صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتصاب رؤساي مديريت و برنامه ريزي استانها با نظر استانداران

سازمان مدیریت و برنامه ریزی از این پس یک واحد مستقل است واحد مرجع سازمانی مدیریت و برنامه ریزی استان ها سازمان مرکزی است ، اما رئیس سازمان با پیشنهاد استاندار و با تایید رئیس سازمان برنامه ریزی کشور انتخاب می شود .

کد خبر: 2631

مدیرکل دفتر تشکیلات و بهبود روش های وزارت کشور گفت : در راستای هماهنگی بیشتر بین مجموعه استانداری ها و رؤسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها ، رؤسای این سازمان با نظر استانداران منصوب می شوند .
ژاله فرامرزیان امروز در حاشیه بررسی طرح پیشنهادی درجه بندی فرمانداری ها و بخشداری ها که در محل استانداری خوزستان برگزار شد گفت : بر اساس مصوبه شواری عالی اداری کشور ، استانداران نمایندگان عالی دولت هستند که مجموعه مسایل و اقدامات در حوزه برنامه ریزی و بودجه را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای اجرا ابلاغ می کنند.
وی با اشاره به اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی از این پس یک واحد مستقل است افزود : واحد مرجع سازمانی مدیریت و برنامه ریزی استان ها سازمان مرکزی است ، اما رئیس سازمان با پیشنهاد استاندار و با تایید رئیس سازمان برنامه ریزی کشور انتخاب می شود . 
مدیرکل دفتر تشکیلات و بهبود روش های وزارت کشور بیان کرد : سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها به طور کامل در زمینه بودجه و اعتبارات مستقل است اما زیر نظر استاندار است.
وی در خصوص درجه بندی فرمانداری ها و بخشداری های کشور گفت : با توجه به اینکه آخرین درجه بندی در این بخش در سال 77 انجام شده است، درجه بندی ها در این بخش به اصلاحاتی نیاز داشت.
وی بیان کرد : در این خصوص اقداماتی در سراسر کشور انجام شده و طرح ها بر اساس منطقه بندی ها در کشور مورد بررسی قرار گرفته است.
مدیرکل دفتر تشکیلات و بهبود روش های وزارت کشور گفت : برای ارزیابی و رتبه بندی فرمانداران و بخشداران ، شاخص هایی در برنامه ریزی ها و طرح ها ارایه شده و تلاش خواهیم کرد تا پایان امسال جمع بندی کلی در این خصوص انجام شود.
فرامرزی افزود : نمی توان برای تمام استان ها از یک روش و برنامه برای درجه بندی فرمانداری ها و بخشداری ها استفاده کرد زیرا شرایط استان ها با یکدیگر متفاوت است .
در این نشست که مدیران برنامه ریزی استان های همدان، ایلام، لرستان و کرمانشاه حضور داشتند، طرح درجه بندی فرمانداری ها و بخشداری های این استان ها بررسی شد .

نظرات بینندگان

ارسال نظر