صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توضیح لاریجانی درباره طرح هسته ای مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران گفت: این موضوع در هیئت رئیسه بحث شد و بنا شد چارچوب موردنظر رهبری مورد توجه قرار گیرد و با شورای عالی امنیت ملی در این زمینه مشورت شود.

کد خبر: 31595

خبرگزاری تسنیم: احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان در تذکری با استناد به آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: براساس تبصره 2 ماده 146 آئین‌نامه داخلی مجلس وقتی گزارش کمیسیون چاپ می‌شود و در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد تا وقتی در دستور کار نیامده، قابل تغییر است.وی برهمین اساس گفت: وقتی یک طرحی در دستور کار مجلس چاپ شد، دیگر نمی‌توان آن را تغییر داد لذا طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران در دستور کار این هفته مجلس چاپ شده بود اما امروز در دستور کار خوانده نشد و این مغایر آئین‌نامه داخلی مجلس است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این تذکر گفت: مسائلی که مربوط به شورای عالی امنیت ملی است و شورا روی آنها نظر دارد، باید مورد توجه قرار گیرد و ما هم در این زمینه کمک کنیم.

وی افزود: شورا چارچوب‌هایی دارد و باید با آنها هماهنگی لازم را داشته باشیم؛ بحث فروش سیب‌زمینی که نیست، باید هماهنگی وجود داشته باشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: در هیئت رئیسه هم این موضوع مورد بحث قرار گرفت و بنا شد در این مسئله چارچوب‌های مورد نظر مقام معظم رهبری حتماً رعایت شود لذا تصویب این طرح باید با مشورت شورای عالی امنیت ملی انجام شود.

لاریجانی افزود: آنها ملاحظاتی دارند که ما این ملاحظات را منتقل کردیم اما متأسفانه برخی از این ملاحظات رعایت نشده‌اند، حال این مسئله مهم است و چون می‌خواهیم با رأی بالایی تصویب شود باید همه به این موضوع کمک کنیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر