صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

هواپیمایی ماهان متعلق به خانواده رفسنجانی است؟

در این مسیر با انتساب برخی شرکتها و نهادها به افراد شناخته شده، در مسیر تخریب آنها گام برمی‌دارند مثلا به دروغ عنوان می‌کنند که شرکت هواپیمایی ماهان متعلق به خانواده آیت‌ا... هاشمی است و گزارشی با تیتر «لغو تحریم‌ها بیشتر به نفع خاندان هاشمی است» در سایتی که عملکردش مشخص است، منتشر می‌کنند.

کد خبر: 27757

آرمان / کاسبان تحریم عبارتی مناسب برای اقلیتی است که نمی‌خواهند مردم را در رفاه و آسایش ببینند. سود این اقلیت در تحریم و کسب منافع فردی و جناحی در پس این تحریم‌هاست که نمونه آن بابک زنجانی بود. او تحت‌فشار تحریم‌های نفتی کشور اقدام به فروش نفت ایران کرد اما از پرداخت کامل مبلغ آن به خزانه طفره رفت. دولت قبل هم ظاهرا اراده‌ای که روحانی و تیم مذاکره‌کننده او برای لغو تحریم‌ها دارند را نداشت و اگر داشت به طور کامل از آن بهره نبرد. دولت یازدهم اما عزم خود را برای لغو تحریم‌ها جزم کرده و از هر راهکاری که منافع و مصالح کشور را تامین می‌کند برای لغو تحریم‌ها بهره می‌برد که تا این مرحله به برخی اهداف خود در این زمینه هم رسیده است.

 

 

این اقلیت که نمی‌توانند پیشرفت دولت و تیم مذاکره کننده در لغو تحریم‌ها را مشاهده کنند، از ابزار دیگری بهره می‌برند که کام اکثریت شیرین نباشد و آنها در هراس تحریم‌ها باشند. در این مسیر با انتساب برخی شرکتها و نهادها به افراد شناخته شده، در مسیر تخریب آنها گام برمی‌دارند مثلا به دروغ عنوان می‌کنند که شرکت هواپیمایی ماهان متعلق به خانواده آیت‌ا... هاشمی است و گزارشی با تیتر «لغو تحریم‌ها بیشتر به نفع خاندان هاشمی است» در سایتی که عملکردش مشخص است، منتشر می‌کنند.

 

 

در پاسخ به این گزارش خلاف واقع، روز گذشته محسن هاشمی پاسخی منتشر کرد که در آن آمده است: «اینکه گردانندگان رسانه‌ای همسو برخلاف اکثریت مردم از لغو تحریم‌ها ناراضی باشند، قابل درک است اما این موضوع که برای نشان دادن نارضایتی خود از لغو تحریم‌ها اقدام به انتشار مطالب کذب و افترا و به نقل از رسانه‌های بیگانه کنند، قابل پذیرش نیست.» وی در ادامه آورده است: «این سایت در گزارش مذکور به نقل از رسانه‌های بیگانه و فردی خارجی و ناشناخته، مدعی شده است که هواپیمایی ماهان متعلق به خانواده هاشمی است.

 

 

این در حالی است که این ادعای کذب بارها و بارها هم از سوی هواپیمایی ماهان و هم از طرف اعضای خانواده هاشمی تکذیب و تصریح شده است که مالکیت هواپیمایی کاملا شفاف و متعلق به موسسه‌ای عام‌المنفعه و عمومی است و خانواده هاشمی و هیچ خانواده دیگری سهمی در آن ندارند و این موضوع بارها از سوی نهادهای نظارتی بررسی و به مقامات ارائه شده است.» محسن هاشمی همچنین سوالی را مطرح کرده است: «اگر مدعی هستند که قصد تخریب ندارند و انتشار این گزارش بدون بررسی صحت و سقم آن و صرفا به نقل از رسانه‌های بیگانه انجام نشده است، چرا از انتشار گزارشات و شایعات مشابه دیگر رسانه‌های بیگانه در مورد مسئولان کشور خودداری می‌کنند؟!» مشخص نیست این دلواپسان تا چه زمانی قصد دارند به مشی تخریبی خود ادامه دهند.

نظرات بینندگان

  • ناشناس

    | |

    توراست گفتی ولی حکایت چیز دیگری است خاندان رفسنجانی مالک تمام ایران شده خبر نداری

ارسال نظر