صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

طرح حمایت از آمران به معروف ردشد

سخنگوی شورای نگهبان در نشست‌خبری: شورای نگهبان طرح حمایت از آمران به معروف را رد کرد خبرگزاری تسنیم: ابراهیمیان گفت: در آخرین جلسه شورای نگهبان طرح ۲۴ ماده‌ای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به تایید این شورا نرسید.

کد خبر: 2422

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز در نشست‌خبری، گفت: کسانی که در فتنه از حدود قانونی پافراتر گذاشتند و امنیت کشور را به خطر انداختند با مانع برای حضور در انتخابات روبرو خواهند شد.

وی افزود: نهادهای مسئول برخی شرایط ایجابی را در مورد داوطلبان احراز کنند و از حیث حقوقی و فقهی به اصل برائت اکتفا کنند.

ابراهیمیان با اشاره به اینکه براساس سلایق و گرایشات سیاسی نباید نسبت به احراز صلاحیت اظهارنظر کنیم، خاطرنشان کرد: تلاش داریم روز به روز بر دقت نظر و تصمیم بی‌طرفی و ایجاد این اعتقاد در مردم درباره بی‌طرفی اقدام کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: در آخرین جلسه شورای نگهبان طرح 24 ماده‌ای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و این طرح به دلیل موارد متعدد مغایرت با قانون اساسی، به تایید شورای نگهبان نرسید.

وی در ادامه با اشاره به مصوبات شورای نگهبان گفت: از جلساتی که از 30 مهرماه 93 آغاز شده است شورای نگهبان به 13 مورد از استعلامات دیوان عدالت اداری پاسخ داده و 37 مورد تصویب مربوط به اساسنامه شرکتهای دولتی مطرح شده است.

ابراهیمیان در مورد طرح‌ها و لوایح مورد بررسی در شورای نگهبان افزود: طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور در جلسه 30 مهرماه 93 مغایر با موازین شرعی شناخته نشد. همچنین طرح آئین دادرسی جرائم نیروهای مسلح، طرح دو فوریتی استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقاء مناطق کمتر توسعه یافته، طرح اصلاح  ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی مغایر با موازین شرعی و قانون اساسی شناخته نشد.

وی ادامه داد: همچنین لایحه نحوه اجرای محکومیت مالی علی‌رغم رد و بدل شدن میان مجلس و شورای نگهبان، برخی از اشکالات آن باقی است که هنوز به تصویب نرسیده است؛ همچنین طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش نرخ رشد جمعیت ایراداتی داشت که به مجلس اعلام شد، ولی هنوز به شورای نگهبان بازنگشته است.

سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: همچنین طرح الزام تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگی قانون مصوب 86 در شورای نگهبان مطرح شد و به علت مغایرت با اصل 75 قانون اساسی و وجود بار مالی به تصویب نرسید و مغایر با قانون شناخته شد.

این خبر در حال تکمیل است...

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر