صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ایران از کره شمالی چه موشکی خرید!؟

ایران در حین مذاکرات هسته ای از کره شمالی موشک خرید، اما اوباما آن را از همه مخفی کرد!اخباری منتشر شده است که حاکی از این است که ایران زمان انجام مذاکرات درباره برنامه هسته ای خود، چندین محموله از تجهیزات موشکی پیشرفته و فناوری مربوط به آن را از کره شمالی دریافت کرده است. در حالی که این اقدام ایران کاملا مغایر با تحریم های موجود سازمان ملل است.

کد خبر: 21935

امریکن تینکر ادعا کرد: اوباما گزارش مربوط به ارسال یک محموله موشکی از کره شمالی به ایران را نادیده گرفت.

به گزارش «انتخاب»، در این گزارش ادعا شده است: اخباری منتشر شده است که حاکی از این است که ایران زمان انجام مذاکرات درباره برنامه هسته ای خود، چندین محموله از تجهیزات موشکی پیشرفته و فناوری مربوط به آن را از کره شمالی دریافت کرده است. در حالی که این اقدام ایران کاملا مغایر با تحریم های موجود سازمان ملل است.

در این گزارش ها، همچنین آمده است که آمریکا نه تنها از ارسال این محموله ها باخبر بود، بلکه ظاهرا اقداماتی نیز انجام داده است تا سازمان ملل از این قضیه مطلع نشود.

بنابر ادعای این گزارش، به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به صورت روزانه از طریق سرویس های اطلاعاتی، جزئیاتی از این موضوع را دریافت کرده است،‌اما این اطلاعات توسط کاخ سفید مخفی مانده تا سازمان ملل به آن دست نیابد تا این اقدام ایران مغایر با تحریم های سازمان ملل تلقی نشود.

گزارش هایی از این قبیل نشان می دهد، اوباما که مسئول حفاظت از امنیت ملی آمریکا است در فهرست فعالیت های روزانه اش، هیچ اثری از این مسئولیت دیده نمی شود.

در این گزارش آمده است: با وجود همه ناسزاهای ایران به آمریکا،‌دولت اوباما می خواهد تحریم ها را از این کشور بردارد و مقادیر زیادی از اموال بلوکه شده این کشور را آزاد کند. برخی گزارش ها حاکی از این است که بیش از دو و نیم میلیارد دلار ایران آزاد شده است. با توجه به این که ارسال محموله های موشکی از کره شمالی به ایران نقض مستقیم تحریم های سازمان ملل است، نباید آمریکا از آن عقب نشینی می کرد. اگر این گزارش ها حقیقت داشته باشد، درواقع اوباما به بهترین وجه از منافع ایران حمایت کرده است.


 اخبار سیاست  خارجی  -  انتخابنظرات بینندگان

ارسال نظر