صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

عبدالرضا داوری؛

دلیل حمله همزمان"حدادیان" به هاشمی و احمدی نژاد؟

عبدالرضا داوری از چهره های جریان احمدی نژاد در مطلبی با عنوان "نشانه شناسی حمله همزمان سعید حدادیان به رفسنجانی و احمدی نژاد؛ راهبرد «مهار دوگانه » نوشت:

کد خبر: 31715

زمان به نقل پارسینه، حمله همزمان سعید حدادیان به هاشمی رفسنجانی و احمدی نژاد در مراسم شب اول ماه مبارک رمضان اصلا تصادفی نیست. سعید حدادیان در سخنان خود نشانه هایی از راهبرد «مهار دوگانه » که از سال ٩١ برای مدیریت صحنه سیاسی ایران در دستور کار بخشی از نهادهای قدرتمند قرار دارد را رونمایی کرد.

 

در راهبرد مهار دوگانه ،یک فرضیه اساسی و یک فرضیه فرعی وجود دارد:

فرضیه اساسی:صحنه سیاسی ایران صرفا باید بر اساس فعالیت جریانهای سیاسی «مدیریت شده » یا «قابل مدیریت » ساماندهی شود.

فرضیه فرعی: جریان هاشمی (فتنه ) و جریان احمدی نژاد (انحراف ) نه «مدیریت شده » و نه «قابل مدیریت » هستند لذا این دو جریان نباید در متن تحولات سیاسی نقش آفرین باشند و همزمان باید به حاشیه روند و جریانهای بدلی نظیر حزب ندا درمیان اصلاح طلبان و جبهه [... ] در میان اصولگرایان ، به متن تحولات منتقل شوند.

 

البته تجربه تاریخی ملت ایران نشان داده که همواره در برابر هر نوع مهندسی صحنه سیاسی مقاومت کرده و رفتاری خلاف نظر مهندسان سیاست بروز میدهند که از جمله باید به شکست راهبرد مهار دوگانه در انتخابات ٩٢ ،بعد از رسیدن حسن روحانی به ریاست جمهوری، که برخلاف نظر مجریان این راهبرد آشکارشد، اشاره کرد/عبدالرضا داوری

نظرات بینندگان

ارسال نظر