صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

فعال آمریکایی: هدف نتانیاهو حمله آمریکا به ایران است

هدف نتانیاهو ایجاد یک تنش نظامی بین روسیه و آمریکا با تشدید اختلافات بین این دو کشور و ترغیب واشنگتن برای حمله به ایران است.

کد خبر: 24802

یک فعال و تحلیلگر آمریکایی اعلام کرد هدف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل تشدید تنش بین آمریکا و روسیه و ایجاد فشار به آمریکا برای برخورد نظامی با ایران است.فعال آمریکایی: هدف نتانیاهو حمله آمریکا به ایران است

اخبار,اخبارسیاست  خارجی, توافق هسته ای با ایران


به گزارش عصر ایران " مارک گلن" بنیانگذار جنبش ضد صهیونیستی "همبستگی صلیب و هلال" و فعال و تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه ای با شبکه خبری " پرس تی وی" با اشاره به اینکه هدف نتانیاهو ایجاد تنش بیشتر بین روسیه و آمریکا است، گفت:" هدف نتانیاهو ایجاد یک تنش نظامی بین روسیه و آمریکا با تشدید اختلافات بین این دو کشور و ترغیب واشنگتن برای حمله به ایران است."

این فعال آمریکایی افزود:" نتانیاهو دهه هاست هدف تشدید اختلافات بین واشنگتن و مسکو را دنبال می کند و با تحریک آمریکا برای اقدام نظامی به ایران به دنبال درگیر کردن روسیه در یک جنگ گسترده است."

گلن معتقد است فشارهای سیاسی نتانیاهو به دولت آمریکا تنها با هدف ایجاد یک بحران و جنگ گسترده منطقه ای و بین المللی بین آمریکا و روسیه ایران است.

نتانیاهو دو روز پیش موفق شد یک کابینه جدید تشکیل دهد. از نظر غالب ناظران کابینه جدید اسراییل تندروترین دولت این رژیم در 7 دهه گذشته است.

دولت اوباما در ماه های گذشته روابط سردی با اسراییل داشته است. اوباما گفته است مادامی که توافق هسته ای بین گروه 1+5 با ایران امضا نشده است، مایل به ملاقات با نتانیاهو نیست.

هفته گذشته نیز دفتر نتانیاهو به درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا برای سفر به تل آویو پاسخ منفی داد و  تشکیل نشدن کابینه ائتلافی اسراییل را به عنوان بهانه برای عدم آمادگی اسراییل برای پذیرش کری اعلام کرد.

با وجودی که مقامات آمریکایی در ماه های گذشته بارها تاکید کرده اند که تامین امنیت اسراییل یکی از اولویت های اساسی آنها است و توافق هسته ای با ایران یک توافق خوب است ، اما نتانیاهو همچنان اصرار دارد این توافق یک توافق بد است و امنیت اسراییل را تهدید می کند.

نتانیاهو در اسفند سال گذشته در اقدامی بی سابقه با پذیرش دعوت جمهوریخواهان مخالف اوباما به کنگره امریکا رفت و برای سومین بار از زمان تصدی سمت نخست وزیر اسراییل در جلسه مشترک نمایندگان کنگره سخنرانی کرد.

محور سخنرانی نتانیاهو ترغیب مقامات واشنگتن و سیاستمداران دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکایی برای عدم توافق هسته ای با ایران بود.


 اخبار  سیاست  خارجی  -   عصر  ایران

نظرات بینندگان

ارسال نظر