صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

اتهامات مقام ارشد امارات بر علیه ایران

یک مقام ارشد اماراتی در سخنانی گفت: مهمترین مشکل اعراب با ایران میل این کشور به توسعه طلبی است و توافق هسته‌ای نیز عرصه فعال جدیدی را بر روی آن‌ها باز خواهد کرد.

کد خبر: 24916

 

فارس/ یک مقام ارشد اماراتی در سخنانی گفت: مهمترین مشکل اعراب با ایران میل این کشور به توسعه طلبی است و توافق هسته‌ای نیز عرصه فعال جدیدی را بر روی آن‌ها باز خواهد کرد.

یک مقام بلند پایه امارات متحده عربی،کشور کوچک شیخ نشین حاشیه خلیج فارس، در گفت‌وگو با شبکه خبری «اسکای نیوز» مدعی شد که راه حل برون رفت از بحران یمن باید بدون مداخله و حضور ایران باشد.

براساس این گزارش، دکتر «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه کشور امارات متحده عربی در این مصاحبه دعوت باراک اوباما رییس جمهور آمریکا برای شرکت حکام عرب خلیج فارس در نشستن کمپ دیوید را «مثبت» نامید و افزود که قضاوت نهایی در این باره بستگی به نتایج این نشست دارد.

قرقاش در ادامه اظهار داشت که اگر خروجی این نشست تنها صدور یک بیانیه درباره امور امنیتی منطقه و گفت‌‌وگو پیرامون سامانه دفاعی باشد نتایج حاصل از این نشست معمولی خواهد بود.

وی افزود که سران کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خواهان تعهد سیاسی آمریکا و ضمانت این کشور درباره نتایج توافق با ایران و این‌که سیاست‌های جمهوری اسلامی در زمینه کاستن از توسعه طلبی بوده و به کشورهای عرب همسایه خود احترام بگذارد، می‌باشد.

قرقاش در این باره افزود: «مهمترین مشکل اعراب با ایران میل این کشور به توسعه طلبی است. توافق هسته‌ای ایران با غرب نیز عرصه فعال جدیدی را بر روی آن‌ها باز خواهد کرد.»

نظرات بینندگان

  • ایراندوست

    | |

    ای وای بر ما.که مگس هم در مقابل سیمرغ جولان میدهد.راستی کجای کارمان اشتباه بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال نظر