صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دیدار محرمانه پسرعموی بشار اسد در مصر

یک منبع آگاه مصری اعلام کرد عموزاده بشار اسد که اخیرا در رأس هیأتی به مصر سفر کرد، در این کشور با سیاستمدار مشهور لبنانی ولید جنبلاط دیدار کرده است.

کد خبر: 2580

به گزارش  خبرگزاری فارس، منابع آگاه مصری اعلام کردند که «عماد الاسد» عمو زاده بشار اسد رئیس جمهور سوریه با ولید جنبلاط رئیس حزب سوسیال دموکرات ترقی‌خواه، رهبر سیاسی دروزی‌های لبنان در مصر دیدار کرده است.

پایگاه خبری «ارم» امارات، گزارش داد که جنبلاط با عماد الاسد در شهر الاقصر در جنوب مصر دیدار کرده است اما از جزئیات این دیدار مطلبی منتشر نکرد. عماد الاسد رئیس آکادمی دریایی سوریه در شهر ساحلی «لاذقیه» دو هفته پیش به مصر سفر کرد و بر اساس گزارش رسانه‌های مصری تعطیلات خود را در شهر توریستی الاقصر می‌گذراند.

بر اساس این خبر جنبلاط، درخواست دیدار با الاسد را داده و تأکید کرده است که خبر این دیدار به رسانه‌ها درز پیدا نکند. منابع مصری تأکید کردند که دو طرف در این دیدار تحولات بحران سوریه و تأثیر آن بر لبنان به ویژه پیامدهای حمایت جنبلاط از اسد بر دروزی‌های لبنان را مورد بررسی قرار داده‌اند.

جنبلاط تأکید کرد که در سایه بحران سوریه وضعیت دروزی‌های سوریه برای وی اهمیت ویژه‌ای دارد و امیدوار است در مقابل حمایت این گروه از وحدت سوریه جایگاه سیاسی و اجتماعی بهتری در سوریه به دست بیاورند.

منابع مصری فاش کردند که عمو زاده بشار اسد در قاهره با تعدادی از اعضای ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه که آنها نیز به مصر سفر کرده بودند دیدار و گفت‌وگو کرده است. در این دیدار دو طرف بر لزوم حل و فصل سیاسی بحران سوریه و جلوگیری از تقسیم این کشور تأکید کرده‌اند.

در طول چند هفته گذشته مصر به پایگاهی برای سفر نمایندگان معارضان داخلی و خارجی سوریه به منظور دیدار با مقامات مصری تبدیل شده بود. به نظر می‌رسد مصر تحت حمایت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که از حامیان اصلی معارضان خارج نشین سوریه به شمار می‌روند تلاش می‌کند فضایی را برای ایجاد راهکار سیاسی احتمالی برای بحران سوریه فراهم کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر