صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توقیف کامیون حامل سلاح سازمان اطلاعات ترکیه به تروریست ها+عکس

گزارشی در روزنامه جمهوریت ترکیه به قلم جان دوندار منتشر شده که جزییات تازه ای از محتویات کامیون سازمان ملی اطلاعات "میت" ارائه می دهد.

کد خبر: 28264

گزارشی در روزنامه جمهوریت ترکیه به قلم جان دوندار منتشر شده که جزییات تازه ای از محتویات کامیون سازمان ملی اطلاعات "میت" ارائه می دهد.

در ژانویه 2014 یک کامیون متعلق به میت که ادعا می شد حاوی کمک های انسان دوستانه و دارو برای مردم سوریه است،متوقف و از آن اقسام سلاح های جنگی به دست آمد که به دنبال این اتفاق دادستانی که حکم توقف محموله فوق را صادر کرده همراه فرماندهی که اجرای عملیات را برعهده داشت،دستگیر شدند و در آن مقطع همه جزییات عملیات و فیلم و تصاویر مربوط به آن منتشر نشد.اما امروز روزنامه جمهوریت در گزارشی مفصل به تشریح این عملیات پرداخته و تصاویر تازه ای از آن منتشر کرده است.

 


در این گزارش نویسنده به کنایه گفته این همان کمک های انسان دوستانه است که میت به سوریه می برد و صحبت های اردوغان را که با قاطعیت محموله فوق را منکر شده و حمل سلاح توسط میت به سوریه را تکذیب کرده بود را با تصویر به چالش کشیده است.

اردوغان ضمن تکذیب ارسال سلاح به مخالفان سوریه گفته بود آنچه توسط میت به سوریه حمل شده دارو و کمک های انسان دوستانه بوده است.


در یکی از تصاویر منتشر شده توسط روزنامه جمهوریت آنجا که به صحبت های اردوغان اشاره می شود تصویری از سلاح های جنگی چاپ شده که زیر بسته های دارو جاسازی شده بودند.

اردوغان در آن مقطع برای تبرئه خود این عملیات را توطئه ای ساخته و پرداخته دولت موازی دانسته و رسانه های وابسته به دولت،دادستان صادر کننده حکم را "دادستان موازی" خواندند.

مسئله بسیار مهم در این عملیات علیه میت این بود که مهمات داخل کامیون از زوایای مختلف و توسط 3 دوربین با ریز محتویات فیلمبرداری شده و امروز فیلم کامل عملیات منتشر شد.

در بین تصاویر منتشر شده از عملیات فوق،تصویری از تیم عملیات دیده می شود که در حال پیاده کردن سرنشینان خودروی اسکورت کامیون هستند.

از لحظه اجرای عملیات تا تمام اقدامات مربوط به توقف کامیون و تجسس جزء به جزء محموله ها عکسبرداری و فیلمبرداری شده است.

به گزارش روزنو،بعد از این عملیات جنجالی 34 سرباز مجری عملیات دستگیر شدند که پلیس مدعی شد آنها وابسته به "دولت موازی" هستند.گولنیست هایی که عملیات بزرگ مالی دسامبر 2013 را علیه دولت اردوغان ترتیب داده و او را عملا در سراشیب سقوط قرار دادند.


بعد از انتشار گزارش روزنامه جمهوریت،دیگر رسانه های ترکیه خبر را در ابعاد گسترده پوشش داده و برخی در این رابطه نوشتند "بمبی که جمهوریت ترکاند".

گفته می شود این عملیات توقف و تجسس کامیون میت،ضربه بزرگی به سیستم امنیتی دولت اردوغان بود که دولت موازی در آن نفوذ بیشتری داشته و مدارک مهمی را تا امروز علیه دولت افشاء کرده است.
 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر