صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توصیه جدی سعید قاسمی به ظریف

وی با اشاره به این سخنان امام که می فرمود این قرن، قرن غلبه مستضعفین علیه مستکبرین است گفت: من به وزیر امور خارجه می گویم یک بار هم که شده سیاست راهبردی جمهوری اسلامی که در سخنان امام (ره) آمده است را مرور کنیم. استراتژیک امام این بود که جمهوری اسلامی با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذاری کند و دلیلی ندارد که مسلمانان را به تصاحب قدرت و ثروت استکبار دعوت نکند و جلوی جاه طلبی صاحبان قدرت را نگیرد.

کد خبر: 21992

مهر/ فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: چند سال پس از فرمایش امام که فرمود جنایت آل سعود باید یادآوری شود و زنده بماند جریانی به روی کار آمد و گفت: ما و آل سعود دو بال یک کبوتر در جهان اسلام هستیم.

 

به گزارش خبرنگار مهر، سعید قاسمی فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و از سرداران ۸ سال دفاع مقدس در همایش «یمن تنها نمی ماند» که عصر امروز سه شنبه در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد با تاکید بر اینکه مبنای انقلاب اسلامی حمایت از مظلوم است اظهارداشت: این استراتژی از ابتدای انقلاب وجود داشت و همه ما با آن بزرگ شدیم. این استراتژی فارغ از مدل های فکری اصولگرایی و اصلاح طلبی است.

 

 

وی با اشاره به انتفاضه مردم بحرین که ۳ سال از آن می گذرد گفت: در واقعیت باید گفت بحرین یکی از استانهای کشور ما بوده است البته این حرف فارغ از آن سخنی است که برخی گفتند باید امپراطوری ایران در منطقه تشکیل شود که حرف بی جایی بود و در عراق برای ما مشکل آفرین شد.

 

قاسمی با بیان اینکه آل سعود از روزی که پدید آمد بذر نفاق، برادر کشی و تخریب اماکن مقدسه را آغاز کرد، گفت: پس از تاسیس آل سعود تاکنون بر هم زدن معادلات موازنه قدرتی جهان اسلام در حال اتفاق افتادن است که آخرین نمونه آن از این دست کشتار حجاج بیت الله الحرام در سال ۶۶ بود که نزدیک ۵۰۰ حاجی ایرانی با دستور یک فرمانده یهودی الاصل به شهادت رسیدند.

 

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب با اشاره به سخنان امام (ره) در خصوص حادثه حج سال ۶۶ خاطرنشان کرد: امام در همان سال سخنانی داشتند که بعدها سانسور شد. امام در این رابطه می گوید فاجعه ای که آل سعود در کشتار حجاج بیت الله الحرام انجام داد با آب زمزم هم پاک نخواهد شد و ما اگر از صدام و اسرائیل و آمریکا بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت.

 

 

وی افزود: چرا علیرغم اینکه امام فرمود جنایت آل سعود باید زنده بماند بنیاد شهید و سازمان حج هر ساله استنکاف می کنند و یاد شهدای حج سال ۶۶ را به شایستگی گرامی نمی دارند؟

 

قاسمی ادامه داد: حجاج بیت الله الحرام در سال ۶۶ در کنار حرم خدا کشته شدند نه در یمن و بحرین. برای همین بود که امام فرمودند این جنایت از هر جنایتی در تاریخ فاجعه بارتر است.

 

 

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب تاکید کرد: امروز وقتی به دو نفر از ایرانیان تعرض می شود بسیاری از افراد که اصلا به ظاهر آنها نمی خورد در مقابل سفارت عربستان تجمع می کنند یعنی برایشان این حادثه سنگین است در حالی که سال ۶۶ نزدیک ۵۰۰ شهید ایرانی داده شد.

 

قاسمی با بیان اینکه سفرای ما، وزیرخارجه ما و آقای هاشمی رفسنجانی باید سخنان سال ۶۶ امام را بخوانند و مرور کنند گفت: آقای هاشمی در مرگ ملک عبدالله برای آن پیام فرستاد و اظهار تسلیت کرد و برای او از درگاه باری تعالی مغفرت و علو درجات نمود و همچنین ناراحت شد که کسی مانند آیت الله جنتی آن سخنان را در نماز جمعه مطرح کرد.

