صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

وزارت علوم "فرهادی" پس از ۳۷ روز؛ تغییرات مهم در راه است؟

موج تغييرات جديد در وزارت علوم

با گذشت ۳۷ روز از وزارت فرهادی در وزارت علوم، خبرها حاکی از این است که موج تغییرات جدید در این وزارتخانه در راه است. شنيد‌ه‌ها حاکي است که وزير علوم مصصم است تا محمود نيلي‌احمدآبادي سرپرست فعلي اين دانشگاه را به شوراي عالي انقلاب فرهنگي معرفي نکند و گزينه‌اي ديگري را به عنوان رئيس پيشنهادي دانشگاه تهران به شورا معرفي کند، اما برخي فشارهاي دولتي مانع اين اقدام شده و به همين دليل هنوز تکليف رياست دانشگاه تهران مشخص نشده است.

کد خبر: 2451

تسنيم/ با گذشت ۳۷ روز از وزارت فرهادي در وزارت علوم، خبرها حاکي از اين است که موج تغييرات جديد در اين وزارتخانه در راه است.

حدود 37 روز از حضور محمد فرهادي بر جايگاه وزير علوم مي‌گذرد و اين وزارتخانه و دانشگاه‌ها در اين مدت با اتفاقات و جابجايي‌هاي مختلفي روبرو بودند.با اين وجود به نظر مي‌رسد وزارت علوم و دانشگاه‌ها در آينده بسيار نزديک با تغييرات مديران جديد روبرو خواهند بود.

فرهادي در اولين حکم انتصابش محمدجواد دهقاني را به عنوان رئيس مرکز منطقه‌اي اطلاع‌رساني علوم و فناوري و سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام منصوب کرد و با جعفر مهراد خداحافظي کرد.

وي همچنين در هفته گذشته ضمن پذيرش استعفاي جعفر ميلي‌منفرد، شريعتي نياسري را به عنوان معاون آموزشي وزارت علوم منصوب کرد.خداحافظي فرهادي با ميلي‌منفرد موجب شد تا برخي از تشکل‌هاي دانشجويي در پيام‌هايي از وزير علوم تقدير کنند.

وزير علوم در اين مدت تکليف سرپرست دو دانشگاه کشور را مشخص کرد و سرلک را به عنوان سرپرست دانشگاه پيام‌نور به جاي فراهاني منصوب کرد.فراهاني سرپرست سابق دانشگاه پيام‌نور يک سال از موعد سرپرستي‌اش بر اين دانشگاه مي‌گذشت و به صورت غيرقانوني سرپرست اين دانشگاه بود.

وزير علوم در ادامه انتصاباتش، اخباري را به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمي کاربردي به جاي شفيعي منصوب کرد تا وي تنها بر دانشگاه فني و حرفه‌اي مديريت کند.با وجود اين تغييرات مديريتي، برخي از مناصب به خصوص در جايگاه سرپرست دانشگاه‌ها به تصميم‌گيري فرهادي چشم دوخته‌اند که دانشگاه تهران، دانشگاه خوارزمي و دانشگاه اصفهان از آن جمله هستند که از مهلت قانوني حضور سرپرست در آنها گذشته است.
شايد در اين بين مهمترين مسئله، وضعيت رياست دانشگاه تهران باشد.

شنيد‌ه‌ها حاکي است که وزير علوم مصصم است تا محمود نيلي‌احمدآبادي سرپرست فعلي اين دانشگاه را به شوراي عالي انقلاب فرهنگي معرفي نکند و گزينه‌اي ديگري را به عنوان رئيس پيشنهادي دانشگاه تهران به شورا معرفي کند، اما برخي فشارهاي دولتي مانع اين اقدام شده و به همين دليل هنوز تکليف رياست دانشگاه تهران مشخص نشده است.

همچنين شنيده‌ها حاکي است، زمزمه‌اي از تغييرات در سازمان امور دانشجويان به گوش مي‌رسد و خبر از رفتن صديقي رئيس اين سازمان و جايگزيني علي‌اصغر رستمي معاون بورس و امور دانشجويان خارج سازمان دارد.
پيش از اين اخباري درباره استعفاي صديقي و غلامي مديرکل بورس و اعزام دانشجويان سازمان امور دانشجويان نيز شنيده مي‌شد.
همچنين شنيده شده برخي از افراد در ستاد وزارت علوم در سطح مديران‌کل تغيير يافته‌اند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر