صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

صديقي : فتنه‌گران براي انتخابات مجلس و خبرگان برنامه دارند

امام‌جمعه موقت تهران با بيان اينکه فتنه‌گران براي انتخابات مجلس و خبرگان برنامه دارند، گفت:‌نفوذ برخي فتنه‌گران در مجاري اجرايي کشور هشداري جدي است.

کد خبر: 2250

امام‌جمعه موقت تهران با بيان اينکه فتنه‌گران براي انتخابات مجلس و خبرگان برنامه دارند، گفت:‌نفوذ برخي فتنه‌گران در مجاري اجرايي کشور هشداري جدي است.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام کاظم صديقي امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي امروز نماز عبادي سياسي جمعه تهران اظهارداشت: اولين مطلبي که دل‌ها را شاد مي‌کند ياد پيامبر(ص) و امام صادق(ع) است که اگر امام صادق نبود دنياي امروز نظام فقهي فعلي را نداشت و پيامبر نيز عرب را با يکديگر و عرب را با عجم به عنوان برادر متحد ساخت و در سنگر اتحاد، پيروزي‌هاي غير مترقب به وجود آورد، بنابراين ما نيز نبايد پيغمبر را دشمن شاد کنيم.

وي افزود: از خانواده تا جبهه‌هاي سياسي بايد به خاطر پيامبر زير يک پرچم زندگي کنيم.

صديقي با تقدير و تشکر از مردم بيدار، بصير و ولايت‌مدار ايران به خاطر گراميداشت با شکوه 9 دي گفت: مردم هشدار به فتنه‌گران را سر دادند و هم توجه داشتند که فتنه ريشه‌کن نشده است.

وي اضافه کرد: امام علي(ع) در جنگ جمل فرمودند مجروحان را از بين نبريد و فراري‌ها را تعقيب نکنيد ولي در جنگ با معاويه دستور تعقيب فراري‌ها را صادر کردند و فرمودند در جنگ جمل ريشه فتنه کنده شد ولي تا معاويه زنده است اين ريشه ادامه دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: در حال حاضر نيز ريشه فتنه هنوز موجود است و طرفداران فتنه که در اقليت هستند هنوز در پي فرصت براي متزلزل کردن نظام نشسته‌اند به طوريکه در روز 16آذر از فتنه حمايت کردند.

صديقي گفت: نفوذ برخي فتنه‌گران در مجاري اجرايي کشور هشدار جدي در راه افتادن برخي فتنه‌گران است که در فتنه بازارگرمي مي‌کردند و در حال حاضر برخي دانشگاه‌ها محل امن و باشگاه تبليغاتي اين افراد شده است.

وي خاطرنشان کرد: فتنه‌گران از حالا براي خبرگان و مجلس برنامه‌ريزي کرده‌اند و از امکاناتي که حقشان نيست استفاده مي‌کنند تا مجلس را براي خودشان زمينه‌سازي کنند و در خبرگان نيز دست داشته باشند تا بتوانند براي متزلزل کردن نظام برنامه‌ريزي کنند.

امام جمعه موقت تهران، اظهار داشت: به آنها مي‌گوييم چند بار مي‌خواهيد دست غيب انقلاب و مقام معظم رهبري را تجربه کنيد؟ حضور مردم جلوه عنايت حق تعالي و تصرفات تکريمي امام زمان(ع) است.

وي افزود: من به اينها نصيحت مي‌کنم و مي‌گويم که توبه کنند، هم به سران فتنه که برخي در حصر هستند و برخي آزادند و در رسانه‌ها نيز با اينکه ممنوع‌التصوير هستند امکاناتي از طريق مجاري اجرايي در اختيار آنها قرار مي‌گيرد و نشان مي‌دهد همچنان بر سر موضع خود هستند.

صديقي گفت: اگر ادامه فتنه از سوي فتنه‌گران با تصميم قاطع مسئولان معالجه نشود هزينه زيادي براي نظام دارد، البته حضور مردم محکوميت فتنه را اعلام کرد به طوريکه مردم مصمم هستند که در مقابل فتنه بايستند.

وي در رابطه با برگزاري اجلاس نماز نيز گفت: اجلاس نماز از وقايع مبارکي است که 23 سال تکرار مي‌شود و پيام مقام معظم رهبري نيز در اين زمينه کارساز است که فرمودند اينک وقت ارزيابي است که هم تأثير اين حرکت در توسعه نمازگزاران از نظر کمي و هم از نظر کيفي در خشوع رحماني افزايش مي‌يابد.

وي گفت: برگزاري اجلاس نماز پيامي براي همه کساني است که از نظر ديني و مسئوليت اجتماعي در توسعه مساجد يا ساخت فيلم و ... موثر هستند که در اين زمينه بايد ارزيابي کنيم و بدانيم چقدر پيشرفت کرده‌ايم.

امام جمعه موقت تهران با تجليل از ارتش ولايت‌مدار و مقتدر نظام گفـت: در رزمايش مقتدرانه ارتش، شکوه و اقتدار دشمن شکن به نمايش گذاشته شد که در آب‌هاي بين‌المللي به وسعت 2ميليون و 200هزار کيلومتر با انواع نمايش‌هاي تاکتيکي هم به دوستان داخلي دلگرمي داده شد و هم به کشورهاي همسايه اين پيام اعلام شد که تا اين اندازه به دامن بيگانگان پناه نبريد، قدرت کافي در منطقه هست و ارتش ما هر حرکت شومي را مي‌تواند در نطفه خفه کند.

وي با اشاره به 17 دي سالروز کشف حجاب از سوي رضاخان گفت: حساسيت دنياي غرب به عفاف و حجاب زنان نشانه تأثيرگذاري حجاب در کاهش نفوذ استعمارگران است، آنچه امروز با زن رفتار مي‌کنند تحقير زن و مردسالاري است زيرا زنان را مانند ابزار مي‌دانند.

صديقي ادامه داد: مقامات مرد غربي خود را پوشيده مي‌دارند ولي زن‌ها را بزک کرده به مجالس مي‌آورند که بگويند، عروسک ما هستيد که اين مسئله سقوط زن است.

وي با تأکيد بر اينکه حجاب هويت زن است، اظهار داشت: در مورد مرز بين زن و مرد نبايد حرکتي انفعالي داشته باشيم و بايد نسبت به ظلم به زنان هجوم آوريم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دستگيري شيخ سلمان در بحرين اين حرکت را يک عمل ضد قانوني و ضد اخلاقي دانست و گفت: نمي‌توان گفت اقليت سني در بحرين در برابر شيعه ايستاده‌اند زيرا اينها نه شيعه هستند و نه سني، اينها مأموران آمريکايي هستند که فکر مي‌کنند با اين رفتارها و تخريب مساجد مي‌توانند حرکات مردمي را متوقف کنند.

وي افزود: به آنها مي‌گوييم در اين چهار سال انواع فشارها را آورده‌ايد که نتيجه نداشت، پيام مرجع بزرگ شيعه آيت‌الله سيستاني از نجف را ديديد که نسبت به آزادي شيخ سلمان هشدار داد و ما هم هشدار مي‌دهيم که آزادي صورت گيرد و اين افراد راه شاه و مبارک و ديگر اشرار منطقه را ادامه ندهند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر