صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

فاصله احمدي‌نژاد و مشايي اقدامي تاکتيکي

يک فعال سياسي اصولگرا با بيان اينکه اقدامات احمدي‌نژاد باعث شد بسياري از مسائل زيربنايي ما با آسيب مواجه شود٬ گفت: ما بزرگترين شانس را در هشت سال دولت احمدي‌نژاد داشتيم در حالي که اين فرصت طلايي در دست رفت.

کد خبر: 3028

ايلنا/ يک فعال سياسي اصولگرا با بيان اينکه اقدامات احمدي‌نژاد باعث شد بسياري از مسائل زيربنايي ما با آسيب مواجه شود٬ گفت: ما بزرگترين شانس را در هشت سال دولت احمدي‌نژاد داشتيم در حالي که اين فرصت طلايي در دست رفت.

احمد کريمي اصفهاني با اشاره به دستور جديد احمدي‌نژاد پيرامون تحليل سخنان روحاني در همايش اقتصاد ايران٬ گفت: البته آحاد ملت حق دارند در مورد هر آنچه در کشور مي گذرد تحليل کند و کارها بايد به صورتي باشد که مردم بتوانند نسبت به اقدام مسئولين نظارت داشته باشند.

وي گفت: اگر احمدي‌نژاد همچنان براي خود جايگاهي قائل است بايد بداند ديگر نمي‌تواند براي کشور تعيين تکليف کند چرا که وقتي او در مسئوليت بود پاسخگو نبود و ديديم که چه برسر اقتصاد ايران آورد به گونه‌اي که دولت امروز وارث اقتصادي است که احمدي نژاد آن را پايه‌گذاري کرد.

کريمي اصفهاني با بيان اينکه اقدامات احمدي‌نژاد باعث شد بسياري از مسائل زير‌بنايي ما با آسيب مواجه شود٬ گفت: ما بزرگترين شانس را در هشت سال دولت احمدي‌نژاد داشتيم در حالي که اين فرصت طلايي از دست رفت بنابراين اگر قرار است تحليلي در مورد مسائل اقتصادي و رويکرد دولت فعلي صورت گيرد خوب است که اين تحليل هم بشود که فرصت‌هاي هشت ساله دولت احمدي نژاد چگونه از دست رفت.

وي افزود: بحث اصلي ما بي‌ارزش کردن طرف مقابل نه برمبناي واقعيت بلکه بر مبناي تخريب است تا يک عده براي خود جايگاهي دوباره ايجاد کنند٬ به گونه اي که چند روز پيش احمدي‌نژاد تلاش کرد با اظهار ات خود بگويد از همه براي اسلام و ولايت دلسوزتر شده چرا که عنوان کرد اگر اسلام و ولايت در خطر بيفتد خواهم آمد. سوال اين است که او امروز چگونه مدعي تبعيت از رهبري شده در حالي که تنها رئيس‌جمهوري بود که در رابطه با برکناري مشايي٬ از رهبري اخطار کتبي گرفت.

اين فعال سياسي اصولگرا تصريح کرد: اظهارات امروز احمدي‌نژاد به خاطر اين است که او مجدد علاقمند به بازگشت به سياست و قدرت شده است. ممکن است حافظه تاريخي ملت کمي ضعيف باشد٬ اما هيچکس فراموش نمي‌کند که او چه فرصت‌هايي را از دست داد در حالي که شايد پشتيباني ولايت از دولت‌هاي نهم و دهم کم‌نظير بود اما احمدي‌نژاد نه تنها از اين فرصت استفاده نکرد بلکه ناسپاس هم بود.

وي گفت: احمدي‌نژاد خودش بهتر مي داند که نه نگران ولايت و نه دلسوز نظام است. مشايي فردي است که احمدي‌نژاد به وي اعتقاد دارد و نظر مشايي براي احمدي‌نژاد بر همه چيز ارجحيت داشته٬ بنابراين اگر امروز مشايي را کنار مي‌گذارد٬ براي اين است تا با اين اقدام تاکتيکي به قدرت برگردد٬ اما در صورت بازگشت او به قدرت٬ قطعا مرتکب خطاهاي بزرگتري خواهد شد.

کريمي اصفهاني با اشاره به اينکه احمدي‌نژاد اساسا اعتقادي به اصولگرايي ندارد٬ تاکيد کرد: وقتي احمدي نژاد استاندار بود به فردي اعلام کرد ما نبايد براي پست‌هاي کوچک زياد دست و پا بزنيم٬ براي همين به شهرداري رفت تا دورخيزي براي جايگاه رياست‌جمهوري داشته باشد.

وي مدعي شد: همچنين درآن دوران احمدي‌نژاد عنوان کرده بود که ما بايد از روحانيت به عنوان يک نردبان استفاده کنيم. معتقدم احمدي‌نژاد اعتقاد چنداني به روحانيت ندارد. من براي تمام اين حرف‌ها شاهد دارم و اگر هم احمدي‌نژاد اين مطالب را تکذيب کند حاضرم شاهد بياورم.

وي با بيان اينکه احمدي‌نژاد ديگر بين هيچ طيفي از جمله اصولگرايان جايگاهي ندارد گفت: اگر هم آراي محدودي دارد به اعتقاد من با عوام‌فريبي آنها را به دست آورده است. اصولگرايان يکبار از سوراخ احمدي نژاد گزيده شده‌اند بنابراين ديگر از وي حمايت نمي کنند٬ احمدي‌نژاد هم اين را مي داند براي همين همواره اصولگرايان سنتي را نفي مي کند.

کريمي اصفهاني يادآور شد: به شهادت بسياري از افراد٬ مشايي مرشد اوست لذا امکان ندارد اين رابطه بهم بخورد. به اعتقاد من٬ سطوح بالاي حاکميت و مردم نيز اعتمادي به اقدامات احمدي نژاد نخواهند داشت.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر