صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتقاد حافظی از بی‌تفاوتی شهرداری

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن اشاره به ادامه‌دار بودن سریال خشکاندن درختان در شهر تهران گفت: این موضوع در حالی صورت می‌گیرد که شهرداری همچون گذشته منفعلانه و بی‌تفاوت پیگیری می‌کند.

کد خبر: 21880

زمان/ رحمت‌الله حافظی در جریان یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: سریال خشکاندن درختان شهر تهران به مثابه قتل‌های زنجیره‌ای ادامه دارد و شهرداری تهران همچون گذشته بی‌تفاوت و منفعل به این موضوع می‌پردازد.

 

وی گفت: شهرداری تهران دهها میلیارد تومان برای ایجاد فضای سبز در تهران هزینه می‌کند اما توان جلوگیری از تخریب فضاهای سبز گذشته را ندارد.

 

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه در حاشیه پل نیایش و با استفاده از گازوئیل و مازوت درختان را می‌خشکاند بیان داشت: در بخشی از منطقه‌ای 2 درختان در حال قلع و قمع هستند و کاری صورت نمی‌گیرد.

 

وی ادامه داد: درختان موجود در باغات منطقه 5 مستقر در بالای پل نیایش نیز در حال خشک شدن هستند و این در حالی است که توجهی به این موضوع نمی‌شود و بی‌تفاوتی‌ها ادامه دارد.

 

وی در ادامه این جلسه با اشاره به قلع و قمع درختان در بوستان شقایق و منطقه 2 گفت: در حالی این اتفاق افتاده است که بخشی از این بوستان تخریب شده و در حال گودبرداری است و حفاظی در این محدوده کشیده شده است و بناست مجتمع مسکونی 10 طبقه‌ای در این منطقه ساخته شود.

 

حافظی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت زمین 7 هزار متری تعاونی مسکن منطقه 7 در بخشی از باغات کن گفت: انتظار می‌رود که تخلف صورت گرفته از سوی شهردار اسبق منطقه پیگیری و این موضوع از طریق مراجع قضایی رسیدگی شود.

 

وی ادامه داد: درختانی که در این بخش از باغات کن قلع و قمع شده است قدیمی بوده و بن آنها میانگین بالای 150 سانتی‌متر است.

 

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین از رئیس شورای شهر خواست پیگیری‌های لازم را برای واگذاری زمینی معاوض در منطقه 5 و باغات کن به تعاونی مسکن منطقه 7 پیگیری کند./فارس/

نظرات بینندگان

ارسال نظر