صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

هلاکت «میلیاردر کوچک» درحلب + عکس

درجریان درگیری‌های رخ داده بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در شهر، تک تیراندازان ارتش سوریه موفق شدند، یکی از برجسته‌ترین فرماندهان گروه تروریستی «ارتش آزاد» و عامل حمله خمپاره‌ای و موشکی به مناطق مسکونی حلب را به قتل برسانند.

کد خبر: 23545

«خالد حیانی» معروف به «سارق حلب» یا «میلیاردر کوچک» از تروریست های برجسته سوری در درگیری با نیروهای ارتش سوریه در منطقه الخالدیه حلب به هلاکت رسید.

این تروریست سوری که مسئولیت فرماندهی تیپ بدر را در حلب بر عهده داشت، از شروع ناآرامی ها در شهر حلب با برداشتن سلاح به نبرد با نیروهای ارتش سوریه پرداخت.

الحیانی پس از اشغال مناطقی از شهر حلب، به غارت کارخانه ها و منازل تجاری این شهر پرداخت و با انتقال کالاها و تاسیسات صنعتی از شهر حلب به ترکیه به ثروت نجومی رسید.

این تروریست برجسته همچنین به گرفتن باج از تاجران حلب و زندانی کردن افراد برای رسیدن به پول مشهور بود.

از جنایت های دیگر خالد الحیاتی خمپاره باران مناطق مسکونی خارج از سیطره گروه های تروریستی در شهر حلب بود.

این تروریست به صورت بی هدف مناطق مسکونی شهر حلب را با هزاران خمپاره در طول سال های اخیر هدف قرار داد که منجر به شهادت صدها تن از مردم بی دفاع شهر حلب به خصوص زنان و کودکان شد.

در نهایت این تروریست باسابقه سوری امروز جمعه بر اصابت گلوله تک تیرانداز ارتش سوریه در منطقه «الخالدیه» شهر حلب به هلاکت رسید.

 

==============================================================

 

 

روز جمعه محله‌های مختلف شهر «حلب» شاهد درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی بود.

کانون این درگیری‌ها بیمارستان «شیحان» بین دو محله «الخالدیه» و «الاشرفیه» گزارش شده و طی درگیری‌های رخ داده نیروهای ارتش سوریه ده‌ها تروریست مسلح را کشته و تعدادی دیگر را زخمی کردند.

همچنین در جریان درگیری‌های روز گذشته حلب تک تیراندازان ارتش سوریه موفق شدند، «خالد حیانی»، فرمانده یگان 16 ارتش آزاد را هدف گرفته و به قتل برسانند.

محور عملیاتی شیحان پس از محور عملیاتی «حندرات» در ریف شمالی حلب مهمترین و حساس‌ترین محور عملیاتی در حلب به شمار می‌آید و «خالد سراج علی بن حج احمد» ملقب به «حیانی» عامل اصلی کشته و زخمی شدن صدها نفر از ساکنان محله‌های الاشرفیه، مساکن السبیل، میدان شیحان، خیابان تشرین، خیابان نیل و محله الخالدیه در حلب است، چون به دستور او بود که این مناطق توسط موشک‌ها و خمپاره‌های دست ساز از جمله کپسول‌های گازی که با مواد منفجره پر می‌شدند، مورد حمله قرار می‌گرفتند.

همچنین حیانی جزو اولین افرادی به شمار می‌آمد که در استان حلب سلاح در دست گرفت و مبارزه علیه نظام در سوریه را آغاز و نقش بسیار مهمی در ورود و نفوذ عناصر مسلح تروریستی به محله‌ها و نقاط مختلف شهر حلب در تابستان خونین سال 2012 میلادی ایفا کرد و توانست ثروت هنگفتی جمع‌آوری کند، بع گونه‌ای که به لقب «میلیارد انقلاب» را داده بود.

با پای گذاشتن گروه تروریستی تکفیری «داعش» به عرصه، وی بخش قابل توجهی از مناطق و مواضعی که بر آنها سیطره داشت، را از دست داد.

اما با انتشار خبر کشته شدن حیانی گروه‌های مسلح تروریستی وابسته به ارتش آزاد محله‌های الأشرفیة، المیدان، السبیل، السریان، خیابان نیل و خیابان تشرین در شهر حلب را گلوله باران کردند که در نتیجه آن تعدادی از ساکنان این مناطق کشته و زخمی شدند.

این درحالی است که این گروه‌‌ها در یکی از شدیدترین حملات خود علیه مناطق مسکونی حلب محله «السلیمانیه» و خیابان «الکلاس» را هدف گرفت، 35 شهروند سوری کشته و 40 نفر زخمی شدند.

همچنین گزارش شده است، درگیری‌های شدیدی اطراف مسجد الرسول الاعظم، در کوی الزهراء و مناطق بنی زید، السکن الشبابی، الشیخ مقصود و بستان الزهرة جریان دارد.

اما حملات نیروی هوایی و توپخانه ارتش سوریه علیه مواضع گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف استان حلب و ریف آن از جمله بستان الباشا، بنی زید، بستان القصر، اطراف زندان مرکزی، شهرک باشکوی، تل عرن، المنصورة، معارة الارتیق و مزارع الملاح کشته شدن حدود یک صد تروریست و زخمی شدن ده‌ها تروریست دیگر و انهدام مواضع و مقرها و تجهیزات نظامی آنها را درپی داشت، در حالی‌که در میان کشته‌ها 2 سرکرده گروه‌های تروریستی نیز مشاهده می‌شدند.

منبع: فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر