صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

قاضي پور: با رانت‌دهندگان به بابک زنجاني برخورد شود

قاضي‌پور با اشاره به پرونده بابک زنجاني گفت: انتظار داشتيم در طول اين يک‌سالي که از بازداشت بابک زنجاني مي‌گذرد، با کساني که اين فرد را رشد دادند و از طريق دادن اطلاعات و امکانات، به وي رانت دادند و او را به ثروت و سرمايه رساندند برخورد جدي شود.

کد خبر: 2834

آنا/ قاضي‌پور با اشاره به پرونده بابک زنجاني گفت: انتظار داشتيم در طول اين يک‌سالي که از بازداشت بابک زنجاني مي‌گذرد، با کساني که اين فرد را رشد دادند و از طريق دادن اطلاعات و امکانات، به وي رانت دادند و او را به ثروت و سرمايه رساندند برخورد جدي شود.

نادر قاضي‌پور درباره روند بررسي قوه قضائيه به پرونده‌هاي تحقيق و تفحص و مفاسد اقتصادي اظهار کرد: از آيت‌الله آملي لاريجاني مي‌خواهيم به پرونده‌هاي تحقيق و تفحص بر اساس قانون، خارج از نوبت رسيدگي کنند، متأسفانه برخي از اين پرونده‌ها در قوه قضائيه خاک مي‌خورند؛ به عنوان مثال پرونده تحقيق و تفحص از مخابرات و معادن چندين سال است که در دستگاه قضا مانده و منجر به صدور حکم نشده است. پرونده تأمين اجتماعي هم که سال گذشته تقديم قوه قضائيه شد و ده‌ها متهم دارد، هنوز مورد بررسي قرار نگرفته است.

وي معتقد است: ضوابط ديوان‌سالاري قوه قضائيه روند رسيدگي به پرونده‌ها را سخت و زمان‌بر کرده است. زماني‌ که موضوع و پرونده‌اي به قاضي اعلام مي‌شود تا مراحل اداري آن طي شود، يک ماه زمان مي‌خواهد و بعد هم روال طوري است که از سرعت رسيدگي به پرونده‌ها مي‌کاهد.

عضو هيئت تحقيق و تفحص از تأمين اجتماعي، با بيان اينکه "پرونده‌هايي که مردم و نمايندگان مجلس نسبت به آن حساس هستند بايد در اولويت رسيدگي قرار گيرد" تصريح کرد: دشمنان نظام جمهوري اسلامي از بُعد نظامي و توان رزمي در مقابل ايران نمي‌توانند هيچ غلطي کنند ولي با هوشياري از شريان‌هاي اقتصادي وارد شده و با بي‌اعتمادي مردم به مسئولان، جنگ نرم خود را آغاز کرده‌اند.

نماينده مردم اروميه در مجلس خاطرنشان کرد: پرونده مفسدان اقتصادي بايد خارج از نوبت رسيدگي و در صورت احراز جرم، به اشد مجازات محکوم شوند تا عبرتي براي سايرين باشد.

قاضي‌پور با اشاره به پرونده بابک زنجاني يادآور شد: انتظار داشتيم در طول اين يک‌سالي که از بازداشت بابک زنجاني مي‌گذرد، با کساني که اين فرد را رشد دادند و از طريق دادن اطلاعات و امکانات، به وي رانت دادند و او را به ثروت و سرمايه رساندند برخورد جدي شود.

عضو کميسيون صنايع و معادن اضافه کرد: بابک زنجاني يک راننده جوان بود و سؤال اينجاست که چطور شد به چنين جايگاهي رسيد، از رئيس قوه قضائيه و آقاي اژه‌اي معاون اول ايشان انتظار داريم، همانطور که در صحبت‌ها و مصاحبه‌هاي خود اعلام مي‌کنند که برخورد با مفسدان اقتصادي در اولويت دستگاه قضا قرار دارد، اين موضوع را عملياتي و ريشه فساد را پيدا و خشک کنند.

نايب رئيس فراکسيون کارگري مجلس تصريح کرد: اگر ريشه فساد خشکانده شود هر چند وقت يکبار شاهد بروز مفاسد جديد نخواهيم بود. يک روز فاضل خداداد، يک روز ديگر شهرام جزايري و امير منصور آريا و بابک زنجاني و...؛ لذا برخورد با مفاسد بايد ريشه‌اي باشد و جلوي رانت‌ها گرفته شود.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر