صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ساخت اولین بیمارستان هسته‌ای

دکتر صالحی درباره آخرین وضعیت پروژه ساخت بیمارستان هسته ای در کشور خاطر نشان کرد : نقشه اولیه این بیمارستان تهیه شده است و در حال بررسی جزئیات آن هستیم و در آینده نزدیک بیمارستان هسته ای با امکان ارائه تمامی خدمات پزشکی مرتبط تاسیس می شود.

کد خبر: 24828

رئیس سازمان انرژی اتمی، با اعلام این که کلنگ نخستین بیمارستان هسته ای کشور سال جاری به زمین می خورد،گفت :تاسیس بیمارستان تخصصی هسته ای از پروژه های مهم سازمان انرژی اتمی است و در این راستا تفاهم نامه ای نیز بین سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت به امضا رسیده است. این بیمارستان در زمینه کاربرد پرتوها و استفاده از انواع تجهیزات برای درمان بیماران خدمات تخصصی ارائه می کند وانواع شتاب دهنده ها نیز در آن قرار می گیرد.

دکتر صالحی درحاشیه بازدید از موزه علم وفناوری و افتتاح گالری انرژی هسته ای در این موزه درباره آخرین وضعیت پروژه ساخت بیمارستان هسته ای در کشور خاطر نشان کرد : نقشه اولیه این بیمارستان تهیه شده است و در حال بررسی جزئیات آن هستیم و در آینده نزدیک بیمارستان هسته ای با امکان ارائه تمامی خدمات پزشکی مرتبط تاسیس می شود. وی همچنین از مکان یابی این بیمارستان خبر داد و گفت: قرار است در پادگانی که به تازگی به شهرداری برای ایجاد پارک داده شده، زمینی برای تاسیس این بیمارستان در اختیار سازمان انرژی اتمی قرار گیرد.

صالحی هدف از ساخت این بیمارستان را ارائه خدمات پزشکی هسته ای به مردم و ارتقای دانش هسته ای برای به کارگیری رادیو داروها و ارتقای استاندارد تجهیزات پرتودهی به دیگر بیمارستان ها عنوان کرد و گفت :با تأسیس این بیمارستان تخصصی هسته ای ،مجموعه ای از دستگاه ها و تجهیزاتی که به نحوی با پرتو سر و کار دارد،با بهترین استانداردها تهیه و به کار گرفته می شود و این بیمارستان ، مرجع پزشکی هسته ای خواهد شد.

وی تصریح کرد: در خصوص جزئیات ساخت این بیمارستان به زودی اطلاع رسانی می شود.

صالحی پیشتربا اعلام این که پیش بینی می‌شودنخستین بیمارستان تخصصی هسته ای کشور در غرب آسیا بی نظیر باشد،گفت: هزینه ساخت این بیمارستان هزار میلیارد تومان برآورد شده که قرار است به طور مشترک از سوی یک بانک خصوصی و سازمان انرژی اتمی تامین شود، اما هنوز مذاکرات در این باره ادامه دارد.

وی همچنین با انتقاد از سفر بیماران ایرانی برای تصویربرداری  با استفاده از رادیواکتیو به خارج از کشور، تاکید کرده بود: باید هر چه سریع تر برای این مسئله فکری کرد به نحوی که با ساخت این بیمارستان، مردم از ضرورت سفر به دیگر کشورها برای پیگیری مسائل درمانی بی نیاز شوند.

کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیزچندی پیش با تاکید بر ضرورت کم بودن فاصله بیمارستان تا بیمار برای استفاده از رادیو داروها با عمر کوتاه، گفته بود: از این رو در بسیاری کشورها بیمارستان های هسته ای تاسیس شده است تا رادیو دارو تولید و بلافاصله از سوی بیمار مصرف شود.

مهم ترین نکات

این بیمارستان در زمینه کاربرد پرتوها و استفاده از انواع تجهیزات برای درمان بیماران، خدمات تخصصی ارائه می کند وانواع شتاب دهنده ها نیز در آن قرار می گیرد.

با ساخت این بیمارستان، مردم از ضرورت سفر به دیگر کشورها برای تصویربرداری  با استفاده از رادیواکتیو بی نیاز می‌شوند.

نقشه اولیه بیمارستان تهیه شده و در آینده نزدیک بیمارستان هسته ای با امکان ارائه تمامی خدمات پزشکی مرتبط تاسیس می شود.

منبع: خراسان

نظرات بینندگان

ارسال نظر