 

 

وی افزود: بسیار متاسفم که این افراد خود را هم رای امام می دادند و معلوم نیست اینها امروز استحاله شده اند یا از ابتدای انقلاب خراب بودند. خدا را شکر شما والیان ما نیستید وگرنه مثل پسر شاه حسین اردنی می خواستید ۴۰ روز برای مرگ ملک عبدالله عزای عمومی اعلام کنیم.

 

 

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص اشتباه فاحش سردمداران سعودی در حمله به یمن خاطرنشان کرد: رهبری رسما دولت سعودی را تهدید کرد که این جنایت شما مانند جنایت صهیونیست ها است و پیگرد قانونی و تاریخی دارد.

 

قاسمی به سخنان اخیر آیت الله جوادی آملی مبنی بر اینکه کار آل سعود تمام است و جهان اسلام باید آل سعود را از خادم الحرمینی سلب مسئولیت کند اشاره کرد و گفت: آیت الله جوادی آملی فرمودند آل سعود خائن الحرمین هستند و باید توسط جهان اسلام حذف شوند که البته این امر بخواهد اتفاق بیفتد یعنی نبر آخرالزمان. مگر به این راحتی ها آنها قدرت را رها می کنند.

 

 

وی در ادامه تصریح کرد: چرا پس از فرمایش امام که فرمود باید جنایت آل سعود را در اذهان زنده نگهداریم و فراموش نکنیم یک جریان پس از چند سال آمد و گفت ما و سعودی ها دو بال کبوتردر جهان اسلام هستیم و باید با یکدیگر حرکت کنیم.

 

قاسمی افزود: این جریان فکر می کرد با بغل کردن ملک عبدالله می تواند جهان اسلام را داشته باشد. چرا وقتی اعتقاد دارید که تفکرات امام برای شما سند و راهبرد است این تفکر را کنار می گذارید و افکار خود را وارد سیاست خارجی می کنید؟

 

 

وی یک طرف هر فتنه ای که در جهان اسلام اتفاق می افتد را سعودی ها دانست و گفت: در داستان غزه از سنگ اشک بیرون زد اما علمای سعودی اعتراض به حملات صهیونیست ها علیه مردم غزه را تحریم کردند. در قضایای سوریه و عراق هم سعودی ها یک طرف فتنه هستند.

 

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب با بیان اینکه چرا چند روز بعد که قائله ها خوابید باید با موضوع آل سعود احساسی برخورد کنیم و بگوییم سعودی ها یک طرف اسلام هستند، تصریح کرد: برخی پس از خاموش شدن این اتفاقات دوباره می خواهند با سعودی ها پای میز مذاکره بنشینند.

 

چرا بعد از ۲۰ سال که به ما تجاوز می شود و اتفاق یمن رخ می دهد می گوییم باید خادم الحرمینی را از سعودی ها بگیریم ولی زمانی که صلح و صفا بود چرا این حرفها را بیان نمی کردیم؟

 

قاسمی در ادامه تاکید کرد: امروز سعودی ها می خواهند قائله ای که به پا کرده اند را جمع کنند تا بیش از این آبرویشان نرود چرا که یمنی ها بیش از این چیزی را برای از دست دادن ندارند.

 

وی با اشاره به این سخنان امام که می فرمود این قرن، قرن غلبه مستضعفین علیه مستکبرین است گفت: من به وزیر امور خارجه می گویم یک بار هم که شده سیاست راهبردی جمهوری اسلامی که در سخنان امام (ره) آمده است را مرور کنیم.

 

استراتژیک امام این بود که جمهوری اسلامی با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذاری کند و دلیلی ندارد که مسلمانان را به تصاحب قدرت و ثروت استکبار دعوت نکند و جلوی جاه طلبی صاحبان قدرت را نگیرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر