صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تقوی: مردم براي انتخابات سال آينده آگاه باشند

براي انتخابات سال آينده بسياري از بسترها از هم‌اکنون آماده شده است بنابراين مردم بايد هوشيار باشند چرا که بسترسازي فتنه موضوع مهمي است که بايد به آن توجه کرد. وي ادامه داد: هر فتنه‌اي در بستر مناسب از پيش ساخته شده پرداخته مي‌شود و بعد به صورت جريان اجتماعي خودنمايي مي‌کند لذا مردم ما از هم‌اکنون بايد براي انتخابات سال آينده آگاه باشند.

کد خبر: 2257

ايسنا/ رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور گفت: فتنه سال 88 اختلاف بين دو نفر نبود بلکه اختلاف بين دو جريان فکري و دو نگاه فکري بود که براي جمع کردن سفره نظام آمده بودند.

حجت‌الاسلام و المسلمين تقوي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران پيرامون موضوع فتنه و فتنه‌گري، گفت: فتنه موضوعي است که يادآور خاطرات تلخي در تاريخ انقلاب اسلامي بوده است و خسارات‌هاي سنگيني را بر جمهوري اسلامي و مردم مسلمان و شهيدپرور کشورمان وارد کرد.

وي با اشاره به اينکه فتنه لايه‌هاي مختلفي دارد، ادامه داد: فتنه داراي لايه‌هاي بيروني و دروني است که لايه‌هاي دروني به دو دسته روي صحنه و پشت صحنه (باطن) تقسيم مي‌شوند و ما معمولا به لايه‌هاي باطني توجهي نداريم و افراد پشت صحنه کساني هستند که فتنه را برنامه‌ريزي مي‌کنند و به افرادي که در روي صحنه آمدند و با بلوک سيماني به بسيجيان ضربه وارد کردند و آنها را کشتند، راه را نشان مي‌دهند.

رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور ابراز اميدواري کرد که اسناد فتنه 88 منتشر شود و افرادي که در پشت صحنه اين فتنه بودند به روي صحنه بيايند.

تقوي با بيان اينکه فتنه حرکتي در مقابله با نظام اسلامي است، گفت: آنهايي که فتنه را به اختلاف بين دو کانديداي رياست جمهوري تعريف مي‌کنند، يا ناآگاهند يا مي‌خواهند مسير تاريخ و تحليل تاريخ را تغيير دهند و در ذهنيت ما اثر بگذارند.

وي با اشاره به اينکه فتنه سال 88 اختلاف بين دو جريان و دو نگاه فکري بود، گفت: يک نگاه، نگاه متدينين به ارزش‌هاي انقلابي و نگاه ديگر نگاه مقابله با اين موج بود.

رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور يادآور شد: فتنه يک امر داخلي است و حرکتي است که از درون جامعه انقلابي شکل مي‌گيرد و با انقلاب و ارزش‌هاي انقلاب درگير مي‌شود. بنابراين ما بايد روشنگري کنيم و به طور مدام به اين موضوع بپردازيم که هر صحنه‌اي که مردم در آن حضور دارند ممکن است دشمن براي آن صحنه طرحي داشته باشد و بخواهد آن را خنثي کند.

وي افزود: در صحنه‌هاي سياسي و صحنه‌هايي که جنبه ملي دارند، دشمن حساسيت بيشتري بر روي آن دارد و سعي مي‌کند از راه‌هاي مختلف آن حرکت را باز دارد يا اثرات آن حرکت را کم‌رنگ کند.

تقوي هشدار داد: براي انتخابات سال آينده بسياري از بسترها از هم‌اکنون آماده شده است بنابراين مردم بايد هوشيار باشند چرا که بسترسازي فتنه موضوع مهمي است که بايد به آن توجه کرد.

وي ادامه داد: هر فتنه‌اي در بستر مناسب از پيش ساخته شده پرداخته مي‌شود و بعد به صورت جريان اجتماعي خودنمايي مي‌کند لذا مردم ما از هم‌اکنون بايد براي انتخابات سال آينده آگاه باشند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر