صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

فرمول فروزنده برای اصولگرايان

در حال حاضرهمه اين موضوع را پذيرفته اند که اگر در آينده اصولگرايان با يکديگر وحدت نکنند وهرکس بخواهد اصولگرايي را به سمت خودش بکشد، نمي توانيم نقش موثري در حوزه سياست ايفا کنيم و طبيعتا دوباره چالش هايي براي کشور ايجاد خواهد شد.

کد خبر: 2889

سخنگوي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي گفت: واقعيت اين است که ما در اصول و بسياري از مباني با هم تفاهم داريم و اختلاف سليقه در روش هاست که برگزاري جلسات مشترک باعث مي شود که ما به هم نزديک شده و براصول تاکيد کرده و روش ها را هم به بحث و گفتگو بگذاريم.

لطف الله فروزنده در گفتگو با خبرآنلاين در پاسخ به اين سئوال که نظر شما درباره فضاي سياسي کنوني کشور چيست؟ خاطرنشان کرد: بخشي از فضاي سياسي در حوزه بين الملل است که در اين حوزه مي توان گفت که مردم در حال پي بردن به ماهيت نظام استکبار هستند که اين نظام به رغم اينکه جمهوري اسلامي با مذاکره، فرصتي به آن‌ها داده است ولي آن‌ها متاسفانه همان روحيه استکباري را دارند.

فروزنده تاکيد کرد: در حوزه گفتماني نيز هم اکنون هويت انقلاب اسلامي در منطقه دنبال شده و الان ضرورت ايجاد يک انسجام احساس مي شود و فضا براي اينکه همه به توانمندي داخلي تکيه کنيم و با وحدت کار را به پيش ببريم نه فقط در حوزه اصولگرايي بلکه در بين همه نيروهاي دلسوز نظام وجود دارد.

وي همچنين در خصوص احتمال به وحدت رسيدن اصولگرايان به براي حضور انتخابات مجلس آينده اظهارکرد:ما واقعا معتقد به وحدت اصولگرايان هستيم و امروز يکي از مسائل مهم اين است که ميان احزاب اصولگرا وحدت حداکثري وجود داشته باشد.

وي افزود: واقعيت اين است که ما در اصول و بسياري از مباني با هم تفاهم داريم و اختلاف سليقه در روش هاست که برگزاري جلسات مشترک باعث مي شود که ما به هم نزديک شده و براصول تاکيد کرده و روش ها را هم به بحث و گفتگو بگذاريم.

فروزنده تصريح کرد:همه بايد تلاش کنيم زير يک چتر با محوريت ولايت قرار گيريم و اين تصميم را نوعي عبادت و وظيفه مي دانيم.
اين فعال اصولگرا با تاکيد براينکه به وحدت رسيدن اصولگرايان ضروري است، ادامه داد: البته به نظر من اگر بدنه حزب الله از مسولان بخواهند اين امر به راحتي اتفاق مي افتد.

معاون پارلماني دولت دهم تصريح کرد: راه وحدت اين است که انسان يگ گام از خودش بگذرد و ما اگر از مواضع شخصي و گروهي خود تنزل کنيم و مصلحت عمومي اصولگرايان را ببينيم حتما به نتيجه مي رسيم اما اگر جرياني به سمت وحدت حرکت نکند، توسط آحاد امت حزب الله حذف مي شود.

وي در پاسخ به اين سئوال که نظر شما درباره گلايه هاي دکتر حدادعادل از اصولگرايان در کنگره جمعيت ايثارگران چيست؟ تصريح کرد:ما در انتخابات يازدهم بايد همه از خودمان گله کنيم چراکه نتوانستيم آن وحدتي را که بايد ايجاد مي کرديم. ايجاد کنيم.

وي ادامه داد: البته آقاي حداد عادل انصافا آزمون خوبي داد و در آن دوره انتخابات با اينکه وضعيت راي آوري اش از برخي نامزدها بهتر بود ، اما به دليل تحقق وحدت کنار کشيد و تلاش کرد که همه کانديداها به يک نفر برسند اما اين اتفاق رخ نداد.

وي با بيان اينکه شخصيتي همچون آقاي حداد عادل حق دارد از اصولگرايان از اينکه به وحدت نرسيدند گلايه کند، افزود: ايشان خودش براي اين کار مايه گذاشت و درواقع مي توان گفت که گلايه حداد عادل از اصولگرايان، درس گرفتن از گذشته است که براي آينده بايد روي اين مسئله دقت کنيم.

فروزنده يادآور شد: در حال حاضرهمه اين موضوع را پذيرفته اند که اگر در آينده اصولگرايان با يکديگر وحدت نکنند وهرکس بخواهد اصولگرايي را به سمت خودش بکشد، نمي توانيم نقش موثري در حوزه سياست ايفا کنيم و طبيعتا دوباره چالش هايي براي کشور ايجاد خواهد شد.

گفتني است؛ غلامعلي حدادعادل در کنگره جمعيت ايثارگران خطاب به اصول‌گرايان گفته بود که در حال حاضر رقباي ما طعم پيروزي را بر اساس وحدت خود چشيده‌اند، آيا ما طعم تلخ شکست را در اثر تفرقه نچشيده‌ايم؟ آيا نبايد از تجربه گذشته درس بگيريم و در مسير وحدت حرکت کنيم؟!

نظرات بینندگان

ارسال نظر