صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ولایتی: جرات تهدید ما را ندارند

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هیچ کشوری جرأت مقابله علیه ایران را ندارند گفت: ما کمک‌های خود به یمن را می‌فرستیم ممکن است جلوی ما را بگیرند اما جرأت تهدید ما را ندارند.

کد خبر: 24883

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هیچ کشوری جرأت مقابله علیه ایران را ندارند گفت: ما کمک‌های خود به یمن را می‌فرستیم ممکن است جلوی ما را بگیرند اما جرأت تهدید ما را ندارند.
 

به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه نشست گفتگوهای استراتژیک ایران و افغانستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما با وزیر سابق امور خارجه افغانستان در حوزه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی گفتگوهایی داشتیم، امیدواریم این دیدار زمینه ساز روابط استراتژیک باشد، ما با کشور افغانستان به دلیل وجود تاریخ مشترک از جمله کشورهایی مقاوم هستیم، این دو کشور هیچگاه مستعمره نبودند، امروز فرصتی بود برای دو کشور که شروع روابط استراتژیک خود را کلید بزنند و باید تبادل تظر صورت گیرد، این دیدار زمینه ای برای همکاری دو کشور در همه زمینه ها خواهد بود . امیدواریم همکاری دو کشور در عرصه بین المللی گسترش یابد. هر دو کشور معتقدند با افراط گرایی هایی چون داعش باید مبارزه کنند، و مصمم هستیم جلوی نفوذ افراط گرایی را بگیریم. اسلام شرارت و افراط گرایی را نمیپذیرد.
 


وی در خصوص ارسال کشتی حامل کمک های انسان دوستانه به یمن با توجه به اتمام زمان آتس بس گفت: این آتش بس برای دومین بار از سوی سعودی ها اعلام میشود، بار اول همه شاهد بودیم که آنها با آتش بس خود پایبند نبودند ، میتوان گفت اکنون این آتش بس نوعی شو برای جهان است، چرا که دیدیم جان کری ضمن سفر خود به منطقه هم از حملات سعودی ها و هم از اعلام آتس بس حمایت کرده است این رفتارهای ضد و نقیض تناسبی با هم ندارند.

سعودی ها بدانند مردم یمن مقاومند. و هیچ کشوری جرأت مقابله علیه ایران را ندارند، ایران نشان داده در برابر هر نوع زیاده خواهی می ایستد ، ما کمک های خود را میفرستیم ممکن است جلوی ما را بگیرند اما جرأت تهدید ما را ندارد.

ولایتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما در خصوص تصمیم مجلس در مورد تهدید آمریکا در مذاکرات هسته‌ای علیه ایران چیست اظهار داشت: مجلس و قوه مقننه آزاد است در مورد مسائل داخلی و خارجی تصمیم گیری کند، هر تصمیمی که آنها بگیرند معتبر است و مورد اجرا است، تهدید آمریکا نیز تکرار مکررات است، آمریکا در افغانستان و عراق و ... دخالت کردند اما شکست خوردند، آنها آمده بودند در این کشورها بمانند اما مردم این کشورها آمریکا وا بیرون کردند، ایران به عنوان قدرت بزرگ منطقه به هیچ وجه به آمریکا و غیر آمریکا اجازه نمیدهد در سرنوشت کشور خود دخالت کند و از منافع خود را هر طور که صلاح بداند دفاع خواهد کرد.

همچنین سپنتا وزیر سابق امور خارجه افغانستان در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه بخث در خوزه همکاری فرهنگی و اقتصادی و انتخابات صحبت هایی انجام دادیم ، ما برای خود در مورد آغاز این روابط اخساس مسولیت میکنیم . از دولت ایران برای فراهم آوردن امکانات زندگی و آموزشی برای افغان ها تشکر میکنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر