صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 2

آمریکا: از ایران و نیروهای شیعه در مقابل داعش حمایت نخواهیم کرد

جان آلن نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف جهانی برای مقابله با داعش در گفتگو با شبکه فرانس 24، حمایت از نیروهای شیعه حامی ایران را در مبارزه با داعش در عراق تکذیب کرد.

کد خبر: 28322

 
جان آلن نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف جهانی برای مقابله با داعش در گفتگو با شبکه فرانس 24، حمایت از نیروهای شیعه حامی ایران را در مبارزه با داعش در عراق تکذیب کرد.

به گزارش «انتخاب»، آلن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آمریکا به صورت غیرمستقیم در حال جنگ با داعش در کنار ایران است گفت: «خیر، این مسئله مهم است که بینندگان و ناظران این روند متوجه شوند شبه نظامیان شیعه یکپارچه نیستند.»
آمریکا: از ایران و نیروهای شیعه در مقابل داعش حمایت نخواهیم کرد / ما در عراق در کنار ایران نمی جنگیم
وی افزود: «بخشی از این شبه نظامیان شیعه در بلندمدت با ایران متحد بوده اند اما بخش بزرگتری از آنها که هم اکنون در میادین نبرد هستند به دعوت سال گذشته آیت الله سیستانی از همه عراقی ها برای مبارزه در زیر پرچم عراق علیه داعش حضور یافته اند.»

این ژنرال امریکایی اضافه کرد: «به این ترتیب، شهروندانی که تا دیروز معلم بودند، امروز اسلحه به دست گرفته اند و مبارزه می‌کنند. همین عناصر شبه نظامی و شیعه بودند که در تکریت، نهایتاً تحت فرماندهی نیروهای عراقی قرار گرفتند؛ و این یکی از شرایط ما برای پرتاب مهمات (با هواپیما برای نظامیان عراقی) در میدان نبرد بود. ائتلاف ضد داعش خواستار آن بودکه شبه نظامیان شیعه نیز بخشی از نیروهای امنیتی باشند. این شبه نظامیان در آنجا (تکریت) حضور داشتند و در الانبار نیز حضور خواهند داشت.»

جان آلن گفت: «البته این بدین معنا نیست که دیگر شبه نظامیان شیعه در میدان نبرد حضور ندارند، اما از آنها و همچنین ایران در این فرآیند، حمایت نخواهیم کرد. ما قصد داریم از حیدر العبادی و نیروهای امنیتی عراق، که بخشی از آنها همان طور که شرح دادم نیروهای بسیج مردمی هستند، در آزادسازی و نهایتاً بازسازی الرمادی و استان الانبار، حمایت کنیم.»

نظرات بینندگان

  • | |

    جان بچت بیا حالا گلابی داعش بیاد از رو همتون رد میشیم ی دور میزنیم برمیگردیم

  • مجتبی

    | |

    زنبور درشت بی مروت را گوی,,,, باری چو عسل نیدهی نیش مزن. ریقو کسی نیاز به حمایت شما نداره, هر جا که میرید تا گلو توی گل گیر میکنید و هزاران بلا درست میکنید. از زمان کشتار سرخپوستان توسط شما که کشور کنحوس امریکا شکل گرفت تا کنون یک پروژه نظامی موفق به نام خود ثبت نکردید. ویتنام, افغانستان, عراق. در عوض اوج وحشی گری و بی تمدنی را در قبال کشورهایی که زورتان بهشان نرسیده انجام دادید, کشتار مردم هیروشیما و ناکازاکی آن هم با بمب اتم!!! اگر منافع خاورمیانه نباشد مثل سگ هار همدیگه رو پاره میکنید. پس جان الن با صدای بلند میگوییم برو گم شو

ارسال نظر