صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

خباز: صداوسيما آراي همه جامعه را منعکس کند نه يک گروه خاص را

رئيس جمهور به عنوان دومين شخصيت برجسته نظام و اولين شخصيت اجرايي کشور که مسئول اجراي قانون است، وجودش متعلق به خودش نيست بلکه متعلق به همه ملت است، چه کساني که به او راي داده‌اند و چه کساني که به او راي نداده‌اند.

کد خبر: 2281

ايلنا/ معاون تقنيني معاونت پارلماني رياست جمهوري با بيان اينکه اگر صداوسيما بازتاب‌دهنده افکار عمومي جامعه است، بايد بيانگر همه نظرات و سلائق جامعه باشد، تصريح کرد: رسانه ملي بايد موفقيت‌هاي دولت را نه موفقيت آقاي روحاني و وزرا بلکه موفقيت نظام و مردم ببيند و به همين منظور همه آرا را منعکس کند و نه فقط آراي يک گروه خاص را.

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، در خصوص انتقادات رياست جمهوري به صداوسيما گفت: رئيس جمهور به عنوان دومين شخصيت برجسته نظام و اولين شخصيت اجرايي کشور که مسئول اجراي قانون است، وجودش متعلق به خودش نيست بلکه متعلق به همه ملت است، چه کساني که به او راي داده‌اند و چه کساني که به او راي نداده‌اند.

وي با بيان اينکه انتظار رئيس‌جمهور اين است که صداوسيما، رسانه ملي باشد، اظهار داشت: اين انتظار، انتظار درستي است. ما از بيان انتقادات، ضعف‌ها و نادرستي‌ها ممنون هستيم ولي دولت محاسني نيز دارد و کارهايي در مدت يکسال و نيم انجام داده است که اگر در نوع خود بي‌نظير نباشد، قطعا کم‌نظير است ولي چرا اين خدمات و اقدامات خوب دولت در بخش‌هاي خبري و غيرخبري صداوسيما اعلام نمي‌شود؟

معاون تقنيني معاونت پارلماني رياست جمهوري ادامه داد: انتقاد فقط بيان نادرستي‌ها و عيب‌ها نيست بلکه در انتقاد، بايد درستي‌ها و حسن‌ها نيز بيان شوند. به عبارتي، انتقاد، همانند آينه است که آينه است که هم زشتي‌ها و هم زيبايي‌ها را نشان مي‌دهد.

خباز با تاکيد بر اينکه اگر صداوسيما بازتاب‌دهنده افکار عمومي جامعه است، بايد بيانگر همه نظرات و سلائق باشد، تصريح کرد: رسانه ملي بايد موفقيت‌هاي دولت را نه موفقيت آقاي روحاني و وزرا بلکه موفقيت نظام و مردم ببيند و به همين منظور همه آرا را منعکس کند و نه فقط آراي يک گروه خاص.

وي با طرح اين سوال که چرا اقدامات ارزشمند، درخشان و بي‌سابقه دولت در عرصه گوناگون کشور بيان نمي‌شود؟ خاطرنشان کرد: با بيان اقدامات ارزشمند و خوب دولت، نه تنها مردم دلسرد نمي‌شوند بلکه آنها نسبت به نظام علاقه‌مندتر شده و خوشحال مي‌شوند و دشمنان اين مردم و انقلاب نيز مايوس و دلسرد مي‌شوند.

معاون تقنيني معاونت پارلماني رياست جمهوري با اينکه اينکه دولت از بيان انتقاد هراسي ندارد، ابراز داشت: بايد بگويم که صداوسيما فقط براي انتقاد از دولت نيست٬ هرچند دولت پذيراي انتقاد است و از آن استقبال مي‌کند ولي صداوسيما براي بيان حسن‌هاي دولت هم است نه آنکه در بخش‌هاي مختلف خبري و غيرخبري صداوسيما کندوکاو شود که نقطه و مسئله‌اي را پيدا کنند و آن از کاه، کوهي بسازنند.

خباز با اشاره به نوع رفتار صداوسيما در قبال دولت قبلي يادآور شد: تا همين چند سال قبل، رئيس جمهور قبلي تا آب مي‌خورد، صداوسيما آن را نشان مي‌داد و آن را به رخ ملت مي‌کشيد ولي اکنون دولت نجيب و تنهاست و حتي اقدامات بي‌نظيرش نيز از سوي صداوسيما بيان نمي‌شود.

وي در پاسخ به اين سوال که انتظار دولت از صداوسيما با توجه به رئيس جديد اين سازمان چيست؟ بيان کرد: من هنگامي که آقاي سرافراز به رياست صداوسيما منصوب شدند، در مصاحبه‌اي ابراز خوشحالي کردم زيرا ايشان از صداوسيماست و با مسائل اين سازمان آشناست و مي‌داند که مشکلات و موانع از کجا آب مي‌خورد ولي با همه اين مسائل، ايشان بايد نشان دهند که صداوسيما بر همان پاشنه نمي‌چرخد.

معاون تقنيني معاونت پارلماني رياست جمهوري با تاکيد بر اينکه آنچه مسلم است، اين است که صداوسيما همچنان بر همان مدار و پاشنه قبلي در حال چرخيدن است، عنوان کرد: اين مدار و پاشنه، درشت‌نمايي عيب‌ها و کوچک‌نمايي حسن‌هاست که اين مسئله، در شان و در خور رسانه ملي نيست و لازم است که صداوسيما تغيير روال دهد و بر اساس آهنگ جديد که مبتني بر خواست و اراده مردم است، حرکت کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر