صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رسایی:این تیترها بوی روزولت میدهد

کیم روزولت نوه بیست و ششمین رییس جمهور آمریکا بود. پایان نامه دوره دکترای او درباره فنون تبلیغات در جنگ داخلی انگلیس بود و نخستین کار پژوهشی را درباره ایران و قوم قشقایی انجام داد.

کد خبر: 24882

مشرق- حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه گوگل پلاس خود نوشت: در شانزدهم تیر سال سی و دو با گذرنامه جعلی به نام جمیز لاکریج برای رهبری کودتای بیست و هشت مرداد از مرز عراق وارد ایران شد و بعد از کودتا به "آقای ایران" ملقب شد.

شاه وابسته ایران بعد از کودتا در ملاقات با وی گفت: من تاج و تختم را از برکت خداوند، ملتم، ارتشم و شما دارم. خوشحالم که شما کنارم هستید(!)

در اسناد منتشره شده وزارتخارجه آمریکا در باره کودتای مرداد به نقل از روزولت آمده: در کودتای بیست و هشت مرداد وقتی ما وارد تهران شدیم، یک چمدان بزرگ پر از مقاله هایی بود که باید ترجمه می شد و به همراه کاریکاتورهایی در روزنامه های ایران به چاپ می رسید.
 

رسایی: این تیترها بوی


جالب است بدانید سه روز بعد از توافقنامه ژنو در سال نود و دو، روزنامه های متعدد اصلاح طلب از جمله شرق، تیتر یک خود را به آزادسازی هشت میلیارد دلار از اموال ایران اختصاص دادند که همان روز وقتی آقای نوبخت در مجلس بود، از او سوال کردم و وی این خبر را تکذیب کرد که در مجلس تذکر دادم.

هفته گذشته هم خبر حضور یک هیات نفتی آمریکا به ایران، تیتر یک این روزنامه ها شد اما هرگز تکذیب این خبر دروغ، تیتر اول روزنامه ها نشد! یا تیتر عادی جلوه دادن بازرسی ها از مراکز مهم کشورمان که از دست گل های دیپلمات یقه بسته ما بود و خیلی سریع در این رسانه ها برجسته شد.

وی همچنین در پست دیگری نوشت:

در راستای پست قبلی که نوشتم از تیتر برخی روزنامه ها بوی روزولت به مشام می رسد، این تصاویر و رفتار روزنامه های اصلاح طلب که مربوط به امروز(93-02-19) است را هم در نظر بگیرید: وقتی مراسم تقدیر و تجلیل از مدیر مسوول کم خاصیت ترین روزنامه کشور، مهمتر از اعتراض عمومی و سراسری مردم به کشتار مردم یمن توسط آل سقوط می شود!

رسایی: این تیترها بوی

 

 

مطلب فوق تحلیل شخص نویسنده است و مشرق صرفا آن را بازنشر کرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر