صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سبحاني‌نيا:حزب تشکیل می دهیم

کد خبر: 2447

ايسنا / نايب رييس فراکسيون رهروان ولايت مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تصميم اين فراکسيون براي ايجاد تشکيلاتي در خارج از مجلس در عين حال گفت که هنوز جمع‌بندي مشخصي صورت نگرفته که اين تشکيلات به عنوان حزب، جبهه يا قالب ديگري شکل گيرد.

حجت‌الاسلام حسين سبحاني‌نيا در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: مذاکرات و گفت‌وگوهاي کلي در مورد ايجاد تشکيلاتي در قالب حزب يا جبهه براي فعاليت سياسي در خارج از مجلس صورت گرفته که هنوز نهايي نشده و اين مذاکرات ادامه دارد.

وي افزود: ما فکر مي‌کنيم کار تشکيلاتي و حزبي در کشور بايد تقويت شود و هر حرکتي که کمک کند که کار تشکيلاتي با مواضع شفاف، اساسنامه و مرامنامه مشخص و ديدگاه‌هاي روشن در زمينه مسائل سياسي، اقتصادي و فرهنگي شکل گيرد مي‌تواند به نفع کشور باشد.

سبحاني‌نيا تصريح کرد: وقتي چنين تشکيلاتي وجود داشته باشد در مناسبت‌هاي مختلف راحت‌تر اين امکان وجود دارد که افراد بتوانند مجموعه‌اي که اهداف آنها را تعقيب مي‌کند و به ديدگاه‌هايشان نزديک‌تر است انتخاب کنند. با چنين نگاهي مواضع در موضوعات سياسي و فرهنگي نيز پخته‌تر خواهد بود.

نايب رييس فراکسيون رهروان ولايت مجلس با بيان اينکه فعاليت تشکيلاتي کمکي به روند دموکراسي، قانون‌مداري و قانون‌گرايي در کشور است، گفت: بالطبع وقتي ايجاد چنين تشکيلاتي در دستور کار فراکسيون رهروان ولايت مجلس باشد اين حرکت مي‌تواند مورد حمايت آقاي لاريجاني رييس مجلس نيز قرار گيرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر