي را مطرح مي کنن

کد خبر: 3212

وزير دولت هاشمي رفسنجاني خاطر نشان کرد: از رفراندوم هيچ نتيجه اي براي دولت حاصل نمي شود.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا، 2 روز پيش بود که حسن روحاني، رئيس‌جمهور، در نخستين همايش اقتصاد ايران که در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار شد، حضور يافت و به موضوعات مختلفي اشاره کرد که مهمترين آنها در خصوص مبحث همه پرسي بود: « قانون اساسي به ما مي‌گويد در مسائل مهم به جاي اينکه قانون در مجلس تصويب شود، ماده قانوني به همه‌پرسي گذاشته شود. ما يک بار هم که شده از مردم بپرسيم.»

در اين باره اما کانديداي انتخابات رياست جمهوري سال 92 و رقيب حسن روحاني در جريان انتخابات با انتقاد از مطرح شدن طرح رفراندوم توسط رئيس جمهور، اظهار داشت: من يادم هست مصدق وقتي رفراندوم کرد، مجلس هفدهم را منحل کرد و همان مسئله باعث شد تا دولت مصدق نيز از بين رفته و دشمنان بر او چيره شوند و کودتا به وجود آمد.

سيد محمد غرضي با بيان اينکه يک کشور بر اساس قانون اداره مي شود، گفت: کساني که حرف از رفراندوم مي زنند به جاي تکيه بر قانون و اجماع کردن، مي خواهند سراغ مردم رفته و همه پرسي را مطرح مي کنند.

وي در ادامه افزود: معناي رفراندوم اين است که به جاي قانون اساسي و مجلس، از مردم به پرس و جو بپردازيم. خود اين مسئله يک قانون مي شود. من اين سوال را دارم که مگر قانون هاي ديگر اجرا شده که حالا بخواهيم در دعواهاي بين 2 گروه سراغ مردم رفته و آنها را وارد اين دعواهاي سياسي کنيم.

وزير دولت هاشمي رفسنجاني همچنين خاطر نشان کرد: از رفراندوم هيچ نتيجه اي براي دولت حاصل نمي شود.

غرضي در بخش پاياني اظهارات خود گفت: رفراندوم يکبار انجام شد و مردم به جمهوري اسلامي راي دادند. حالا بخواهيم يکبار ديگر رفراندوم برگزار کنيم و درباره مسائل ريزتر از مردم نظرخواهي کنيم، کار صحيحي نيست. در اداره کشور رفراندوم موثر نيست، حالا چه نفع چپ باشد و چه به نفع راست؛ در پايان ماجرا اين گروه ها هستند که به سمت يکديگر تير و کمان مي کشند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر