صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

روحانی: الحمدلله وعده‌های داده‌ شده محقق شد / درخواست لغو استیضاح وزیر آموزش و پرورش +عکس

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه موضوع مذاکرات هسته‌ای مربوط به همه اجزاء نظام است، گفت: مذاکره‌کنندگان کشور در چارچوب‌های مشخص‌ شده از سوی رهبر معظم انقلاب که به طور شفاهی و کتبی ابلاغ شده حرکت می‌کنند.

کد خبر: 31717

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام حسن روحانی در ششمین نشست مشترک دولت و مجلس با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای به مرحله حساسی رسیده است، گفت: مذاکرات مسأله همه کشور است و امیدواریم با کمک مجلس و حمایت مردم ضمن احقاق حقوق ملت و تأمین منافع کشور به نتیجه قابل قبول و خوشحال‌کننده دست یابیم.

 


رییس شورای عالی امنیت ملی از این مذاکرات به عنوان یکی از مهم‌ترین مذاکرات دیپلماتیک کشور یاد کرد و اظهار داشت: این کار مهم در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، شورای عالی امنیت ملی و قانون اساسی پیش رفته و خواهد رفت.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: سوال و استیضاح از وزرا حق قانونی مجلس است، اما در این شرایط که آخرین سال فعالیت مجلس نهم است، امیدواریم جلسه استیضاح به بهترین نحو که نشانه همدلی و همکاری دولت و مجلس باشد، برگزار شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه آموزش و پرورش مشکلات خاص خود را دارد، گفت: دولت یازدهم در سال ۹۲ تا ۹۴ بیش از سایر دستگاه‌ها به این وزارتخانه بودجه و اعتبار اختصاص داده و بیش صد در صد اعتبارات تصویب شده را تخصیص داده است و وزیر نیز همه تلاش خود را در جهت حل مشکلات این وزارتخانه بکار بسته است.

روحانی ادامه داد: مسیر حل مشکلات فرهنگیان عزیز بهتر از سال گذشته و در جهت ارتقاء منافع آموزش و پرورش در حال طی شدن است و امیدواریم اگر سوال و پرسشی است در جلسه استیضاح با توضیحات وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان قانع شوند و مسیر خدمت ادامه یابد.

روحانی همچنین اظهار داشت: دولت در شرایط حساسی بار سنگین مسایل مختلف را بر دوش می‌کشد و با کمک نمایندگان مجلس و حمایت مردم که نمایانگر همدلی و همزبانی مورد نظر رهبر معظم انقلاب است، از مشکلات عبور خواهیم کرد.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت مصمم است در هر شرایطی سیاست‌هایی که از ابتدا اعلام کرده را ادامه بدهد، گفت: در شرایط کنونی برای پیشبرد کشور و حل مشکلات کشور نیاز بیشتری به کمک یکدیگر داریم.


روحانی با اشاره به اینکه شعار دولت از ابتدا این بود که علاوه بر مهار تورم از رشد منفی و رکود خارج شده‌ و به سمت رونق حرکت کنیم، گفت: الحمدلله وعده‌های داده‌ شده محقق شد و در سال ۹۳ نرخ تورم در کشور به ۲۵ درصد رسیده و شاهد رشد ۳ درصدی در کشور بودیم و البته پیش از تحقق این وعده، افرادی‌ در کشور این امر را امکان ناپذیر می‌دانستند اما گزارش بانک مرکزی نشان داد که در سال ۹۳ توانستیم به این رشد و کاهش تورم برسیم.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه با کنترل توقعات و ترسیم مسیر واقعی برای رشد و حرکت صحیح اقتصادی می‌توان کار را در کشور پیش برد، گفت: البته در سال جاری کار برای دولت کمی سخت‌تر است و برای ادامه راه نیازمند کمک مجلس هستیم.

روحانی در خصوص تدوین لایحه خروج از رکود در دولت گفت: در حال حاضر چندین آیین نامه از این لایحه تدوین شده و مابقی این آیین نامه ها به سرعت در حال تصویب است.

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود ضمن خوش آمدگویی به رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ماه مبارک رمضان را، ماه عبادت و تقرب به خدا دانست و گفت: بی تردید هر چه همدلی، مهربانی و برادری بین مردم و مسئولین بیشتر باشد، لطف و عنایت خداوند بیشتر خواهد بود و حق تعالی ما را در عرصه‌های مختلف یاری خواهد کرد.

روحانی افزود: همدلی و همزبانی ملت و مسوولین باعث خواهد شد که از هیچ قدرتی نهراسیم و مطمئنا با این روحیه از مشکلات عبور خواهیم کرد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری ضمن خیر مقدم به رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد در سایه همدلی و همزبانی دولت و مجلس، مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف مرتفع شود.

==========================================================

 

 

ایسنا: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک دولت و مجلس که بعد از ظهر امروز یکشنبه به میزبانی دولت در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت که در این نشست حسن روحانی از نمایندگان خواسته از وزیر آموزش و پرورش حمایت کنند و او را استیضاح نکنند.

"سیدمهدی موسوی‌نژاد"اظهار کرد: در این نشست روسای قوای مقننه و مجریه سخنرانی کردند. آقای لاریجانی بر لزوم اجرای قانون از سوی دولت تاکید کرد و خواستار تدوین آیین‌نامه مربوط به قانون خروج از رکورد، تامین نقدینگی پروژه‌های عمرانی و همدلی و همزبانی قوای مجریه و مقننه با هم شد.

وی افزود: رییس مجلس همچنین گفت با توجه به اینکه دولت وسط میدان است باید کمک کنیم تا موفقیت‌هایی به دست بیاورد.

به گفته این نماینده مجلس، علی لاریجانی همچنین خواستار مدیریت صحیح دولت در حذف یارانه ثروتمندان و دهک‌های بالا شده است.

موسوی نژاد ادامه داد: رییس مجلس همچنین از دولت خواست هرچه سریع‌تر برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه کند چرا که لایحه بودجه سال 95 باید مبتنی بر برنامه ششم تدوین شود.

وی همچنین اضافه کرد: در این نشست رییس‌جمهور از نمایندگان خواست در روند مذاکرات هسته‌ای به دولت کمک کنند و مصوبات مجلس در این زمینه نیز در جهت همراهی با دولت باشد.

این نماینده مجلس در پایان یادآور شد: آقای روحانی همچنین به موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش اشاره کردند و از مجلس خواستند استیضاح آقای فانی انجام نشود و حمایت لازم از ایشان صورت گیرد.


نظرات بینندگان

ارسال نظر