صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

عکس/ رزمایش نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان

رژیم صهیونیستی که درصدد ایجاد یک منطقه امنیتی در بلندی‌های جولان به بهانه حمایت از دروزی‌ها است روز گذشته یک رزمایش نظامی در این منطقه برگزار کرد.

کد خبر: 31380

ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته به بهانه حمایت از دروزی‌های سوریه در بلندی‌های جولان - که دو سوم آن در اشغال اسرائیل است - رزمایش نظام برگزار کرد.

پایگاه اسرائیلی والا با انتشار خبری فاش کرد که رژیم صهیونیستی درصدد ایجاد یک منطقه امنیتی در بلندی‌های اشغالی جولان به بهانه حمایت از دروزی‌ها است.

این منبع همچنین به نقل از منابع نظامی و اسرائیلی افزود که رژیم صهیونیستی در این خصوص تماس‌های متعددی را با صلیب سرخ، سازمان ملل و دیگر کشورها برقرار کرده است.

معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم درحال تلاش برای انتقال دروزی‌های سوریه به اراضی اشغالی است.

«لوبا السمری» سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که ارتش اسرائیل تحولات مربوط به درگیری‌ها در سوریه و در مرزهای بلندی های جولان را دنبال و برای حفظ امنیت این منطقه تلاش می‌کند.

از سوی دیگر، «یوسف جربوع» شیخ طایفه دروزی‌های سوریه با اشاره به تهدید دروزی‌های این کشور توسط تروریستهای داعش و جبهة النصرة اعلام کرد: دولت سوریه توانایی حمایت و محافظت از ما را دارد و نیروی اصلی سرکوبگر تروریست‌ها در دستان ارتش سوریه است.

وی همچنین بر حمایت دروزی‌ها از دولت و ارتش سوریه تاکید کرد.

دروزی یک فرقه مذهبی بر پایه علوم خفیه و یکتاپرستی است که سکونتگاه اصلی پیروان آن در سوریه، اردن، اسرائیل و لبنان است.


.............
پایان پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر