صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کمک‌های بین‌المللی انسانی به جای یمن سر از آفریقا درآورد!

در سکوت مرموز سازمان ملل، منابع خبری فاش کردند بخش اعظم کمک‌های بشردوستانه‌ای که از سوی کشورهای مختلف برای مردم مظلوم یمن به جیبوتی فرستاده شده، به مقصد نرسیده و به سرقت رفته است.

کد خبر: 28365

در حالی که سازمان ملل با سکوت در مقابل حملات جنایتکارانه عربستان به یمن و کشتار هزاران زن و کودک یمنی خود را بیش از پیش بی‌آبرو کرده است، خبر می‌رسد کمک‌هایی که برخی از کشورها و از جمله ایران به مقامات سازمان ملل در جیبوتی و برای ارسال به یمن تحویل داده‌اند نه تنها به یمن ارسال نشده بلکه  توسط تجار و دلالان حاضر در سواحل جیبوتی و احتمالا با هماهنگی مقامات سازمان ملل به فروش می‌رسد.
  به گزارش تسنیم، منابعی که در بندر جیبوتی کار می‌کنند به پایگاه خبری «عدن‌الغد» یمن گفتند که «بخش اعظم» کمک‌های بین‌المللی انسانی که برای مردم یمن ارسال شده به تاجران محلی از کشورهای آفریقایی و مصری فروخته شده است!
این منابع به پایگاه «عدن الغد» گفتند: «نابسامانی در مدیریت عملیات امدادرسانی باعث شده است که برخی مسئولان «بارز» در کمیته امدادرسان با فروش کمک‌های انسانی به تجار محلی در کنیا، آفریقای جنوبی و مصر، صدها میلیون دلار به جیب بزنند.»
آنچه صحت این اتهامات را ثابت می‌کند، همان اظهاراتی است که کمیته امدادرسانی روز پنجشنبه منتشر کرد. این کمیته آورده است: «۱۷۳ کشتی به بنادر یمن رسیده است؛ درحالی که با مراجعه به شهر عدن، روشن می‌شود که تنها چهار کشتی از جمله سه کشتی حامل کمک‌های غذایی وارد این شهر شده است و این کمک‌ها را نیز دولت امارات به طور مستقیم به یمن ارائه کرده است و از طریق کمیته امدادرسانی یمن ارسال نشده است.»
این بدان معنا است که حتی یک کشتی از طریق کمیته امدادرسانی یمن و زیر نظر سازمان ملل به شهر عدن وارد نشده و این مسئله به عنوان یک لکه ننگ جدید در تاریخ سازمان ملل ثبت خواهد شد. وقتی کشتی نجات ایران قصد حرکت به بندر «الحدیده» یمن را داشت سازمان ملل با اعلام مخالفت خواستار حرکت این کشتی به سواحل جیبوتی شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر