صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بازگشت دوباره 3هزار عراقی به الانبار

سخنگوی وزارت کشور عراق از بازگشت بیش از سه هزار خانوار آواره عراقی به استان الانبار در پی برقراری امنیت در آن استان خبر داد.

کد خبر: 23487

خبرگزاری ایرنا: سرتیپ «سعد معن» گفت که این افراد در 6 روز گذشته به این استان بازگشته اند.

وی افزود: با توجه به ادامه ثبات و برقراری امنیت در الرمادی مرکز استان الابنار، امروز 840 خانوار از بغداد به استان الانبار بازگشتند.

سخنگوی وزارت کشور عراق افزود: مجموع خانواده هایی که از 6 روز پیش به استان الانبار بازگشته اند، افزون بر سه هزار و 183 خانوار بوده است.

مقام های سازمان ملل به تازگی اعلام کرده بودند که شمار آوارگان شهر الرمادی مرکز استان الانبار عراق به مرز 100 هزار نفر رسیده و عملیات کمک رسانی این سازمان را با دشواری و پیچیدگی های زیادی رو به رو کرده است.

براساس آمارهای سازمان ملل، از آغاز درگیری های خشونت آمیز و اقدامات وحشیانه گروه تروریستی داعش در ژانویه سال 2014 تاکنون بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر از مردم عراق در سراسر این کشور آواره شده اند و این موضوع پیچیده ترین بحران های انسانی جهان در دهه های اخیر را در پی داشته است.

طبق همین آمارها، علاوه بر آوارگان ناشی از ناآرامی های اخیر، هم اکنون 250 هزار آواره سوری و نزدیک به یک میلیون عراقی آواره نیز که در طول دهه گذشته خانه و کاشانه خود را از دست داده اند در شرایط دشوار و طاقت فرسایی به سر می برند.

گروه تروریستی داعش که دست پرورده غرب و برخی کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه است، در جریان پیشروی تابستان 2014 در خاک سوریه و شمال و غرب عراق، با اشغال شهرها، شهرک ها و سرزمین های گسترده، تاکنون جنایت های هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

ارتش عراق در چند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایر، پیروزی هایی را به دست آورده و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر