صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دفاع وندی شرمن از توافق هسته ای با ایران

وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا، در سخنانی در مرکز عمل مذهبی یهودیت اصلاح گرا در واشنگتن از توافق هسته ای با ایران و تشکیل کشور مستقل فلسطینی دفاع کرد.

کد خبر: 22869

 وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا، در سخنانی در مرکز عمل مذهبی یهودیت اصلاح گرا در واشنگتن از توافق هسته ای با ایران و تشکیل کشور مستقل فلسطینی دفاع کرد. 

به گزارش ایرنا، بی.بی.سی در گزارشی به شرح زیر افزود: خانم شرمن، که از مذاکره کنندگان اصلی با ایران بر سر پرونده هسته ای است، دوشنبه 27 آوریل(7 اردیبهشت) در پاسخ به معتقدان به اقدام نظامی علیه ایران تاکید کرد: در صورت اقدام نظامی تنها می توانستیم برنامه هسته ای ایران را به تاخیر بیندازیم؛ برای این که دانش را نمی توان بمباران کرد. 
 
'یهودیت اصلاح گرا' نام جنبشی در میان یهودیان است که پیروان آن، به انجام اصلاحات دینی و سازگار کردن مذهب با مفاهیم دنیای مدرن معتقدند. 
 
معاون وزیر امور خارجه آمریکا، همچنین با رد دیدگاه معتقدان به ادامه تحریم ایران گفت: تحریم ها چندان نمی توانستند در جلوگیری از برنامه هسته ای ایران موثر باشند. 
 
شرمن در باره تلاش های در دست انجام در سنای آمریکا در ارتباط با مذاکرات هسته ای ایران گفت که هدف این تلاش ها، جستجوی راهی برای نظارت بر توافق بدون ورود به محتوای آن است. 
 
دو هفته پیش، کاخ سفید اعلام کرد که در پی اعمال اصلاحاتی در طرح سنا برای نظارت بر توافق احتمالی آینده با ایران، موسوم به طرح کورکر - کارتر است و باراک اوباما رییس جمهور آمریکا آن را امضا خواهد کرد. 
 
وندی شرمن با اشاره به این که طرح مورد بحث قرار است همین هفته در سنا به رای گذاشته شود، اظهار کرد: صادقانه بگویم که طرح متمم های بد زیادی هم دارد. 
 
این دیپلمات آمریکایی گفت که اوباما طرح اصلاح شده را امضا می کند، اما اگر طرح تبدیل به چیز دیگری شود در آن صورت رییس جمهوری دوباره گزینه هایش را در نظر خواهد گرفت. 
 
طرح کورکر - کارتر از رییس جمهوری می خواهد ظرف پنج روز پس از رسیدن به توافق هسته ای نهایی با ایران، متن موافتنامه را برای بررسی تسلیم کنگره کند. 
 
بی.بی.سی افزود: در پی مذاکرات فشرده دولت اوباما با اعضای کنگره، بخش های مختلفی از طرح اولیه مورد نظر نمایندگان برای نظارت بر توافق هسته ای با ایران تعدیل شد. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر