صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

داعش محاصره شد

نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) با انجام بزرگترین عملیات محاصره تروریست های داعش در منطقه وسیعی از استان صلاح الدین به طول بیش از40 کیلومتر، مرحله دوم آزادسازی مناطق شمالی این استان را آغاز کردند.

کد خبر: 28090

خبرگزاری ایرنا: نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) با انجام بزرگترین عملیات محاصره تروریست های داعش در منطقه وسیعی از استان صلاح الدین به طول بیش از40 کیلومتر، مرحله دوم آزادسازی مناطق شمالی این استان را آغاز کردند.

واحد تبلیغات جنگ نیروهای مردمی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای مردمی در عملیاتی جسورانه، تروریست های داعش را در محدوده ای به طول 40 کیلومتر از منطقه «النباعی» تا تاسیسات «المثنی» و سد «الثرثار» به محاصره خود درآورده اند.

وی گفت که محاصره شدید دشمن در غرب «الدجیل» و غرب «بلد» ادامه دارد و باعث انهدام و فروپاشی استحکامات دفاعی داعش در منطقه شده است.

وی با بیان اینکه پاکسازی همچنان ادامه دارد، افزود: این عملیات که از بامداد سه شنبه از چند محور آغاز شده است، به مدت 2 روز ادامه می یابد.

مرحله نخست آزادسازی این مناطق از سه شنبه و چهارشنبه گذشته آغاز شده و مرحله دوم نیز روز گذشته (پنجشنبه) از سوی نیروهای وابسته به سازمان بدر آغاز شد.

«هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر روز گذشته از آزادسازی تاسیسات الثرثار در شمال الرمادی و شکستن محاصره 90 سربازی خبر داد که به تازگی تروریستها آنها را محاصره کرده بودند.

از سوی دیگر «حاکم الزاملی» رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز پنجشنبه خبر آزادسازی برخی مناطق از جمله منطقه جزیره سامرا، خط اللاین، سیدغریب و الرمیلات و ورود نیروهای عراقی به منطقه ناظم الثرثار را اعلام کرد.

وی گفت که لشکر 17 ارتش عراق و گردان های صلح (وابسته به جریان صدر) توانستند، 63 تن از عناصر داعش را به هلاکت رسانده و چهار تن از آنها را که لباس زنانه پوشیده بودند، دستگیر کنند.

عملیات پاکسازی استان الانبار و آزادسازی مناطق باقیمانده استان صلاح الدین از سه شنبه گذشته با مشارکت نیروهای امنیتی و مردمی به همراه عشایر و پلیس فدرال در این 2 استان آغاز شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر