صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

پناهيان: اختلافات بين اصلاح‌ طلب و اصولگرا احمقانه است

مشاور رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها گفت: در عرصه سياسي بسياري از اختلافات مانند اختلاف بين اصلاح‌ طلب و اصولگرا احمقانه است و نبايد بگذاريم بين مردم و جريان‌هاي سياسي تا اين حد جدايي و اختلاف بيفتد.

کد خبر: 2206

مشاور رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها گفت: در عرصه سياسي بسياري از اختلافات مانند اختلاف بين اصلاح‌ طلب و اصولگرا احمقانه است و نبايد بگذاريم بين مردم و جريان‌هاي سياسي تا اين حد جدايي و اختلاف بيفتد.

حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا پناهيان در مراسم تجديد بيعت طلاب و دانشجويان مهدي‌ياور که به مناسبت نهم ربيع‌الاول، آغاز امامت حضرت ولي عصر(عج) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: امام زمان(عج) در کلامي مي‌فرمايند اگر شيعيان ما از صميم قلب دور هم جمع شوند و به عهد ما وفا کنند، زمان ملاقات ما تاخير نمي‌افتد و سعادت مشاهده ما را پيدا خواهند کرد.

وي ادامه داد: نمي‌شود شيعه منتظر زندگي جمعي را نداند. گاهي ديده مي‌شود بين مسئولين و نخبگان سياسي و فرهنگي نيز اين ضعف که انعطاف براي ارتباط جمعي را ندارند ديده مي‌شود و اين به دور از تعاليم اسلامي است. بايد قدرت هم‌افزايي داشته باشيم. برخي‌ها به هيچ عنوان ظرفيت حضور در جنبه‌هاي بزرگ ملي و امتي را ندارند.

مشاور رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با اشاره به اينکه برخي افراد دچار رفتار دفاعي هستند، بيان کرد: بايد قدرت تعامل را در جامعه بالا ببريم و براي اين کار بايد الگو‌هاي آن که ائمه اطهار(ع) هستند را به جامعه معرفي کنيم.

پناهيان با تاکيد بر اينکه دوران غيبت، دوران خودسازي براي ظهور است، عنوان کرد: چگونه مي‌توان دانشجويي مهدي‌ياور باشد ولي در هيچ تشکل فرهنگي حضور نداشته و اهل کار گروهي نباشد.

وي صميمت در اجتماع را ديگر سفارش امام زمان(عج) دانست و ابراز کرد: زندگي دسته جمعي و سازماندهي شده يکي از ضرورت‌هاي جامعه مهدوي است؛ نمي‌شود کسي با گوشه‌نشيني به دنبال خودسازي باشد. بايد در اجتماعات ما فرديت که برگرفته از فرهنگ غربي است کنار رود و زندگي جمعي سرلوحه زندگي ما قرار گيرد.

اين استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: بايد امروز به جاي وحدت شيعه و سني شعار ديگري را سر دهيم، چرا فقط در حد وحدت باقي بمانيم، ما بايد همديگر در آغوش بکشيم. وقتي دشمنان براي ضربه به اسلام اختلاف بين شيعه و سني را مطرح مي‌کنند مشخص مي‌شود که وظيفه ما در اين بين چيست.

پناهيان با تاکيد بر اينکه بايد به دنبال جذب دل‌ها باشيم، تصريح کرد: اگر مذهب و مرام ما بر حق است بايد دل ببرد، بايد مقيد باشيم اگر دوستان سني‌مان مريض شدند به عيادتشان برويم، در نمازهاي جماعت آنها شرکت کنيم. دين انسان را به سمت حداکثري بودن سوق مي‌دهد و ما بايد در اين مسير گام برداريم.

وي با اشاره به سخن مرجعيت شيعه در عراق عنوان کرد: اين مرجع شريف فرمودند برادران اهل سنت جان ما هستند، اين جمله معناي بزرگي دارد. اختلاف شيعه و سني توطئه انگليسي است. بايد حول مشترکات به وحدت و صميميت رسيد و براي اين اشتراکات بايد جشن گرفت.

مشاور رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها افزود: امام حسين(ع) محل اتحاد شيعه و سني است. امروز دوران وحدت گذشته و دوران همدلي فرارسيده است. امروز در عراق و سوريه اهل سنت مي‌بيند جوان شيعه خود را فداي ناموس اهل سنت مي‌کند و به دنبال او براي دفاع از کربلا، نجف و سامرا وارد عمل مي‌شود.

پناهيان با بيان اينکه جهان به سوي وحدت مهدوي در حال حرکت است، تصريح کرد: امام حسين(ع) امروز محور وحدت آزاديخواهان جهان است و مريد ايشان اگر نتواند ايشان را به دنيا معرفي کند و دل‌ها را به واسطه ايشان به يکديگر نزديک کند کاري انجام نداده است.

وي با تاکيد بر اينکه عصر، عصر همدلي عليه استکبار است، ابراز کرد: در عرصه سياسي نيز بسياري از اختلافات احمقانه است. امروز اختلاف بين اصلاح‌ طلب و اصول‌گرا احمقانه است و نبايد بگذاريم بين مردم و جريان‌هاي سياسي تا اين حد جدايي و اختلاف بيفتد.

مشاور رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها ادامه داد: بارها امام راحل فرمودند من اين خط کشي‌ها را قبول ندارم. در بدنه اجتماعي ما واقعاً اصلاح‌طلب و اصولگرا نداريم. اين سخنان احمقانه است که مي‌گويد بچه مذهبي‌ها به خود اجازه مي‌دهند به صورت کسي اسيد بپاشند. نبايد بين مردم دو قطبي‌سازي کنيم.

پناهيان با اشاره به فتنه سال 88 عنوان کرد: واقعاً امروز در بين هوشمندان جامعه و کساني که بر اساس تلقين‌هاي غلطي که به آنها شده فکر کنند که آيا اين عنوان‌ها به آنها مي‌چسبد. امروز تنها حرف نو دنيا را اسلام مي‌زند و حرف، حرف اسلام است.

وي در پايان با اشاره به اينکه تقسيم‌بندي سياسي بين مردم موجب نوعي ديکتاتوري و خفقان مي‌شود، خاطرنشان کرد: شقه شقه کردن مردم جنايت است، امروز عصر همدلي است و بايد با ادبياتي قوي سوءتفاهمات را بر طرف کنيم و با وحدت، صميمت و همدلي در مسير وحدت مهدوي گام برداريم.

فارس/

نظرات بینندگان

ارسال نظر