صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

موشک جدید یمنی ها«نجم الثاقب» +عکس

سیستم جدید موشکی «نجم الثاقب» در یمن پس از پرده برداری به سوی مواضع دشمن شلیک شد

کد خبر: 27793

پوشش رسانه ای جنگ در یمن برای اولین بار تصاویری از سیستم موشکی «نجم الثاقب» که به دست کارشناسان داخلی یمن ساخته شده است را به نمایش گذاشتند.این شبکه افزود: متخصصان صنایع نظامی یمن مدل های مختلفی از این موشک را به خط تولید رسانده اند.
 

«نجم الثاقب» موشک جدید یمنی ها+عکس


این اولین بار است که رسانه های جنگ یمن از تصاویر موشک های ساخته شده به دست نیروهای متخصص داخلی خود پرده برداری می کند و آن را به نمایش می گذارد.

قابل ذکر است که این موشک ها در پاسخ به حملات عربستان به یمن به کار برده می شود.المسیره تصریح کرد: این سیستم موشکی که «نجم الثاقب» نام گرفته پس از قرار گرفتن بر روی سکوهای پرتاب به طور تکی و سه تایی، ثابت و متحرک پرتاب می شوند.

«نجم الثاقب» موشک جدید یمنی ها+عکس


این شبکه درباره برد این موشک ها گفت: موشک نجم الثاقب یک، چهل و پنج کیلومتر برد دارد که در سر آن مواد منفجره ای به وزن پنجاه کیلوگرم کار گذاشته شده است و توانایی ضربه زدن به استحکامات دشمن را دارد.

«نجم الثاقب» موشک جدید یمنی ها+عکس


المسیره درباره موشک نجم الثاقب دو گفت: این موشک هفتاد و پنج کیلومتر برد دارد و در سر آن نیز مواد منفجره ای به وزن هفتاد و پنج کیلوگرم قرار داده شده.این شبکه در ادامه تصاویری از نحوه پرتاب این موشک ها به مواضع و پایگاه های عربستان سعودی در مناطق مرزی و در عمق منطقه جیزان نشان داد.

المسیره افزود: مهمترین مواضعی که در جبهه جیزان هدف قرار گرفته شده منطقه العمود، ام بی سی، کوه های الدود، کوه های الدخان، الرمیح، برج و مرکز الردیف، پایگاه نظامی قوزع و العین الحاره است که پایگاهی عظیم و با اهمیت در جیزان به شمار می آید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات بینندگان

ارسال نظر