صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کواکبيان: نظام انتخاباتي حزبي بدون راه‌اندازي خانه احزاب ممکن نيست

دبيرکل حزب مردم‌سالاري عنوان کرد: در انتخابات حتما بايد از راهنمايي و حمايت بزرگان جريان اصلاح‌طلب بهره‌مند شويم. در عين حال ليست‌هاي انتخاباتي را نبايد اشخاص ببندند٬ بلکه اين احزاب هستند که به ليست‌هاي نهايي انتخاباتي مي‌رسند.

کد خبر: 2865

ايلنا/ دبيرکل حزب مردم‌سالاري عنوان کرد: در انتخابات حتما بايد از راهنمايي و حمايت بزرگان جريان اصلاح‌طلب بهره‌مند شويم. در عين حال ليست‌هاي انتخاباتي را نبايد اشخاص ببندند٬ بلکه اين احزاب هستند که به ليست‌هاي نهايي انتخاباتي مي‌رسند.

مصطفي کواکبيان در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، در پاسخ به اين سوال که اصلاح‌طلبان در مقابل اصولگرايان که در حال برگزاري جلسات هم‌انديشي هستند چه تمهيداتي را براي انتخابات مجلس آينده پيش رو خواهند داشت، عنوان کرد: حزب مردم سالاري طرح امام (ائتلاف ملي اصلاح‌طلبان ميهن) را پيشنهاد داد و پس از آن نيز شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات تصويب کرد که در دي ماه همايشي را در همين رابطه با حضور اصلاح‌طلبان داشته باشيم.

وي گفت: همه اصلاح‌طلبان در اين همايش خواهند بود. آقاي خاتمي هم به عنوان محور اصلاحات قطعا به اين همايش دعوت مي‌شود و اگر مصلحت بداند حتما به همايش خواهند آمد.

دبيرکل حزب مردم‌سالاري عنوان کرد: ما حتما بايد در انتخابات از راهنمايي و حمايت بزرگان اين جريان بهره‌مند شويم اما معتقدم ليست‌هاي انتخاباتي را نبايد اشخاص ببندند بلکه اين احزاب هستند که به ليست‌هاي نهايي انتخاباتي مي‌رسند. مضاف بر اينکه حمايت از گروه‌هاي اصلاح‌طلب توسط بزرگان اين جريان تقويت شود.

وي افزود: اگر با همين روند اصلاح‌طلبان بتوانند يک ليست واحد ارائه کنند، موجب پيروزي و موفقيت اصلاح‌طلبان در سراسر کشور خواهد شد.

کواکبيان در مورد نحوه تعامل وزارت کشور با احزاب٬ گفت: نگاه وزارت کشور فعلي به احزاب قطعا رويکرد مثبتي است. جلسات و نشست‌هاي مختلفي با وزارت کشور داشتيم و طرح اصلاح قانون احزاب توسط کميته مشورتي منتخبي که از 15 حزب بودند به وزارت کشور داده شده و اميدواريم اين طرح مشورتي در وزارت کشور پخته‌تر شود و به مجمع برود.

وي ادامه داد: در مورد راه‌اندازي خانه احزاب معتقديم وزارت کشور بايد هم‌انديشي بيشتري داشته باشد تا بتوانيم نظام انتخاباتي حزبي داشته باشيم چراکه نظام انتخاباتي حزبي٬ بدون راه‌اندازي خانه احزاب ممکن نيست.

کواکبيان در پايان به نحوه فعاليت احزاب در استان‌ها اشاره کرد و افزود: عموم اصلاح‌طلبان سراسر کشور از نوع تعامل استانداران با مجموعه اصلاحات و فعالان سياسي گلايه‌مند هستند و اميدواريم وزارت کشور اين را مدنظر قرار بدهد تا اين گلايه مرتفع شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر