صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

شرط مجلس برای تایید توافق ایران و 1+5

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کمیسیون امنیت در طرح صیانت از دستاوردهای هسته‌ای عبارت تطبیق را لحاظ کرده است یعنی توافق نهایی باید به مجلس داده شود تا مجلس آن را با قانون اساسی و قوانین دیگر مطابقت دهد. طبیعتا اگر توافق با قوانین همخوانی داشت و اشکالی نداشت آن را تائید می کنیم و اگر اشکال داشت برخورد می‌کنیم.

کد خبر: 31305

خبرگزاری ایسنا: علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اینکه آیا دلیل طولانی شدن مذاکرات زیاده‌خواهی‌های آمریکا است ؟ گفت: حتما همین طور است چون اگر آن‌ها در چارچوب های اولیه عمل می کردند قطعا شاهد طولانی شدن روند مذاکرات نبودیم.

به گفته وی زیاده خواهی های آمریکا به دلیل فشار رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود است که آن‌ها از ابتدا بسیار نقش مخربی را ایفا کردند تا توافق حاصل نشود. پس طبیعی است که با تاکیدات ما بر حفظ دستاوردها و اصول‌مان مذاکرات به درازا بکشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: طبیعتا در این شرایط باید تیم مذاکره کننده محکم ایستاده و از حقوق ملت دفاع کند.

بروجردی در مورد اینکه آیا توافق نهایی باید به تصویب مجلس برسدگفت: کمیسیون امنیت در طرح صیانت از دستاوردهای هسته‌ای عبارت تطبیق را لحاظ کرده است یعنی توافق نهایی باید به مجلس داده شود تا مجلس آن را با قانون اساسی و قوانین دیگر مطابقت دهد. طبیعتا اگر توافق با قوانین همخوانی داشت و اشکالی نداشت آن را تائید می کنیم و اگر اشکال داشت برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به طرح مصوب در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای صیانت از دستاوردهای هسته‌ای گفت: این مصوبه در راستای حمایت از تیم مذاکره کننده است که می تواند به عنوان پشتوانه آن‌ها در مذاکرات محسوب شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر