صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اولين مصاحبه چمران بعداز شکست

رئيس سابق شوراي عالي استان‌ها گفت: لايحه تغيير قانون شوراها که در حال بررسي در دولت است تا پايان سال تعيين تکليف مي‌شود. شوراها بار عمده‌اي از دوش دولت برداشته‌اند، اميدواريم دولت نيز حقوق قانوني شوراها را به آنها بدهد.

کد خبر: 2185

نسيم / رئيس سابق شوراي عالي استان‌ها گفت: لايحه تغيير قانون شوراها که در حال بررسي در دولت است تا پايان سال تعيين تکليف مي‌شود. شوراها بار عمده‌اي از دوش دولت برداشته‌اند، اميدواريم دولت نيز حقوق قانوني شوراها را به آنها بدهد.

مهدي چمران در جلسه انتخابات هيات‌رئيسه شوراي عالي استان‌ها با بيان اينکه ارتباط با دولت وظيفه شوراي عالي استان‌ها است گفت: ارتباط خوبي با مجلس و دولت داريم. برقراري ارتباط با دولت، شخص رئيس جمهور و معاونان وي وظيفه ما است.

رئيس سابق شوراي عالي استان‌ها با بيان اينکه هنوز به جايگاه اصلي شوراها نرسيده‌ام گفت: بايد سعي کنيم به جايگاهي که امام راحل به آن اشاره کرده‌اند دست يابيم شوراي عالي استان‌ها در سال‌هاي اخير تلاش‌هاي بسياري کرد و با دولت و مجلس ارتباط تنگاتنگي داشته است که نتيجه تعامل با مجلس قابل تامل است.

او با اشاره به اينکه گاهي برخي از طرح‌هايي که به مجلس مي‌فرستيم به دليل مخالفت شوراي نگهبان پس گرفته مي‌شود گفت: لايحه تغيير قانون شوراها که در حال بررسي در دولت است تا پايان سال تعيين تکليف مي‌شود تلاش ما بر اين است که با وجود همه مشکلات اقتصادي بيشترين اعتبارات را براي شوراهاي فرادست جذب کنيم.

رئيس سابق شوراي عالي استان‌ها با بيان اينکه هم‌اکنون با دولت شخص رئيس جمهور و معاونين وي ارتباط خوبي داريم گفت: شوراها بار عمده‌اي از دوش دولت برداشته‌اند و اميدواريم دولت هم حقوق قانوني شوراها را به آنها بدهد با وجود تمام کاستي‌ها شوراها در سال‌هاي گذشته بسيار توانمند عمل کرده‌اند.

چمران در پايان گفت: به دليل تعامل خوب با مجلس دعوتي از رياست مجلس و اعضاي مجلس داشته‌ايم که اميدواريم محقق شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر