صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کوثري: "وحدت" ضرورت اصلي اصولگرايان

وزارت کشور مي‌داند معمولا در تشکيل گروه‌هاي سياسي يا احزاب‌ اصل، اساس و عامل تأثيرگذار، انسان‌ها و افراد درون آن گروه‌ها هستند و وجود اسامي مانند مجاهدين يا مشارکت انقلاب اسلامي اثري در اين امر ندارد.

کد خبر: 2288

تسنيم/ عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: در صورتي که افراد درون حزب بدل مشارکت که در حال شکل گيري است، مجرم باشند نمي‌توانند تشکيلاتي راه بيندازند و حتي نبايد اجازه چنين کاري به آنان داده شود.

اسماعيل کوثري در پاسخ به اين سوال که اخيرا اعضاي تندروي بدون سبقه کيفري مشارکت در صدد ايجاد يک حزب با عنواني ديگر هستند، نظرشما چيست و به نظر شما برخورد مسئولان ذيصلاح با اين مورد چيست، اظهار داشت: وزارت کشور مي‌داند معمولا در تشکيل گروه‌هاي سياسي يا احزاب‌ اصل، اساس و عامل تأثيرگذار، انسان‌ها و افراد درون آن گروه‌ها هستند و وجود اسامي مانند مجاهدين يا مشارکت انقلاب اسلامي اثري در اين امر ندارد.

وي افزود: در صورتي که افراد درون اين گروه‌ها مجرم باشند نمي‌توانند تشکيلاتي راه بيندازند و حتي نبايد اجازه چنين کاري به آنان داده شود.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوال ديگر نظر شما درباره فعاليت آهسته افرادي که در فتنه88 و پيش از آن موتور محرک رسانه‌اي جريان افراطي اصلاح طلبان بوده و امروز با ايجاد نشريات مختلف درحال بازيابي خود هستند چيست، گفت: با توجه به حرکت رسانه‌اي در جريان فتنه سال78 که از طرف مقام معظم رهبري به عنوان شارلاتانيزم رسانه اي مطرح وبه دنبال آن رسانه‌هاي زنجيره‌اي با هزينه هاي سنگيني راه اندازي شد، در حال حاضر بايد از طرف وزارت ارشاد بايد دقت بيشتري شود.

کوثري افزود: ما نمي‌گوييم کساني که رسانه‌هايي فعاليت داشته باشند که همه يک‌سويه باشند اما بايد از کساني باشند که اگر مي‌خواهند نقدي را انجام دهند بر اساس منافع ملي ومنافع مردم باشد نه اينکه به نفع بيگانگان صحبت شود.

وي خاطرنشان کرد: پس زماني‌که نفع بيگانگان الويت قرار گيرد بايد بگوييم اين رسانه‌هايي که به صورت زنجيره‌اي تلاش دارند تا با کشورهاي بيگانه مانند امريکا ارتباطي برقرار کنند و به بيان خودشان مشکل را حل کنند زير سوال مي‌روند زيرا ارتباط برقرار کردن با امريکا نه تنها مشکلي را حل نمي‌کند بلکه هرجا که امريکا برود به دنبالش بدبختي مي‌آيد.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ايجاد بدبختي در ارتباط با امريکا براي رسانه‌ها براي آن وجود دارد که آنها فقط منافع خودشان را درنظر مي‌گيرند، درصورتي‌که رسانه‌هاي بومي کشور از دولت مجوز مي‌گيرند پس بايد به‌جاي منافع کشورهاي ديگر و بيگانه، منافع ملي کشور را درنظر بگيرند.

کوثري در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار تسنيم درباره اينکه باتوجه به برگزاري کنگره جمعيت ايثارگران که در تهران برگزار شد، فکر مي‌کنيد چه ضرورتي براي وحدت و اتحاد اصولگرايان وجود دارد و راهبرد عملي شما چيست، گفت: وحدت و اتحادي که در کنگره جمعيت ايثارگران به آن تأکيد شده يکي از ضروريات بين افراد اصولگرا و وفاداران به نظام، انقلاب اسلامي و ولايت است که بايد همواره وحدت بين خود را حفظ کنند و در کنار هم باشند تا به‌کساني که سعي در تفرقه افکني دارند نشان دهند که اين مسير، مسيري نيست که بخواهد بين گروه‌هاي سياسي اصولگرا تفرقه يا اختلاف بيندازند.

وي افزود: علاوه بر آن به‌اميد خداوند به رده‌هاي پايين‌تر در عمل نشان داده مي‌شود که همه در سمت‌هاي بالا و با تفکر اصولگرايي وحدت دارند که اميدواريم اين امر در تمام شهرها و شهرستان‌ها گسترش يابد تااين امکان وجود داشته باشد که بتوانند با يک تفکر از بالا به پايين کار را دنبال کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر