صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

مردم از افراط و تفريط خسته‌شده‌اند

حميدرضا ترقي

مجلس طبق قانون اساسي علاوه بر ريل گذاري، ناظر بر عملکرد دولت است و از سوي مردم انتخاب نمي شوند که در کنار دولت باشند بلکه انتخاب مي شوند که بر دولت نظارت داشته باشند و نمايندگان مجلس دولت را به سمت اهداف هدايت مي کنند.

کد خبر: 257

يک فعال سياسي اصولگرا در گفت و گو با خبر آنلاين تصريح کرد که کشور نيازمند مجلسي متشکل از عقلاي جناح هاي مختلف است.

حميدرضا ترقي، عضو ارشدحزب موتلفه اسلامي در گفت‌وگو با خبرآنلاين با اشاره به وظيفه قوه مقننه گفت: مجلس طبق قانون اساسي علاوه بر ريل گذاري، ناظر بر عملکرد دولت است و از سوي مردم انتخاب نمي شوند که در کنار دولت باشند بلکه انتخاب مي شوند که بر دولت نظارت داشته باشند و نمايندگان مجلس دولت را به سمت اهداف هدايت مي کنند.

وي افزود: مجلس بعدي بايد تسلط بر مشکلات کشور داشته باشد تا نيازهاي دولت را رفع کند و قادر باشد براي دولت براي گذر از چالش‌ها راهکاري داشته باشد و از همه مهمتر اينکه مجلس بعدي بايد برنامه ششم را تهيه کند.لذا فارق از مسائل سياسي بايد بر مسائل کلان کشور اشراف داشته باشد و از بخشي‌نگري‌هاي که نمايندگان فعلي خانه ملت به آن دچار هستند دور باشند. زيرا اگر اين گونه پيش نرود، نمي تواند در کنار دولت قرار گيرد و تاثير گذار باشد.

در ادامه اين فعال سياسي اصولگرا گفت: مردم از افراط و تفريط خسته شده اند و به دنبال اين افراد نمي گردند در مسائلي که در مجلس فعلي اتفاق افتاده را نمي پسندند بنابراين به دنبال کارهاي خوب هستند تا به دنبال حاشيه سازي و افراط و تفريط ها غلط نيستند .

ترقي در پايان افزود: کشور نيازمند تشکيل مجلسي است که متشکل از عقلاي جريان‌هاي مختلف سياسي باشد. در اين صورت مي‌توان انتظار داشت که مجلس دهم به صورت فراجناحي و برآمده از راي اکثريت مردم ايران باشد. در چينين شرايطي قطعا قوه مقننه علاوه بر اينکه مي‌تواند در کنار دولت حرکت کند و اقدامات يکديگر را تکميل کنند، مي‌تواند يک مجلس پرسشگر باشد که در راستاي منافع ملي گام برمي‌دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر