صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جبهه پايداري شرايط حزب بودن را ندارد

حسين کنعاني‌مقدم در پايان ياد آور شد: مردم امروز به دنبال افرادي و جريان‌هاي هستند که فارغ از هر گونه حاشيه‌سازي در جهت حل مشکلات از جمله مشکلات اقتصادي گام بردارند، دراين شرايط حتما افراد و جريان‌هاي که به دنبال بحران‌سازي و بحران‌آفريني هستند٬ ريزش خواهند کرد.

کد خبر: 2843

ايلنا/ دبيرکل حزب سبز ايران درباره وضعيت امروز جبهه پايداري در بين اصولگرايان٬ گفت: ابتدا لازم است به تذکري توجه شود که جبهه از چند حزب تشکيل مي‌شود که پايداري اينطور نيست و از وزات کشور تحت عنوان حزب مجوز گرفته است. به هرحال اين حزب هم براي خودش اصول و مرامنامه‌اي دارد.

حسين کنعاني‌مقدم با بيان اينکه مجلس و نمايندگان مردم بايد به دنبال حل معضلات و مشکلات مردم باشند٬ تصريح کرد: امروز همه مسئولان و به ويژه مجلس بايد به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتي باشند، نمايندگان بايد بدانند اين نوع عملکرد براي جلب توجه و راي روش درستي نيست.

وي درباره فضاي انتخاباتي مجلس و گروه‌هاي سياسي گفت: هميشه شاهد بوده‌ايم در سال پاياني مجلس شوراي اسلامي بعضي از گروه‌ها و فراکسيون‌ها سعي مي‌کنند فضاي مجلس را به نحوي انتخاباتي کنند.

برخي نمايندگان براي حضور در دور بعد مجلس٬ ماه‌هاي پاياني شروع به سوال‌ و استيضاح مي‌کنند

دبير حزب سبز ايران ادامه داد: سنوات و سابقه گذشته نشان مي‌دهد در هر دوره شصت يا هفتاد درصد نمايندگان فعلي، موفق نمي‌شوند در دوره بعد حضور داشته باشند، در اين حالت است که در هر دروه فضاي سال‌هاي پاياني مجلس با استيضاح و سوال و... توسط برخي از نمايندگان همراه مي‌شود.

اين فعال سياسي اصولگرا اضافه کرد: قاعدتا اين فضاي استيضاح و سوال که به نوعي انتخاباتي است توسط نمايندگاني ايجاد مي‌شود که واهمه دارند و مي‌داند بخاطر عملکرد خود مورد اقبال عمومي و مردمي براي دوره بعد قرار نمي‌گيرند.

کنعاني مقدم بابيان اينکه مجلس و نمايندگان مردم بايد به دنبال حل معضلات و مشکلات مردم باشند٬ تصريح کرد: امروز همه مسئولان و به ويژه مجلس بايد به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتي باشد، نمايندگان بايد بدانند اين نوع عملکرد براي جلب توجه و راي روش درستي نيست.

برخي جريان‌هاي اصولگرا با ضديت نسبت به دولت قصد دارند وضعيت‌شان را تثبيت کنند

دبيرکل حزب سبز در پاسخ به اين سوال آيا کساني که امروز با تندوري قصد دارند جايگاهي در جريان اصول‌گرايي داشته باشند موفق مي‌شوند يا نه، بيان کرد: يکي از بنيادهاي اساسي اصولگرايان قانون‌گرايي و جلوگيري از هر نوع افراطي‌گري است، لذا هيچگونه تندروي مورد قبول هيچيک از جريان‌هاي اصيل اصولگرايي نيست.

اين فعال سياسي اصولگرا ياد آورشد: امروز بعضي از جريان‌ها در اصولگرايي با ضديت نسبت به دولت و ديگر جريان‌هاي اصولگرايي قصد دارند وضعيت خودشان را تثبيت کنند که اين نوع عملکرد خارج از اصول اصلي، اصولگرايي است.

وي اظهارکرد: متاسفانه در وضعيت امروز بعضي از جريان‌هاي که خودرا وابسته و منتسب به اصول گرايي مي‌دانند حيات سياسي خودشان را در نگاه تند به مسائل مي‌بينند.

کنعاني مقدم با بيان اينکه افراطي‌گري با انقلابي‌گري متفاوت است خاطرنشان کرد: اگر شخصي انقلابي باشد به دنبال حفظ و دفاع از ارزش‌هاي انقلاب است نه به دنبال افراطي بدون رعايت حقوق ديگر جريان‌ها که فاصله بسياري از ارزش انقلاب اسلامي دارد.

پايداري شرايط حزب بودن را ندارد

دبيرکل حزب سبز ايران درباره وضعيت امروز جبهه پايداري در بين اصولگرايان٬ گفت: ابتدا لازم است به تذکري توجه شود که جبهه از چند حزب تشکيل مي‌شود که پايداري اينطور نيست و از وزات کشور تحت عنوان حزب مجوز گرفته است. به هرحال اين حزب هم براي خودش اصول و مرامنامه‌اي دارد.

اين فعال سياسي اصولگرا افزود: اما اين حزب نمي‌تواند براي همه جريان‌هاي اصولگرايي تعيين تکليف کند، از ابتداي انقلاب اسلامي تا به امروز گفتمان‌هاي متفاوتي در هر دوره در انقلاب اسلامي حاکم، غالب و مردم به آن رو کرده‌اند و اگر حزب و جرياني قصد دارد به گفتمان غالب تبديل شود نياز به ضرورياتي از جمله عقلانيت و همگرايي با همه جريان‌ها دارد.

کنعاني مقدم در پاسخ به اين سوال که آيا به نظر شما حزب يا جرياني مي‌تواند با تندروي٬ مورد توجه مردم براي انتخابات آينده قرار بگيرد٬ گفت: مردم ما بعد از سي و پنج سال‌ شناختي از جريان‌هاي سياسي به دست آورده‌اند، در اين حالت تندور‌ها با فشار و ارعاب نمي‌توانند جايگاهي سياسي براي خود کسب کنند.

حسين کنعاني‌مقدم در پايان ياد آور شد: مردم امروز به دنبال افرادي و جريان‌هاي هستند که فارغ از هر گونه حاشيه‌سازي در جهت حل مشکلات از جمله مشکلات اقتصادي گام بردارند، دراين شرايط حتما افراد و جريان‌هاي که به دنبال بحران‌سازي و بحران‌آفريني هستند٬ ريزش خواهند کرد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر