صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تأکيد گروههاي مختلف اصولگرا بر وحدت

مهم اين است که مجلس بعدي اصولگرا باشد

بنابر اين اگر مي‌خواهيم مجموعه موثر و اثرگذاري باشيم به مقدماتي نياز داريم و بايد راهي را طي کنيم. يکي از امکانات کليدي براي تاثيرگذاري اصولگرايان، همگرايي و وفاق است و تا احزاب و سلايق اصولگرا کنار هم ننشينند و بر مسائل کلي کشور و نظام به توافق جمعي نرسند، نمي‌توانند تاثيرگذار باشند.

کد خبر: 2224

حسين فدايي دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در ابتداي کنگره سراسري اين جمعيت، گفت: راه عبور از چالش‌ها و مشکلات و نيل به اهداف و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، وحدت است.

کنگره جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي صبح امروز با شعار "پيشرفت و عدالت اسلامي" در مجموعه فرهنگي سيدالشهداي انقلاب اسلامي برگزار شد.

در اين مراسم حسين فدايي دبيرکل جمعيت ايثارگران، اسماعيل کوثري نماينده مردم تهران در مجلس، مصطفي رحماندوست نماينده مردم تهران، محمدمهدي زاهدي رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، الياس نادران نماينده مردم تهران، غلامعلي حدادعادل رئيس فراکسيون اصول‌گرايان مجلس، صادق محصولي عضو جبهه پايداري، پرويز سروري عضو شوراي شهر تهران، غفوري‌فرد، ترقي عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه و سيدحسين نقوي‌حسيني سخنگوي کميسيون امنيت‌ملي و سياست‌خارجي مجلس حضور داشتند.

در اين کنگره حجت‌الاسلام سيدرضا تقوي، آيت‌الله کاظم صديقي امام‌جمعه موقت تهران و آيت‌الله قرهي نيز حضور داشتند.

وحدت، تحول‌خواهي، ارزش‌گرايي، توليد علم، استکبارستيزي، مبارزه با فساد، توليد ملي، اقتصاد دانش‌بنيان، مردمي کردن اقتصاد، توجه به محرومين، بيداري اسلامي، عزت و اقتدار ملي، کارآمدي و عقلانيت از محورهاي برگزاري کنگره جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي بود.

*فدايي: راه عبور از مشکلات و مسير نيل به اهداف انقلاب «وحدت» است
حسين فدايي دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در ابتداي کنگره سراسري اين جمعيت، گفت: راه عبور از چالش‌ها و مشکلات و نيل به اهداف و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، وحدت است.
فدايي با تاکيد بر اينکه وحدت بايد حول محور ولايت باشد چرا که ولايت اولويت‌ها را تبيين کرده و در مقام بيان ارزشها ما را هدايت مي‌کند، تصريح کرد: ولايت در نيازها و مطالبات جاري کشور با کارشناسي ما را به سوي اولويت‌ها هدايت مي‌کند.


دبيرکل جمعيت ايثارگران ادامه داد: هر بار که از گفتمان انقلاب و تبعيت از ولايت فاصله گرفته‌ايم نقطه ضعفي براي ما به حساب آمده ولي وقتي تبعيت کرده‌ايم نقطه قوت بوده است.
وي ادامه داد: اولين مانع، ايجاد اختلاف در درون امت است و باور کنيم نظام سلطه در اختلاف در نظام ما سرمايه‌گذاري کرده و اختلاف بزرگ‌ترين فرصت براي آنها محسوب مي‌شود.
فدايي خاطرنشان کرد: باور کنيم که صف‌آرايي سياسي و جناح‌بندي‌هاي کاذب و بي‌منطق و تنش‌زايي و دوقطبي‌سازي که عده‌اي به دنبال آن هستند شگردهايي است که براي دشمن سرمايه ايجاد مي‌کند.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با اشاره به اينکه از ابتداي انقلاب تا کنون همواره شاهد حضور گروه‌هايي هرچند اندک ولي متملق و چاپلوس بوده‌ايم که با شيرين‌زباني و ارتباط گيري توانسته‌اند محاسبات مسئولان را عوض کنند، اظهار داشت: برخي آدم‌هاي فاسد که مصونيت خود را در ايجاد اختلاف مي‌بينند و در همه دولت‌ها بوده‌اند، بيشترين ضربه را زده‌اند، کمترين آسيب را ديده‌اند و پاسخگو هم نيستند.

فدايي با بيان اينکه سوال اصلي مومنين و جبهه اهل حق و ايمان و وفاداران به انقلاب اسلامي اين است که چگونه مسير وحدت را طي کنيم، يکي از لازمه‌هاي طي کردن مسير وحدت را توجه به آرمان‌ها و قله‌هاي رفيع انقلاب دانست و گفت: ما نمي‌توانيم آرمان‌هاي انقلاب را ناديده بگيريم بلکه بايد دائماً آن را سرلوحه کار خود قرار دهيم.
وي اضافه کرد: ارزش‌هاي ديني و گفتمان انقلاب اسلامي به عنوان گفتمان مبنايي ما بايد به عنوان محتواي وحدت در نظر گرفته شود.

اين فعال سياسي با تاکيد بر اينکه بايد نسبت به اصل گفتمان انقلاب اسلامي به باور و تحليل مشترک برسيم، خاطرنشان کرد: اين گفتمان مستمر ما است و گفتمان بلندمدت ما عدالت و پيشرفت خواهد بود که در ذيل آن اقتصاد مقاومتي تحقق پيدا خواهد کرد.

فدايي تاکيد کرد: بايد ببينيم که نسبت به فضاي بين‌المللي و شرايط جهاني چه تحليلي داريم. آيا واقعاً باور داريم که يک دشمن قدار به سرکردگي آمريکا نظام ما را تهديد مي‌کند يا خير؟ آيا باور داريم که در يک جنگ تمام عيار اقتصادي، رسانه‌اي و عمليات رواني قرار داريم يا نه. اگر اين باورها بين کساني که مدعي وفاداري به نظام، انقلاب اسلامي، امام، رهبري و شهدا هستند به وجود بيايد نوع سلوک موضع‌گيري‌هاي ما تغيير خواهد کرد و اين رسالت بزرگي براي ما است تا براي جا انداختن اين شرايط تلاش کنيم.

وي با بيان اينکه در تحليل اوضاع منطقه‌اي بايد ببينيم چه تحليلي از بيداري اسلامي، جهان اسلام و انتظارات مستضعفين جهان داريم، گفت: محرومين و مستضعفين جهان انتظاراتي از ما دارند و به انقلاب اسلامي اميد بسته‌اند، لذا اگر رفتاري کنيم که اميد آنها به يأس تبديل شود چه پاسخي براي امام و شهدا خواهيم داشت.

دبيرکل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در ادامه سخنان خود با تاکيد مجدد بر اينکه جبهه مومنين انقلاب اسلامي خارج از خط و خطوط سياسي بايد روي محکمات انقلاب اسلامي به تفاهم برسد، تصريح کرد: قطعاً نقاط قوت و پيش‌رونده انقلاب را مدنظر خواهيم داشت و ترديدي در آن نداريم، اما آيا نبايد نسبت به مشکلات و مسائل جاري کشور توجه داشته باشيم. همان طور که فرآيند پيشرفت را تاکنون طي کرده‌ايم در کنار آن دغدغه‌هايي نيز داريم که مهمترين آن مسائل اقتصادي است که اگر به آن به درستي پرداخته نشود فرصتي براي دشمنان نظام به وجود مي‌آيد تا به عنوان ابزار فشاري از درون نظام از آن استفاده کنند.

وي ادامه داد: فرار به جلو، تنش‌هاي سياسي و درگيري‌هاي بي‌حاصل به دشمن کمک نکند و بايد از چنين کارهايي پرهيز کنيم و اصول انقلاب را مبناي صف‌آرايي‌ها قرار دهيم. ما نمي‌توانيم اين انقلاب را که اميد مستضعفان جهان به آن بسته است، به خاطر درگيري‌هاي کاذب با چالش مواجه کنيم.

فدايي با بيان اينکه از دولت محترم تحت عنوان عقلانيت، اعتدال، تدبير و اميد انتظار داريم در سامان دادن به عقلانيت و نهادينه کردن ارزش‌ها و سامان دادن به رقابت‌هاي عقلاني در کشور پيشتاز بوده و از سوي ديگر در رفع مشکلات اقتصادي مردم پيشرو باشد، يکي از لازمه‌هاي رسيدگي به مشکلات مردم را ارزيابي اين مشکلات فارغ از دسته‌بندي‌هاي سياسي و توجه به همه ظرفيت‌هاي موجود در کشور براي حل مشکلات اقتصادي و نيازهاي محرومين عنوان کرد و گفت: براي عبور از گردنه‌هاي سختي که پيش رو داريم متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ايم کارنامه قابل قبولي ارائه دهيم.

*آيت‌الله صديقي: اصول‌گرايان دامنه اختلاف‌نظرها را کم کنند
آيت‌الله کاظم صديقي امام‌جمعه موقت تهران در ادامه کنگره سراسري جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي، گفت: بايد سرعت عزم‌تان را بيشتر کنيد و اختلاف‌نظرها را کم کرده و سرعت جذب داشته باشيد.
وي افزود: امروز جنگ تمام‌عيار دنيا عليه ما آغاز شده و استکبار در موضوع ما وحدت کلمه دارد؛ چرا ما با هم وحدت کلمه نداريم؟

آيت‌الله صديقي اظهار داشت: امام علي(ع) در روايتي به مردم فرمودند شما در مسير حق‌تان با هم نيستيد، در حالي که دشمنان شما در مسير باطل خود با هم وحدت دارند و از امام باطل‌شان حمايت مي‌کنند.
وي افزود: حضرت علي(ع) همچنين فرمودند لشکر معاويه بر شما پيروز خواهد شد؛ امام علي(ع) عوامل شکست حق را اين‌گونه معرفي مي‌کنند که آنها از امام باطل خود اطاعت، اما شما با امام حق خود مخالفت مي‌کنيد؛ به طور مثال زماني که مي‌گوييم در سرما به جنگ برويد، پاسخ مي‌دهيد سرد است و زماني که مي‌گوييم در گرما به جنگ برويد پاسخ مي‌دهيد گرم است. کسي که طاقت گرما و سرما را ندارد، طاقت شمشير هم ندارد.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: اصل اول اين است که قانون اساسي، آراي عمومي و صندوق‌ها و آنچه دنيا به دنبال آن مي‌رود، تفاوت ماهوي دارد؛ ما مشروعيت يک رئيس‌جمهور را به صندوق راي و آراي اکثريت نمي‌دانيم و ملاک راي نيست، بلکه امضاي خدا نسبت به آراست.

آيت‌الله صديقي با بيان اينکه در اسلام اساس، امامت، ولايت و امت است، گفت: صيانت، عزت و ادامه حيات ديني شما به اين است که به امامت تکيه کنيد، چرا که حبل‌الله موجب حفاظت شما مي‌شود؛ قرآن صامت، حبل‌الله است و حجت خدا قرآن ناطق است و هر دو سکه داراي يک روي هستند.

وي افزود: آنچه در قانون اساسي آمده، همه اختيارات ولي‌فقيه نيست، بلکه جزئي از اختيارات اين شخص است؛ ولايت به قانون اساسي، آراء و صندوق‌ها اعتبار داده است.

امام‌جمعه موقت تهران با بيان اينکه سکولاريسم امر نامربوط، ضدخدا و مصالح بشر است، يادآور شد: معتقديم حکومت از آن خداست و غير از خدا جز به اذن خدا، حق حاکميت بر هيچ کس وجود ندارد. ضمن اينکه محدود کردن آزادي‌ها نيز جزو امر و اذن خداوند حق هيچ‌کس نيست. بازشناسي ريشه حکومت اسلامي هميشه براي ما مانند تابلويي است تا راه را گم نکنيم.

آيت‌الله صديقي ادامه داد: در مسئله راي بايد گفت که همه مکلفان در راي‌گيري شرکت نمي‌کنند و کسي که برنده مي‌شود از آراي اکثريت مردم برخوردار نيست، بلکه از آراي اکثريت شرکت‌کنندگان برخوردار است، بنابراين چگونه مي‌توان گفت کسي که آراي خود را از صندوق راي مي‌گيرد بر قاطبه حاکميت مي‌کند؛ گاهي نيز در اثر جوسازي و حرکات مادي و جاذبه و پول و فشار افراد غيراصيل نيز در صحنه حضور مي‌يابند و راي فرهيختگان و مومنان با ديوانه و کسي که با پول در کنار صندوق راي آمده يک اعتبار پيدا مي‌کند.

وي با تاکيد بر اينکه آراي عمومي در کشور ما با امضاي ولي فقيه اعتبار پيدا مي‌کند، گفت: در زمان غيبت اختيارات ائمه قبلي به ولي فقيه منتقل شده است؛ سربلندي کشور ماست که در مجاري حکومتي پشتوانه ديني و شرعي داريم و اطاعت از قوانين با امر ولي فقيه الزامي مي‌شود. اگر شئون زندگي ما بخواهد در آخرت سرمايه باشد بدون دريافت دستور از امامت و ولايت اين امر محقق نخواهد شد و آخرت نخواهيم داشت.

امام جمعه موقت تهران با طرح اين پرسش که در دنيا چه چيزي مايه وحدت است، يادآور شد: تحزب آغاز اختلافات است و در همه دنيا احزاب به جان هم مي‌افتند و اختلاف پيدا مي‌کنند اما ولايت و امامت چيزي است که همه احزاب را زير نظر دارند و بر انحرافات آنها توجه داشته و تذکر مي‌دهند.

آيت‌الله صديقي با اشاره به روايتي از حضرت زهرا(س) اظهار داشت: آنها که امامت را منزوي کردند تنها خودشان چوب نمي‌خورند بلکه به قول حضرت زهرا(س) از ناقه حکومت خون خواهند نوشيد.
وي با تاکيد بر اينکه پيکر امت اسلامي بر روي وحدت و ولايت قرار دارد، افزود: کوهي که تکيه‌گاه امت است، پرچم امامت و ولايت مشروع و منصوب از جانب پروردگار است. پرچم‌هاي متعدد، تفرقه مي‌آورد و شورا در مسئله توحيد نمي‌گنجد.

آيت‌الله صديقي ادامه داد: تحزب و سقيفه جز اختلاف و بدبختي چيزي نيست و اختلاف ارتجاع است و وحدت، توحيد و هجرت است.

امام‌جمعه موقت تهران با بيان اينکه کفر به طاغوت، اساس ايمان ماست، يادآور شد: امام خميني(ره) حرکت خود را با مبارزه با طاغوت و استکبار آغاز کرد؛ اينکه اسرائيل بايد محو شود و آمريکا شيطان بزرگ است، از اصول حرکت انقلابي ماست.

وي ادامه داد: ما بايد قدرت‌طلبي را بت‌پرستي بدانيم و هميشه به دنبال اين باشيم که دوست خود را جلو بيندازيم؛ ايثار يعني از خود گذشتن، نه به صورت تک تک بلکه به صورت گروهي بايد از خود بگذريم و به دنبال رضاي خداوند و تقويت دين‌مان باشيم.

امام جمعه موقت تهران با تعريفي از نيروهاي اصولگرا يادآور شد: نيروهاي اصولگرا يعني متعبد به ولايت و متدين؛ کسي که بعد از فرمان رهبري منيت دارد و بر اساس تحليل خودش عمل مي‌کند اگر امام زمان(عج) نيز بيايد، باز تحليل خودش مي‌کند.

آيت‌الله صديقي تاکيد کرد: امروز جنگ تمام عيار دنيا عليه ما ادامه دارد و ما فرماندهي شايسته در دنيا جز مقام معظم رهبري نمي‌شناسيم. چطور مي‌توان چنين رهبري را ناديده گرفت و کفران نعمت کرد.
وي گفت: ما نبايد دنبال جلو افتادن خود و گروهمان باشيم بلکه بايد يد واحده باشيم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تشکيل اجتماعات اصولگرايان به همت حجت‌الاسلام تقوي اظهار داشت: مدتي است که حرکت سالم، روشن و متيني کليد زده شده است؛ آيت‌الله مهدوي کني در گذشته چنين محوريتي را داشتند و اعتبار و پشتوانه بودند؛ بعد از رحلت ايشان کسي نبود و اين سيد بزرگوار به دنبال ايجاد وحدت بود بنابر اين، اين حرکات دل امام زمان(عج) و رهبر را خشنود مي‌کند و نيروهاي اصيل انقلاب دلسرد نمي‌شوند و اينگونه دشمن مي‌بيند که نفاق و ادعا نيست که وقتي حرفي حضرت آقا مي‌زنند نيروهاي اصولگرا عمل‌شان خلاف آن باشد.

آيت‌الله صديقي با طرح اين پرسش که امام چگونه با آمريکا، شوروي و انگليس درافتاد؟ گفت: امام(ره)‌ منيت نداشت؛ بنابراين خدا امام را فرستاد و قولش، قول شد.
وي با اشاره به حرکاتي که از طريق نهضت آزادي و جبهه ملي در اوايل انقلاب آغاز شد و براي رسيدن به هدف کنار هم قرار گرفتند تا به جمهوري اسلامي ضربه بزنند، اظهار داشت: آنها در مسير خودشان ايثار کردند؛ ما که در زير پرچم نايب امام زمان(عج) هستيم چه عذري داريم که ايثار و وحدت نداشته باشيم؟

امام‌جمعه موقت تهران در پايان خطاب به اصولگرايان، تاکيد کرد: بايد سرعت‌تان را بيشتر کنيد، اختلاف نظرها را کم کرده و سرعت جذب داشته باشيد؛ هرگاه ما مشکل پيدا کرديم، خودمان مشکل‌ساز بوديم وگرنه وعده خدا حق است و وحدت شما جامعه را مسنجم مي‌کند.

*غفوري‌فرد: اکثر اصول‌گرايان با احياي خانه احزاب مخالفند
محمدحسن غفوري‌فرد عضو ادوار شوراي مرکزي خانه احزاب که در کنگره جمعيت ايثارگران حضور يافته بود در جمع خبرنگاران در خصوص مسائل مطرح شده پيرامون راه‌اندازي خانه احزاب جديد و اينکه شما موافق ايده را‌ه‌اندازي آن هستيد يا خير؟ اظهار داشت: اکثر اصول‌گرايان موافق اين مسئله نيستند و اين در حالي است که حدود 80 تا 90 حزب، نامه مربوط به خانه احزاب را امضا کرده‌اند اما اصول‌گرايان فعلا موافق اين مسئله نيستند.

وي افزود: عده‌اي مي‌گويند آن خانه احزاب برندي در کشور بوده و بايد همان احيا شود، اما برخي اعتقاد ديگري دارند و مي‌گويند که در آن خانه احزاب تقلب‌هايي صورت گرفته و در اين باره ذهنيت منفي وجود دارد.
عضو ادوار شوراي مرکزي خانه احزاب با بيان اينکه انتظار اين است که خانه احزاب با عنوان جديد از جمله باشگاه يا کانون احزاب شروع به فعاليت کند، تصريح کرد: نامه‌اي در اين زمينه تهيه و گروه‌هايي نيز آن را امضا کردند تا مجمع عمومي تشکيل شود.

غفوري‌فرد اضافه کرد: در صورتي که دو سوم اعضاي خانه احزاب درخواست مجمع عمومي کنند طبق اساسنامه بايد تشکيل شود، اما احزاب اصول‌گرا با توجه به سابقه خانه احزاب با احياي آن مخالف هستند، چرا که خانه احزاب واقعي يا باشگاه احزاب زماني شکل مي‌گيرد که متشکل از همه گروه‌هاي اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل‌ها باشد. به هر حال قرار است جلسه‌اي در اين باره تشکيل شود که منتظر اعلام اين زمان از سوي وزير کشور هستيم.

*حدادعادل: دستور کار امروز دشمن مسائل اقتصادي است
غلامعلي حدادعادل رئيس فراکسيون اصول‌گرايان مجلس شوراي اسلامي ديگر سخنران کنگره سراسري جمعيت ايثارگران بود.
رئيس فراکسيون اصول‌گرايان مجلس ضمن تشکر از جمعيت ايثارگران براي فرصتي که در خصوص اجتماع اصول گرايان فراهم کرده، گفت: اين جلسه زماني برگزار مي‌شود که ما دو روز از نهم دي فاصله گرفتيم؛ 9 دي سال 88 اتمام حجت مردم با بيگانگان و فعالان سياسي در داخل کشور بود و مردم به ما اعلام کردند که ما در صحنه هستيم و راه خود را گم نکرده‌ايم.مردم گفتند شما فعالان سياسي مواظب گم کردن راه باشيد و با تفرقه خود ما را گمراه نکنيد.

وي با طرح اين پرسش که ما در جغرافياي انقلاب اسلامي اين روزها در کجا قرار داريم، گفت: انقلاب اسلامي 36 ساله شده است و در اين 36 سال هم ما و هم دشمنان ما تجارب زيادي پيدا کرده‌اند؛ قبل از انقلاب آمريکا و اروپا نمي‌دانستند که شيعه چيست و چه مي‌گويد اما در طول 36 سال انقلاب ده‌ها همايش براي شناخت تفکر ديني که منشاء آن انقلاب ايران بوده است، برپا شده و کتابهاي متعدي در مورد کربلا، عاشورا و تشيع در دانشگاه‌هاي آمريکا تاليف شده است.

رئيس فراکسيون اصولگران مجلس با اشاره به اينکه خانم يهودي کتاب دانشگاهي درباره موضوع کربلا نوشته است، گفت: آنها شناخت زيادي نسبت به انقلاب اسلامي پيدا کرده است و جنگ‌ و جريان‌هاي سياسي عليه ما به راه انداختند اما نتيجه‌اي نگرفتند؛ آنچه امروز در دستور کار دشمنان قرار دارد، اقتصاد است و آنها به جاي جنگ نظامي، اساس کار خود را بر فشار اقتصادي گذاشتند. البته آنها از تهاجم فرهنگي مايوس نيستند و کار سياسي و فرهنگي مي‌کنند. اما محور مقابله با انقلاب ايران را فشار اقتصادي گذاشتند و در اين زمينه برنامه دارند تا در کشور ما تبليغات رواني ايجاد کنند که مردم شرطي شوند که مرگ و حيات همه بستگي به موافقت آمريکا در کاهش و يا افزايش تحريم‌ها دارد.

حدادعادل اظهارداشت: دشمنان 2 سال وانمود مي‌کردند که نرخ ارز و دلار و بقاي ما بستگي به اين دارد که نتيجه مذاکرات چه مي‌شود و مي‌خواستند اين موضوع را تلقين کنند؛ ما بايد مراقب باشيم که در اين دام نيفتيم. من در تبليغات انتخابات رياست جمهوري متوجه بودم که گفتمان قالب نامزدهاي رياست جمهوري اين بود که بحث اقتصادي را مبنا قرار دهند و هر کدام مي‌گفتند که اگر من رئيس جمهور شوم اين مسئله را حل مي‌کنم.

وي ادامه داد: امام خميني(ره) زماني که گفته شد آمريکا رابطه‌اش را با ايران قطع مي‌کند فرمودند، ما نان و پنير خودمان را مي‌خوريم ولي با آمريکا راتباط برقرار نمي‌کنيم؛ در تبليغات رياست جمهوري گفتمان امام خميني(ره) تغيير کرد.

حدادعادل با بيان اينکه مسئله هسته‌اي يک بهانه است، گفت: با پايين آمدن قيمت نفت همه فهميدند که اگر در مسئله هسته‌اي به توافق کامل برسيم و همه تحريم‌ها هم برداشته شود، از طريق ديگري دشمنان ضربه اقتصادي وارد مي‌کنند. بنابراين دشمني که اين برنامه را طراحي کرده با فشار اقتصادي به جنگ ملت ما آمده است و مي‌خواهد با فشار اقتصادي وحدت را از بين ببرد و افکار عمومي را مديريت کند، دشمن قصد دارد با فشار اقتصادي وحدت را از بين ببرد و افکارعمومي را مديريت کرده تا در مردم اين باور پيدا شود که اگر در مقابل آمريکا کوتاه بياييم و شعارهاي‌مان را تخفيف دهيم، مشکلات‌مان حل مي‌شود.
وي ادامه داد: هدف دشمن از ايجاد فشار اقتصادي و از بين بردن وحدت اين است که از اين طريق در سياست داخلي و انتخابات ايران اثر بگذارد.

حدادعادل با بيان اينکه ما بايد اقتصاد مقاومتي را محور قرار دهيم و اقتصاد مقاومتي بايد به گفتمان حاکم در فعاليت‌هاي اقتصادي ما تبديل شود، تصريح کرد: ما بدون سبک زندگي اسلامي موفق نمي‌شويم و با سبک زندگي غربي نمي‌توان اقتصاد مقاومتي داشت؛ در مقابل فشار دشمن در عرصه‌هاي اقتصادي، ايران ميدان‌هاي اقتدار تازه‌اي را تجربه مي‌کند. يعني ايران در منطقه و در کشورهاي عراق، سوريه، لبنان، يمن و بحرين حضور دارد.

اين نماينده مجلس ادامه داد: امروز به لطف الهي و برکت خون شهدا و رهبري امام راحل(ره) اين انقلاب به اقتدار رسيده است و در اربعين حداقل 1.5 ميليون نفر از مردم اين کشور به آسياني با بقيه شيعيان در عراق مي‌پيوندند و اين دو کشور روحا يکي مي‌شوند.

حدادعادل با طرح اين پرسش سر اقتدار ايران چيست، گفت: روح و ريشه اين اقتدار صداقت و ايمان به انقلاب اسلامي است؛ در يکي، دو سال اخير برخي مبارزان فلسطيني رفتار و گفتار آزاردهنده‌اي داشتند اما مقام معظم رهبري در کمک به آنها تاکيد کردند و فرمودند ما اصولي داريم که براساس آن عمل مي‌کنيم و فلسطنيان نيز در جنگ عليه غزه خودشان گفتند که اگر کمک ايران نبود ما نابود مي‌شديم؛ بنابراين روح و ريشه اقتدار صداقت و ايمان است.

وي گفت: سياسي نبودن و صداقت مستلزم قدرت است يعني ما هم برد موشکي مي‌خواهيم و هم سپاه ارتش‌مان بايد قوي باشد همانطور که در رزمايش چند روز اخير شاهد قدرت آرتش بوديم و سپاه هم قدرت خود را دارد؛ اين قدرت وقتي موثر است که اقتدار معنوي وجود داشته باشد و ملت‌ها به ما اعتماد کنند.

حدادعادل ادامه داد: ايران بايد الگوي تازه‌اي از حکومت باشد که براساس استعمار و استثمار شکل نگرفته باشد؛ ما در مصاف جدي وارد شده‌ايم و آن مصاف اقتصادي است و بايد متوجه باشيم دشمن با اين اهرم فشار اقتصادي نتواند در صفوف ما تفرقه ايجاد و ما را از مسير اصلي منحرف کند و لازمه اين موضوع وحدت است.

رئيس فراکسيون اصول‌گرايان مجلس با اشاره به انتخابات رياست جمهوري تاکيد کرد: ما در مورد وحدت اصولگرايان تجارب تلخ و شيريني داريم و نمي‌خواهم پرونده انتخابات گذشته را باز کنم. هر وقت دست به دست هم داديم، پيروز شديم مانند مجلس هفتم اما هر وقت روبروي هم ايستاديم، شکست خورديم.

حدادعادل ادامه داد: امروز رقباي ما طعم شيرين وحدت خود را چشيده‌اند؛ آيا ما طعم تلخ شکست در اثر تفرقه را چشيده‌ايم و آيا کافي نيست که از تجربه گذشته عبرت بگيريم.

وي با بيان اينکه مهم اين نيست که حداد عادل در مجلس آينده باشد بلکه مهم اين است که مجلس اصولگرا باشد؛ نه به معناي اينکه فلان حزب در مجلس باشد بلکه مهم اين است که ما در مسير امام و رهبري حرکت کنيم و صداقت داشته باشيم نه اينکه به هر جا به نفع‌مان باشد و به امام و رهبري اهانت شد سکوت کنيم و هر جا به نفع‌مان نبود، حرف بزنيم. صداقت يعني در عمل به اصول طراحي شده معتقد باشيم.

رئيس فراکسيون اصولگرايان مجلس يادآور شد: اگر مجلس نباشد ما در جاي ديگري خدمت مي‌کنيم. با گمنامي بهتر مي‌توان خدمت کرد بنابر اين مهم محفوظ بودن انقلاب است.

حدادعادل با تاکيد بر اينکه من رسما جزو هيچ حزب و جرياني نيستم اما در خدمت همه احزاب اصولگرا هستم، يادآور شد: مهم اين است که مجلس اصولگرا باشد و انشاءالله دست به دست هم دهيم و از اين انقلاب محافظت کنيم.

وي درباره اجتماعي مردم در کربلا خاطرنشان کرد: مردمي که امسال به کربلا رفتند، همان مردمي هستند که 9 دي را به وجود آوردند و به دنيا اعلام کردند راه ما حسيني است؛ راهپيمايي اربعين حکايت از روح عاشورايي ملت دارد و اين راهپيمايي از 9 دي جدا نبود.

رئيس فراکسيون اصول‌گرايان مجلس در پايان گفت: روزنامه‌هاي رنگارنگي که با پول‌هاي کلان اداره مي‌شوند واقعي راهپيمايي عظيم جهاني را ارزش خبري نمي‌دانستند که صفحه اول روزنامه‌هايشان را به ان اختصاص دهند؛ آيا اين موضوع نبايد ما را بيدار کند تا انقلاب را به دست آنها ندهيم؟ آنها از چه مي‌ترسند که خبر راهپيمايي را برجسته نمي‌کنند؛ همه اين مسائل هشداري به ماست که بايد به آن توجه کنيم.

*حجت‌الاسلام آقاتهراني: ضرورت وحدت يک امر کاملاً روشن است
حجت‌الاسلام مرتضي آقاتهراني دبيرکل جبهه پايداري در ميزگرد تخصصي "وحدت" در کنگره جمعيت ايثارگران که با حضور وي و آيت‌‌الله آشتياني و حسين فدايي و محمدنبي حبيبي برگزار شد، ضمن تشکر از جمعيت ايثارگران به خاطر اين همايش، ضمن تاکيد بر ضرورت وحدت، اظهار داشت: بنده صحبت‌هايي که درباره وحدت مطرح شد را کاملا قبول دارم چرا که اهميت وحدت بسيار روشن است.

آقاتهراني کنار گذاشتن نفسانيت، حساسيت‌هاي بي‌مورد، تحزب و سياست‌زدگي و همچنين اخلاص در ارتباط با خدا را از لازمه‌هاي رسيدن به وحدت عنوان کرد و گفت: کسي جز خدا ولايت ندارد و ما نيز بايد بحث خودسازي خود را مديريت کنيم.

وي با اشاره به نامگذاري سال با عنوان مديريت اقتصاد و فرهنگ جهادي ادامه داد: ما اگر از اول درست حرکت کنيم دچار اختلافات ظاهري نخواهيم شد.

حجت‌الاسلام آقاتهراني با بيان اينکه براي مديريت وحدت بايد اصول را در همه مراحل و منازل رعايت کنيم، گفت: اقتصاد و سياست براي برخي‌ها بندگي و عبادت نيست در حالي که اگر سياست براي ما عبادت باشد دچار اختلاف نخواهيم شد.

*حجت‌الاسلام تقوي: هم‌گرايي و وفاق يکي از امکانات کليدي براي تاثيرگذاري اصول‌گرايان است
حجت‌الاسلام سيدرضا تقوي عضو جامعه روحانيت مبارز در ادامه اين کنگره، با بيان اينکه تحولات اجتماعي هميشه مديون انسان‌هاي موثر بوده است، گفت: انسان‌هايي قادر به ايجاد تحول هستند که خود متحول شده باشند.

وي ادامه داد: براي تاثيرگذاري در جامعه ابتدا بايد توانمند شده و امکانات مختلف را براي توانمندي فراهم کنيم و از آن در جا و زمان خود استفاده کنيم.
عضو جامعه روحانيت مبارز افزود: گاهي يک انسان آنقدر موثر و توانمند است که يک نفر نيست بلکه يک امت است.چرا که ظرفيت بالا و تاثيرگذاري دارد و مي‌تواند کارهاي زيادي انجام دهد. به عنوان مثال امام خميني(ره) يک فرد بود که با اقدامات خود نقشه سياسي جهان را تغيير داد.

حجت‌الاسلام تقوي با بيان اينکه مجموعه‌اي در کشور با عنوان اصولگرا حضور دارند که شامل متدينين، مومنان و کساني که در مسير امام و شهدا گام مي‌برمي‌دارند، مي‌شوند، گفت: گاهي گفته مي‌شود که اصولگراها اثر، فکر و کارايي ندارند؛ هيچ فردي نمي‌خواهد مخاطب اين واژه‌ها باشد و ما اين واژه‌ها را توهين مي‌دانيم.

وي ادامه داد: بنابر اين اگر مي‌خواهيم مجموعه موثر و اثرگذاري باشيم به مقدماتي نياز داريم و بايد راهي را طي کنيم. يکي از امکانات کليدي براي تاثيرگذاري اصولگرايان، همگرايي و وفاق است و تا احزاب و سلايق اصولگرا کنار هم ننشينند و بر مسائل کلي کشور و نظام به توافق جمعي نرسند، نمي‌توانند تاثيرگذار باشند.

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه کشور ضمن تشکر از جمعيت ايثارگران به دليل دعوت از چهره‌هاي متفاوت و سلايق مختلف اصولگرايي خطاب به آنها گفت: بايد خودشيفتگي و منيت را کنار بگذاريم و اصولگرايان بايد با يکديگر يکي شده و همه احزاب و گروه‌ها بايد نيرو تربيت کنند؛ اگر بخواهيم به توصيه‌هاي مقام معظم رهبري جامع عمل بپوشايم و تاثيرگذار باشيم راهي جز کنار هم قرار گرفتن نداريم.

حجت‌الاسلام تقوي با اشاره به تشکيل جلسات همگرايي اصولگران در 18 استان خاطرنشان کرد: شعار ما همه با هم نه همه با من است؛ هر اصولگرايي که در هر مسندي خدمت کند و هر جاي کشور باشد از ماست.

وي يادآور شد: اصولگرايان براي تاثيرگذار بودن در کشور و خدمت به محرومان و پيشرفت کشور بايد مقدمات را فراهم کنند، من با تمام سران اصولگرا به صورت حضوري و تلفني صحبت کردم و گاهي مي‌ديدم که برخي از آقايان حاضر نيستند در کنار آقايان ديگري بنشينند؛ ما که معتقديم انديشه‌مان مي‌خواهد جهان را اداره کند چگونه نمي‌توانيم کنار هم قرار گيريم.

عضو جامعه روحانيت مبارز با بيان اينکه تمام کساني که در جلسات ما آمدند و کساني که نيامدند از وحدت حمايت کردند، گفت: پنجشنبه آينده از ساعت 9 تا 11 صبح همايش پنجم ما با سخنراني آيت‌الله علم‌الهدي برگزار خواهد شد و از همين‌جا از همه شخصيت‌هاي اصولگرا و آقاي حداد عادل درخواست داريم که در اين همايش شرکت کنند.

حجت‌الاسلام تقوي ادامه داد: اگر مي‌خواهيم مجموعه موثر کشور باشيم بايد کنار هم بنشينيم و اگر مي‌خواهيم براي خود سرگرمي ايجاد کرده و تحقيرمان کنند، موضوع ديگري است؛ من از بقيه احزاب اصولگرا درخواست مي‌کنم تا چنين جلساتي برگزار کرده تا ذهن اصولگراها به هم نزديک شود؛ ما بايد بهتر بينديشيم، فکر کنيم، به هم نزديک شويم و به وحدت برسيم.

وي با بيان اينکه منشور جامعتين را محور وحدت قرار داده‌ايم، خاطرنشان کرد: ما هر پنجشنبه يک هفته در ميان جلساتي را با حضور چهره‌هاي اصولگرا برگزار مي‌کنيم و تا به مقدار توانمندي خود تاثيرگذار باشيم.
رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه کشور گفت: اولين توانمندي و قدرتي که مي‌توانيم کسب کنيم وحدت و يکپارچگي است.

عضو جامعه روحانيت مبارز با بيان اينکه از من پرسيده مي‌شود پشت اين ماجرا چه جرياني قرار دارد؟ گفت: جواب من اين است که پشت صحنه و روي صحنه ما مانند هم است و ما مقيد رهبري هستيم و به هيچ‌کس هم گزارش نمي‌دهيم و اگر قرار باشد گزارش دهيم فقط به جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين گزارش مي‌دهيم.

*حبيبي: اصول‌گرايان راه دومي جز ائتلاف ندارند
محمدنبي حبيبي دبيرکل حزب موتلفه اسلامي در ميزگرد وحدت که با حضور وي و آيت‌الله آشتياني، حجت‌الاسلام آقاتهراني و حسين فدايي در ششمين کنگره سالانه جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي برگزار شد، با تاکيد بر اينکه اصول‌گرايان راه دومي جز ائتلاف ندارند و فقط و فقط بايد به ائتلاف فکر کنند، تصريح کرد: ما حق نداريم بر سر اختلاف سليقه‌هاي احتمالي ائتلاف را به عنوان تنها راه‌حل کنار بگذاريم.

وي تاکيد کرد: البته اين ائتلاف بدون محوريت روحانيت نيم‌بند خواهد بود و اصول‌گرايان زير چتر جامعتين به وحدت خواهند رسيد.

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي با تاکيد بر اينکه بر اساس اطلاعات ما حزب اصلاح‌طلب اعتدال و توسعه از مدتي پيش مسافرت‌هاي استاني خود را شروع کرده و با گره زدن زلف مسئولان ستادهاي رئيس جمهور به خود در حال فعاليت انتخاباتي است، خاطرنشان کرد: اصول‌گرايان کاملاً در حال درو شدن هستند و حتي در يکي از استان‌ها همه فرمانداران يک دست از اصلاح‌طلبان انتخاب شده‌اند. به همين دليل است که بايد به ائتلاف بين اصول‌گرايان به عنوان تنها راه‌حل فکر کنيم.

حبيبي در پايان با اشاره به حماسه 9 دي و با بيان اين نکته که عده‌اي در تلاش هستند صورت مسأله فتنه را پاک کنند، اظهار داشت: اگر کسي فتنه 88 را در حد رقابت‌هاي انتخاباتي محدود کند خيانت کرده چرا که فتنه براي براندازي بود و حتي عده‌اي با مسلسل و بي‌سيم‌هاي پيشرفته تجهيز شده بودند و با رمز تقلب که از خارج از کشور طراحي شده بود قصد براندازي داشتند.

*حجت‌الاسلام آشتياني: انسجام و وحدت براي جلوگيري از ضربه به انقلاب مورد نياز است
حجت‌الاسلام رضا آشتياني عضو جامعه روحانيت مبارز در ميزگردي که با حضور حجت‌الاسلام آقاتهراني، حسين فدايي و محمدنبي حبيبي در کنگره جمعيت ايثارگران برگزار شد، گفت: در جريان فتنه 88 دنيا تمام توان خود را بر عليه ايران گذاشت و تهران را محاصره کرد و در سال 88 جز آتش و خون چيزي نبود.

وي ادامه داد: اما سيل جمعيت در 9 دي با انسجام به ميدان آمدند و بر اين آتش آب ريختند و آتش را خاموش کردند و اين پيروزي‌ها به دليل انسجام و وحدت به دست آمد و نقشه دشمنان نقش بر آب شد.
عضو جامعه روحانيت مبارز افزود: اگر بخواهيم به انقلاب لطمه نخورد، بايد انسجام، وحدت و همدلي ايجاد شود و شخصيت‌پرستي‌ها را کنار بگذاريم.

حجت‌الاسلام آشتياني تاکيد کرد: اگر محور را ولايت فقيه قرار دهيم قطعا در فراز و نشيب‌ها موفق هستيم و اگر زير پرچم ولايت فقيه بوديم مشکلاتي که در طول تاريخ براي‌مان پيش آمد، به وجود نمي‌آمد.
وي در پايان گفت: اگر در تمام کارها رهبري را محور قرار دهيم و تسليم محض خداوند شويم، موفق مي‌شويم؛ اميدوارم اصول گرايان در اين مسير قرار داشته باشند و خداوند در بزنگاه‌ها امدادهاي خود را مي‌رساند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر