صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حبیبی: هر اصلاح‌طلبي الزاما فتنه‌گر نيست

حبيبي گفت: برخورد با تأسيس تشکل‌هاي اصلاح‌طلب، به اين معنا نيست که هر اصلاح‌طلبي الزاما فتنه‌گر بوده است. وي افزود: اصلاح‌طلباني هم هستند که نظام را قبول دارند و فتنه را محکوم مي‌کنند

کد خبر: 2876

باشگاه خبرنگاران/ حبيبي گفت: برخورد با تأسيس تشکل‌هاي اصلاح‌طلب، به اين معنا نيست که هر اصلاح‌طلبي الزاما فتنه‌گر بوده است. وي افزود: اصلاح‌طلباني هم هستند که نظام را قبول دارند و فتنه را محکوم مي‌کنند

«محمدنبي‌ حبيبي» دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي در رابطه با مذاکرات و ملاقات حزب متبوعش با جبهه پايداري، اظهار داشت: ما از طرف جبهه پيروان مأموريتي براي ملاقات و مذاکره با جبهه پايداري نداشتيم.

وي در ادامه افزود: ما ابتدا به ساکن اين تصميم را در داخل حزب مؤتلفه گرفتيم، اما متوجه شديم که دوستان ما در جبهه پايداري هم اين تصميم را براي ملاقات بامسئولان مؤتلفه همزمان با ما اتخاذ کرده‌اند.

حبيبي با اشاره به اينکه تاکنون دو بار حزب مؤتلفه اسلامي با مسئولان تراز اول جبهه پايداري ملاقات داشته است، گفت: ما ملاقات‌هايي را با جمعيت ايثارگران هم انجام داده‌ايم.

وي تأکيد کرد: معتقديم اصولگرايان هيچ راهي جز ائتلاف برايشان وجود ندارد، در واقع براي اصولگرايان چند راه وجود ندارد تا يکي از آن‌ها را به عنوان ائتلاف انتخاب کند.

دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي افزود: بايد با سعه‌صدر و چشم‌پوشي از اتفاقات سوئي که در گذشته افتاده و پافشاري بر موارد اشتراکي که در اصول داريم، اختلافات در سليقه‌ها را ملاک قرار ندهيم و سعي کنيم اين سليقه‌ها را به يکديگر نزديک کنيم.

حبيبي با بيان اينکه در تشکل‌هاي شهرت‌دار اصولگرا، اختلاف بيشتر بر روي سليقه‌هاست تا بر روي اصول، تصريح کرد: بنابراين علت ملاقات ما با هر تشکيلات و جبهه پايداري و يا هر شخصيت ديگري در چارچوب ضرورت رسيدن به ائتلاف با اصولگرايان است.

دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي با بيان اينکه با برخي افراد دخيل در فتنه 88 برخورد قضايي نشده است، اظهار داشت: در فتنه ۸۸ افرادي دخيل بودند که هنوز هيچ توبه‌اي از طرف آنان صورت نگرفته و هيچ موضع قاطعي هم عليه سران فتنه نگرفته‌اند، از اين رو بايد با تشکل‌هاي جديدي که از طرف آن‌ها با هر نامي تأسيس مي‌شود، برخورد شود.

وي تصريح کرد: برخورد با تأسيس تشکل‌هاي اصلاح‌طلب، به اين معنا نيست که هر اصلاح‌طلبي الزاما فتنه‌گر بوده است.

دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي با اشاره به اينکه اصلاح‌طلبان به دو دسته تقسيم مي‌شوند، افزود: اصلاح‌طلباني که در فتنه ۸۸ دخيل بودند و استغفاري در رابطه با سيئاتي که مرتکب شده‌اند، انجام نداده‌اند، صلاحيت تشکيل حزب را ندارند.

حبيبي افزود: اصلاح‌طلباني هم هستند که نظام را قبول دارند و فتنه را محکوم مي‌کنند و همچنين هيچ‌گونه ارتباطي با فتنه ۸۸ نداشته‌اند؛ در عين حال اين افراد، اصولگرايان و حزب مؤتلفه را قبول ندارند؛ اما اين عده مي‌توانند هرگونه تشکلي را تأسيس کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر