صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سردار جواني: حصر يک تنبيه موقت است

عده‌اي چون مي‌دانند در حال حاضر شرايط براي محاکمه فراهم نيست، تأکيد بر اين مي‌کنند که اگر اين‌ها مجرم هستند بايد مجازات شوند؛ همه بايد بدانيم که اگر شرايط لازم فراهم شود قطعا هم محاکمه صورت مي گيرد؛ چرا که حصر يک تنبيه موقت است.

کد خبر: 2395

باشگاه خبرنگاران / مشاور عالي نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه پاسداران گفت: عده‌اي چون مي‌دانند در حال حاضر شرايط براي محاکمه فراهم نيست، تأکيد بر اين مي‌کنند که اگر اين‌ها مجرم هستند بايد مجازات شوند؛ همه بايد بدانيم که اگر شرايط لازم فراهم شود قطعا هم محاکمه صورت مي گيرد؛ چرا که حصر يک تنبيه موقت است.
سردار «يدالله جواني» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با بيان اينکه ماهيت فتنه 88 به گونه‌اي بود که بايد با حضور مردم دفع و خنثي مي‌شد، اظهار داشت: هدف از توطئه سال 88، جداسازي مردم از نظام بود؛ در چنين وضعيتي نمي‌شد، توطئه‌اي با اين ابعاد که بعضا آگاهانه و بعضا ناآگاهانه از سوي «خاتمي»، «موسوي» و «کروبي» به اجرا در آمده و طراحان اصلي آن هم دشمنان بيروني بودند، با اقدامات سياسي، اطلاعاتي و امنيتي پايان داد.

وي در ادامه افزود: کساني که مي‌گويند نظام مي‌توانست به گونه‌اي فتنه را مديريت کند که به 9 دي و حضور مردم نيازي نباشد، اشتباه مي‌کنند؛ اين فتنه به جز حضور مردم، امکان خنثي‌سازي نداشت.

جواني تأکيد کرد: مردم در 9 دي، با يک بصيرت عاشورايي متوجه شدند که کشور دچار چه بحران و فتنه‌اي شده است.

وي با اشاره به اينکه مردم در روز 9 دي، از کساني اعلام برائت کردند که دم از مردم مي‌زدند، تصريح کرد: مردم با تجديد پيمان با حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبري و شهدا، فتنه 88 را با ناکامي مواجه کردند.

جواني با بيان اينکه فتنه در همان مفهوم تقلب نهفته است، ابراز داشت: تقلب در انتخابات 88 يک دروغ بزرگ بود؛ اين طور نيست که حالا يک نفر در نتيجه انتخابات ترديد کرده باشد و ناگهان اين مسأله به فتنه‌اي بزرگ تبديل شده باشد.

وي گفت: ادعاي تقلب بخشي از سناريوي براندازي بود؛ ما نبايد قبول کنيم که موسوي دچار نوعي ترديد در نتيجه انتخابات شده است؛ چراکه اين موضوع کاملا از قبل طراحي شده بود.

جواني بيان کرد: بعضي‌ها به دليل ساده‌انگاري و يا عدم اطلاعات کافي، فکر مي‌کنند که موضوعات پيش آمده در سال 88، ريشه در مناظرات انتخاباتي داشت.

مشاور عالي نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه پاسداران با اشاره به اينکه در اسفند سال 87 شاهد شکل‌گيري کميته صيانت از آراء بوديم، خاطر نشان کرد: پيام تشکيل کميته صيانت از آراء اين بود که نظام براي انتخابات و امانت‌داري از رأي مردم، قابل اعتماد نيست؛ يعني ما بايد خودمان از رأي خودمان صيانت کنيم.

وي افزود: در هيچ کجاي دنيا عرف نيست که يک نامزد خودش را به طور قطعي، پيروز انتخابات معرفي بکند؛ موسوي در روز 21 خرداد اعلام کرد که من پيروز انتخابات هستم و هوادارانش را براي جشن بزرگ پيروزي به خيابان‌ها فراخواند.

جواني با بيان اينکه هر چه قدر مردم نسبت به مسائل سياسي بصيرت، علم و دانش بيشتري داشته باشند، جامعه کمتر دچار فتنه مي‌شود، تصريح کرد: فتنه زماني به وجود مي‌آيد که افرادي ظاهر‌الصلاح بيايند و مردم را فريب بدهند؛ يعني کساني که در جامعه موقعيت خوبي داشتند و در مسير درستي بودند ولي دچار انحراف شدند.

وي گريزي هم به صحبت‌هاي «هدايت آقايي» از اعضاي حزب کارگزاران سازندگي زد و در همين‌باره افزود: هدايت آقايي مي‌گفت:«عامل اصلي شکل‌گيري فتنه سال 88 انحرافات فکري بود که 10، 11 سال قبل به وجود آمد؛ انحرافات فکري تبديل به يک پروژه شد و براي پياده‌سازي اين پروژه به سراغ کمک از بيگانگان رفتيم؛ در حالي که بيگانگان از اين‌ها براي پياده‌سازي نقشه‌شان استفاده کردند.»

جواني با اشاره به اين مطلب که نظام مشکلي در جامعه از لحاظ اختلافات بين مردم ندارد، تأکيد کرد: ما شاهد وحدت خوبي در بين آحاد مردم هستيم؛ مشکل ما جريان توطئه‌گري است که فتنه را به پا کرد و اگر بخواهد به دامان نظام بازگردد، بايد عذرخواهي کند.

مشاور عالي نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه پاسداران افزود: نمي‌شود جرياني توطئه بکند، فتنه به راه بياندازد، سر مواضع حودش هم باشد و بعد بحث آشتي و وحدت ملي را مطرح کند.

وي در پاسخ به سؤالي مبني بر چرايي اصرار عده‌اي براي محاکمه سران فتنه، خاطر نشان کرد: عده‌اي چون مي‌دانند در حال حاضر شرايط براي محاکمه فراهم نيست، تأکيد بر اين مي‌کنند که اگر اين‌ها مجرم هستند بايد مجازات شوند؛ همه بايد بدانيم که اگر شرايط لازم فراهم شود قطعا هم محاکمه صورت مي گيرد؛ چرا که حصر يک تنبيه موقت است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر