صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

قانون‌مدار کردن اموال بايد از فرزندان مسئولان شروع شود

محصولي: مسئولان اراده خود را براي مبارزه با مفاسد اقتصادي بکار گيرند

وي با بيان اينکه قانون‌مدار کردن اموال بايد از فرزندان مسئولان شروع شود،‌ تصريح کرد: اين امر گامي مفيد براي اجراي مبارزه با مفاسد اقتصادي باشد. وزير کشور دولت نهم خاطرنشان کرد: مسئولان کشور بايد مبارزه با مفاسد اقتصادي را با اراده قوي آغاز و به پيش برند.

کد خبر: 2380

باشگاه خبرنگاران/ وزير کشور دولت نهم با اشاره به لزوم پيگيري قانون رسيدگي به امور مسئولان است، گفت: مسئولان کشور بايد مبارزه با مفاسد اقتصادي را با اراده قوي آغاز و به پيش برند.

"صادق محصولي" با اشاره به اهميت مبارزه با مفاسد اداري و اقتصادي، گفت: يکي از عوامل اصلي براي رفع فساد‌هاي اقتصادي در کشور، لزوم پيگيري قانون رسيدگي به امور مسئولان است.

وي با بيان اينکه قانون‌مدار کردن اموال بايد از فرزندان مسئولان شروع شود،‌ تصريح کرد: اين امر گامي مفيد براي اجراي مبارزه با مفاسد اقتصادي باشد.

وزير کشور دولت نهم خاطرنشان کرد: مسئولان کشور بايد مبارزه با مفاسد اقتصادي را با اراده قوي آغاز و به پيش برند.

گفتني است، نگاهي ديگر بار به عبارات مرقومه رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه معاون اول رئيس جمهور، در ارتباط با برگزاري «همايش ملّي ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد» بسيار در خور توجه است که فرمودند: «نفس اهتمام آقايان به امر مبارزه با فساد را تحسين مي‌کنم، لکن اين سمينار و امثال آن بناست چه معجزه‌اي بکند؟ مگر وضعيت براي شما مسئولان سه قوه روشن نيست؟ با توجه به شرايط مناسب و اميدبخشي که از لحاظ همدلي و هماهنگي و همفکري بين مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسي انجام نمي‌گيرد که نتيجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقايان محترم اين است که چه با سمينار و چه بدون آن، تصميمات قاطع و عملي بدون هرگونه ملاحظه‌اي بگيرند و اجرا کنند. موفق باشيد.»

ايشان در بياناتشان در ديدار نمايندگان مجلس شوراى اسلامى‌ نير تصريح کردند که «کار ديگرى که در وظايف نظارتى مجلس مهم است، مسئله‌ى مبارزه‌ى حقيقى با فساد است؛ حقيقتاً مبارزه‌ى با فساد [مهم است]. نگذاريم کانونهاى چرکين شکل بگيرند که علاج آنها مشکل باشد. اگر نظارت درستى باشد، گاهى اوقات در قدمهاى اوّل ميشود جلوى يک حرکت خطا و گناه‌آلود را گرفت؛ اگر ما در قدمهاى اوّل جلوى آن را نگرفتيم و اين بيمارى پيشرفته شد و اين زخمْ ناسور شد، آن‌وقت علاج آن مشکل ميشود، سخت ميشود؛ اگر به علاج هم برسد - که بيم اين هست که به‌خاطر همين عواقب به علاج نرسد - با سختى و با دشوارى و با تحمّل خسارتها خواهد رسيد؛ از اوّل جلوى آن را بايد گرفت. خوشبختانه در زمينه‌هاى سياسى و اقتصادى در نظام، اين تجربه را هم ما داريم.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر