صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتقاد رئيس جديد شوراي عالي استان ها از عملکرد گذشته اين نهاد

غلامرضا بصيري‌پور پس از انتخاب به عنوان رئيس شوراي عالي استان و در جمع خبرنگاران درباره عملکرد شوراي عالي استان گفت: در 12 سال گذشته شوراها به صورت کاملاً روتين حرکت کردند و بسياري از تصميم‌گيري‌ها متعلق به رئيس شورا نبود و غير شورايي‌ها تصميم گير بودند به طوري که اين تصميمات نقطه نظر اعضاي شوراي عالي استان نيز نبود.

کد خبر: 2184

نسيم / غلامرضا بصيري‌پور پس از انتخاب به عنوان رئيس شوراي عالي استان و در جمع خبرنگاران درباره عملکرد شوراي عالي استان گفت: در 12 سال گذشته شوراها به صورت کاملاً روتين حرکت کردند و بسياري از تصميم‌گيري‌ها متعلق به رئيس شورا نبود و غير شورايي‌ها تصميم گير بودند به طوري که اين تصميمات نقطه نظر اعضاي شوراي عالي استان نيز نبود.

او با اشاره به اينکه تعداد زيادي از افراد در دبيرخانه هستند که بايد زير نظر رئيس عمل کنند، گفت: متأسفانه عملکرد کنوني دبيرخانه نقص بزرگ شوراي عالي است؛ به طوري که غير شورايي‌ها به عنوان دبيرخانه تصميم گير بودند.
او در پاسخ به اين پرسش که برخورد شما براي مديريت تصميم گيران غير شورايي و دبيرخانه به چه صورت خواهد بود گفت: قطعاً بعد از اين تصميم گير در اين خصوص من و هيئت رئيسه خواهيم بود و من کسي هستم که به دنبال تغيير هستم.
بصيري پور با تاکيد بر اينکه خود را حامي دولت مي‌دانم گفت: خط مشي رفتاري من بر اساس فرمايش مقام معظم رهبري است اما همانگونه که ايشان دولت را تأييد کرده‌اند من نيز طرفداردولت هستم. من پس از شش ماه بايد پاسخگوي برنامه‌هايم در شوراي عالي باشم.

او درباره جلسه شب گذشته شوراي عالي استان با آقاي نوبخت نيز گفت: جلسه شب گذشته با آقاي نوبخت پيش از اين هماهنگ شده بود و قراربود برگزار شود اما هر بار به دليل سفرهاي استاني اين جلسه به تعويق مي‌افتاد. پيشنهاد تشکيل اين جلسه از سوي من بوده است آن هم زماني که رئيس جمهور در خراسان رضوي بازديدي به عمل آوردند و جلسه‌اي با شوراها داشتند، توافق کرديم که مشابه اين جلسه به صورت کشوري برگزار شود. در نتيجه شب گذشته به صورت کاملاً تصادفي اين جلسه با حضور اعضاي شوراي عالي استان‌ها برگزار شد
او درباره مسائل مطرح شده در اين جلسه نيز گفت: اين جلسه سه ساعت طول کشيد و تک تک اعضاي شوراي عالي استان نقطه نظرات و مشکلات و مسائل را در استان‌هاي خود مطرح کردند و آقاي نوبخت نيز به آنها پاسخ داد و قرار است که سه ماه ديگر مشابه اين جلسه تکرار شود.
رئيس جديد شوراي عالي استان تقويت نظام شورايي با دولت از دستاوردهاي مهم اين جلسه بود گفت: اين جلسه کاملاً کاري بود و ايشان قول دادند که در جلسه آتي شوراي عالي استان به عنوان مهمان جلسه حضور يابد
او در پايان گفت: جلسه شب گذشته درباره مسائل بودجه نيز صحبت‌هايي شد و قرار است بعد از اين رابطه شوراها با دولت بهبود يابد

نظرات بینندگان

ارسال نظر