صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کمک‌های ایران به یمن همچنان در جیبوتی !

سرپرست اعزامی هلال احمر ایران به جیبوتی با تشریح شرایط بسیار نامناسب اردوگاه‌های آوارگان یمنی که به‌شدت به پزشک و دارو نیاز دارند، از ارسال کمک‌های ایران در جیبوتی با پنج کشتی کوچک به یمن طی امروز و فردا خبر داد.

کد خبر: 29258

تیم دوم جمعیت هلال احمر که یک هفته قبل خود را از طریق مسیر هوایی به جیبوتی رسانده بود هم اکنون در اردوگاهی در منطقه ابوک در 285 کیلومتری جیبوتی مستقر هستند، بر این اساس در جدیدترین ارتباطی که صارم رضایی سرپرست اعزامی هلال احمر ایران به جیبوتی با خبرنگار برقرار کرد، شرایط اردوگاه‌های آوارگان یمنی را به‌شدت نامناسب ارزیابی کرد که به‌طور جدی و فوری به پزشک و دارو نیاز دارند.
 

ارسال کمک‌های ایران در جیبوتی با پنج کشتی کوچک


رضایی با بیان اینکه تعداد اردوگاه‌های یمنی مستقر در جیبوتی دو اردوگاه هستند که همه در منطقه ابوک در 285 کیلومتری جیبوتی به‌نام المرکزی و الرحمه قرار دارند، ادامه داد: روزانه تعداد 100 الی 200 نفر توسط سازمان مهاجرت بین المللی ریجستر و ثبت نام و سپس به کمیساریای عالی پناهندگان جهت اسکان معرفی می‌شوند و در کمپ استقرار پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت درمانی بسیار بد است، عنوان کرد: بیشترین نیاز آوارگان در کمپ مواد غذایی، آب آشامیدنی، کفش، جارو و تمیز کردن محلی است که در آن می‌خوابند، همچنین به ظروف آشپزخانه و در نهایت شیر برای تغذیه کودکان  نیز مورد نیاز فوری است.

ارسال کمک‌های ایران در جیبوتی با پنج کشتی کوچک


رضایی درباره وضعیت کمک‌های ایران در جیبوتی عنوان کرد: همه کمک‌های ایران در انبار‌های امدادی برنامه جهانی غذا هستند، ما تک تک آنها را بازدید کردیم و قرار است امروز و یا فردا به یمن ارسال شود. کمک‌های ایران قرار است به یمن ارسال شود زیرا در یمن کسانی هستند که بیشتر از آنهایی که آواره هستند نیازمند این کمک‌ها هستند.

سرپرست اعزامی هلال احمر ایران به جیبوتی درباره سرنوشت کمک‌های کشورهای دیگر که در منابع خارجی عنوان شده بود که کمک‌های کشتی‌های خارجی به‌جز ایران به تجار آفریقایی فروخته شده است، بیان داشت: ما به‌خاطر این اینجا هستیم که کمک‌ها را مستقیم به هلال احمر یمن تحویل دهیم لذا کمک‌های ما کامل در دست برنامه جهانی غذاست، زیرا ما روزانه چک می‌کنیم و قرار است کمک‌های ایران با پنج کشتی کوچک به یمن ارسال شود. ما به مردم کشورمان قول می‌دهیم که کمک‌های مردمی به‌زودی از جیبوتی به یمن ارسال شود.

ارسال کمک‌های ایران در جیبوتی با پنج کشتی کوچک


وی درباره کمک‌های دیگر کشورها نیز عنوان کرد: قطر و نهادهای بین المللی همچون برنامه جهانی غذا، کمیساریای عالی پناهندگان و دولت جیبوتی نیز در این زمینه نقش دارند.

سرپرست اعزامی هلال احمر ایران به جیبوتی در پایان مجدداً نسبت به اعزام و نیاز فوری به نیروهای پزشکی و درمانی تأکید کرد.

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر