صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

علوی: برخی دنبال برکناری من هستند

وزیر اطلاعات با اعلام اینکه برخی مجموعه ها که دستی در انتخابات دارند، از هم اکنون جهت‌گیری کرده و از همین حالا برای جایگزینی من در وزارت اطلاعات تلاش می‌کنند، گفت: ما انقلاب کردیم تا آبروی مردم حفظ شود، ما رضای خدا را ملاک قرار داده و اجازه نمی دهیم به خاطر جهت‌گیری‌های سیاسی آبروی کسی به بازی گرفته شود.

کد خبر: 28317

خبرگزاری ایسنا: وزیر اطلاعات با اعلام اینکه برخی مجموعه ها که دستی در انتخابات دارند، از هم اکنون جهت‌گیری کرده و از همین حالا برای جایگزینی من در وزارت اطلاعات تلاش می‌کنند، گفت: ما انقلاب کردیم تا آبروی مردم حفظ شود، ما رضای خدا را ملاک قرار داده و اجازه نمی دهیم به خاطر جهت‌گیری‌های سیاسی آبروی کسی به بازی گرفته شود.حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی عصر امروز در جمع فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه رهبری فرموده اند رای مردم حق الناس است خاطر نشان کرد: خطا در رای مردم قابل گذشت نیست.


وی افزود: ما در وزارت اطلاعات صرفا به پرونده گذشته افراد اکتفا نمی کنیم. اکنون یک شورای تعیین صلاحیت تشکیل داده و یک روحانی غیر خطی را مسؤول آن کرده ایم و به او گفته ایم که جواب در قیامت با خود او است . ما حتی افراد را برای توضیح در باره عملکرد گذشته آن‌ها دعوت می کنیم ما با آبروی افراد بازی نمی کنیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حکومت در اسلام ابزاری برای اجرای امور و بهبود وضعیت مردم و تامین امنیت آن‌ها است، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک حکومت اسلامی مسئولیت سنگینی داشته و در خدمت مردم و برای مردم است. اگر نحوه مدیریت ما به گونه ای باشد که مردم احساس کنند، سایه حکومت بر سر آن‌ها سنگینی می‌کند،‌ برخلاف مکتب اسلام عمل کرده ایم.

وزیر اطلاعات همچنین گفت:‌ برای حاکمیت فرهنگ دینی ما نمی توانیم آرامش مردم را سلب کنیم. بستر رشد فرهنگ دینی، آرامش جامعه است. امنیتی که اسلام برای جامعه می پسندد، امنیت همراه با آرامش ، شادابی و سرور است. امنیت گورستانی جامعه را به جایی نمی رساند.وزیر اطلاعات همچنین با بیان اینکه در نظام اسلامی باید در چارچوب شرع اسلام عمل کنیم، اظهار کرد: کار اطلاعاتی هم باید در چارچوب شرع و حلال و حرام باشد. توهین و دروغ برای وزارت اطلاعات و سایر مسئولان هم حرام است . ما نمی توانیم به بهانه حفظ نظام وارد حریم خلاف شرع شویم. خود اجتهادی، برای ما حجت شرعی ایجاد نمی کند. نباید بولتن‌هایی ایجاد شود و در آن‌ها اخبار نادرست را بنویسیم. به این دلیل که از مسئولی خوشمان نمی آید و می خواهیم او را از صحنه بیرون کنیم. از راه معصیت نمی توان نظام ر ا حفظ کرد.علوی همچنین با تاکید بر اینکه باید اخلاق را رعایت کنیم گفت:‌کشور ما با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه است و اداره کشور در این شرایط سخت است دست فرماندارها هم برای اجرای پروژه ها بسته است، اما باید با روی گشاده رضایت مردم را جلب کنیم . طبق اطلاعات ناجا در دو ماه اول سال تجمعات صنفی 55 درصد افزایش داشته است، بنابراین امکان تبدیل این تجمعات به اعتراضات سیاسی و چالش های امنیتی وجود دارد. در این بی پولی لبخند فرمانداران و مسئولان می تواند رضایت مردم را به دست آورد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: دولت یازدهم می خواهد بستر را برای حضور همه فرزندان انقلاب فراهم کند. این دولت جناحی نیست ونمی خواهد هیچ جناحی را به حاشیه براند، بنابراین باید برای مسئولیت ها،‌ بهترین ها انتخاب شود. تا دست اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین در دست هم باشد.

علوی همچنین با بیان اینکه ما با دو تحریم جهانی و داخلی روبرو هستیم اظهار کرد: استکبار به دنبال این است که اسلام را به دوقطب شیعه و سنی تبدیل کند. در داخل کشور هم دشمن در صدد است تا جامعه را دو قطبی کند. در این فضا باید افکار نقد محترمانه شود و حرمت ها حفظ شود اما نباید یک سلسله تخریب ها و تهمت زدن ها ایجاد شود. این اقدامات با شعار سال جور در نمی آید. فرمانداران باید با مدیریت خود مانع موفقیت دشمنان شود.

 وزیر اطلاعات در ادامه اظهار کرد: انتخابات با خود چالش هایی دارد که این چالش ها با مدیریت صحیح کاهش می یابد. عده ای که بنا دارند برای انتخابات نامزد شوند فکر می‌کنند اگر برشاخص های فرقه ای،‌ قومی یا منطقه ای دست بگذارند رای جمع می‌کنند که چالش های ضد امنیتی از همین جا شکل می گیرد.وزیر اطلاعات در پایان با بیان اینکه ما باید بی طرفی خود را حفظ کرده، اما باید با چالش ها برخورد و آن‌ها را مدیریت کنیم گفت:‌ برخی نامزدها از هم اکنون سایرین را تخریب کرده یا قومیت ها را تحریک می کنند و من دستور داده ام که از همان ابتدا با این اظهار نظرها برخورد شود تا با چالش های امنیتی مواجه نشویم.

 

============================================

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، سید محمود علوی وزیر اطلاعات بعدازظهر امروز در همایش سراسری فرمانداران در وزارت کشور طی سخنانی اظهارداشت: حکومت برای اسلام ابزاری است برای آرامش و تامین امنیت مردم و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک حکومت برآمده از این ویژگی مسئولیت سنگینی دارد.

وی افزود: در حکومت اسلامی امنیت برای مردم است و نه امنیت بر مردم،‌ امنیت گورستانی جامعه را به جایی نمی‌رساند و شمع و چراغ ایمان را به خاموشی می‌کشاند و آنجایی که ایمان در جامعه افزایش می‌یابد امنیت همراه با آرامش است.

وزیر اطلاعات با تاکید براینکه کار اطلاعاتی در چارچوب حلال و حرام قرار گیرد افزود: تهدید و دروغ، بازی با حیثیت افراد، توهین به افراد که بر همه حرام است بر یک مامور اطلاعاتی هم حرام است،‌ شما مدیران به عنوان فرمانداران که انجام وظیفه می‌کنید بدانید هرچه برای دیگران حرام است برای شما هم حرام است.

علوی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم به بهانه کار اطلاعاتی و حفظ و صیانت از انقلاب وارد حریم خلاف شرع شویم،‌ خوداجتهادی‌ها حجت شرعی برای ما درست نمی‌کنند.

وی با اشاره به انتشار برخی بولتن‌های خبری گفت: در بولتن‌ها دروغ نگوییم و به وسیله آن از افرادی که خوشمان نمی‌آید با انتشار برخی مطالب سیاه‌نمایی نکنیم تا فضا تاریک نشود.

وزیر اطلاعات گفت: برای خدمت به اسلام و نظام جمهوری اسلامی نمی‌توان از راه خلاف شرع به خوبی نقش خود را ایفا کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه کار مدیریتی ما باید در چارچوب شرع باشد افزود: رعایت اخلاق یکی از ضرورت‌ها برای پیشرفت امور است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی دولت تصریح کرد: ما در شرایط فعلی تنها حدود 800 هزار بشکه نفت می‌توانیم بفروشیم که حتی پولش هم به دستمان نمی‌آید بنابراین اداره کردن کشور کار ساده‌ای نیست و طبیعی است که دست شما مسئولان و فرمانداران برای حل برخی مشکلات بسته شود اما روی شما که بسته نمی‌شود بنابراین با خوشرویی رضایت مردم را می‌توانیم جلب کنیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بنده اخیرا در یک بولتن خبری گزارشی را خواندم که گفته شده بود ناجا اعلام کرده تجمعات صنفی در سال جاری 54 درصد افزایش یافته است خطاب به سردار اشتری فرمانده ناجا به مزاح گفت: آیا این گزارش صحیح است؟ که سردار اشتری هم با مزاح اعلام کرد این موضوع را باید از وزارت کشور بپرسیم.

وزیر اطلاعات ادامه داد: براساس این گزارش که در یک بولتن خبری منتشر شده بود اعلام کردند 30 درصد از این تجمعات در شهرستان‌ها بوده و عدم توجه استانداری‌ها و فرمانداری‌ها به اصناف از علل این تجمعات عنوان شده است.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دولت یازدهم دولتی است که مرتبط با طبیعت انقلاب می‌خواهد بستر را برای حضور همه فرزندان انقلاب فراهم کند.

علوی ادامه داد: این دولت دولتی نیست که بخواهد اصولگرا و اصلاح‌طلب را به حاشیه بکشاند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما هم‌اکنون شاهد دو نوع تهدید داخلی و خارجی هستیم، افزود: تهدید خارجی در مقیاس جهانی استکبار جهانی است که تلاش دارد مسلمانان را به دو قطب شیعه و سنی تفکیک کند که ایجاد و حمایت از گروه‌های تروریستی و کشتن انسان‌ها و علمای اهل سنت از جمله این برنامه‌های آنها است که متاسفانه این موضوع در بین مسلمانان در حال جا افتادن است.

وزیر اطلاعات با اشاره به تهدیدات داخلی گفت: دشمنان سعی دارند در درون جامعه ما فضای دوقطبی در مسئله مذاکرات هسته‌ای و یا هر عنوان دیگر ایجاد کنند و همچنین براساس آن سخنرانی‌ها و تجمعات و تحصن‌هایی را در موافقت یا مخالفت از مذاکرات هسته‌ای برگزار کنند و به طور کلی در جریان این مذاکرات خلل ایجاد نمایند البته باید نقدهای سازنده صورت بگیرد و همچنین حرمت‌ها حفظ شود زیرا نقد سازنده نزد دولت و مردم است.

وی افزود: اما سلسله تخریب‌ها و انهدام حرمت‌ها و انهدام زمینه کاری دولت با مقتضای شعار سال جور در نمی‌آید.

وزیر اطلاعات با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری فرمودند رای مردم حق‌الناس است، اظهارداشت: این سخن به این معنا است که در این مسئله هر خطایی قابل گذشت نیست.

وزیر اطلاعات با ذکر مثالی گفت: بنده در یک بولتن خبری خواندم که یک فردی که قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارد در جمعی حاضر شده و موضوعات قومیتی را مطرح کرده بنده بلافاصله با مدیرکل اطلاعات آن استان تماس گرفتم و این مسئله را تذکر دادم که حتما به آن شخص تذکر داده شود تا این گونه سخنرانی‌ها و مسائل تکرار نشود.

وی همچنین گفت: هر گونه چالش امنیتی در انتخابات باید در نطفه خفه شود تا مکرراً تکرار نشود.

وزبر ااطلاعات با اشاره به مسئله تعیین صلاحیت‌ها تصریح کرد: شورای تعیین صلاحیت در این وزارتخانه تشکیل شده تا امور مربوط به این موضوع را انجام دهد.

وی با تاکید براینکه ما نمی‌توانیم با آبروی افراد بازی کنیم گفت: در وزارت اطلاعات برابر شرع اسلام و رضای خدا انجام وظیفه می‌کنیم. حالا هر کس می‌خواهد قبول کند یا نکند. ما از سلامت کار و رضای خدا با اینکه برخی افراد حرف ما را قبول کنند یا نکنند نمی‌گذریم.

علوی تاکید کرد: اگر کسی در پرونده‌اش مورد سوئی داشته باشد خطایی را مرتکب شده که ما آن را اعلام می‌کنیم اما ما نمی‌توانیم با آبروی کسی به دلیل گرایش سیاسی‌اش بازی کنیم و من آن را نمی‌پسندم.

وی خاطرنشان کرد: برای ما رضای خدا و خشم خداوند ملاک است که در احادیث آمده است حفظ حرمت مومن از حفظ حرمت کعبه بالاتر است.

وزیر اطلاعات افزود: ما متاسفانه به وضوح می‌بینیم مجموعه ای که دستشان در انتخابات دخالت دارد حالت جهت‌داری پیدا کرده و با همین ویزگی‌اش دنبال جایگزینی برای من در وزرات اطلاعات هستند که اهلاً و سهلاً.

نظرات بینندگان

ارسال نظر