صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

واکنشCNN به توافق امنیتی ایران-استرالیا

یک رسانه آمریکایی در ارتباط با توافق امنیتی بین ایران و استرالیا واکنش منفی نشان داد.

کد خبر: 21790

فارس/ یک رسانه آمریکایی در ارتباط با توافق امنیتی بین ایران و استرالیا واکنش منفی نشان داد.

شبکه خبری آمریکایی «سی‌ان‌ان» امروز (دوشنبه) در وبگاهش با اشاره به خبر توافق امنیتی تهران و کانبرا که به دنبال سفر «جولی بیشاب» نخست وزیر استرالیا به ایران صورت گرفت، نوشت: استرالیا به عنوان متحد مهم آمریکا با تبادل اطلاعات با ایران موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، جولی بیشاپ این توافق امنیتی را «غیر رسمی» نام نهاد اما یک قانونگذار استرالیایی با انتقاد از این رویداد آن‌را «رقص با شیطان» نام نهاد.

جولی بیشاب بعد از ترک تهران در پاسخ به سئوال شبکه خبری «ای‌بی سی» استرالیا در این باره گفته بود: «از زمان ظهور داعش علاقمندیم به دولت عراق کمک کنیم. شماری از شهروندان استرالیایی هستند که از داعش حمایت می‌کنند. ایران و دیگر ملت‌ها می‌خواهند این تروریست‌ها را از منطقه خود خارج کنند و ما درباره استرالیایی‌هایی که قصد سفر به سوریه و عراق دارند نیاز به اطلاعات داریم.»

بیشاپ در ادامه افزوده بود:«ما به اطلاعاتی پیرامون استرالیایی‌هایی که در عراق و سوریه هستند نیازمندیم و البته ایران می‌خواهد جریان ورود تروریست‌های خارجی را به منطقه بگیرد بنابراین توافقی غیر رسمی با ایران برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات امنیتی روی داد.»

اما «آدرو ویلکی» از قانونگذاران مستقل مجلس استرالیا با انتقاد از این مسئله به خبرنگاران گفت: «اعلام این اقدام از سوی وزیر امور خارجه و توافق امنیتی با تهران موجی از بهت و نگرانی را در میان استرالیایی‌ها باعث گشت.»

این مقام استرالیایی در خاتمه سخنان خود گفت:«وقتی شما رقص با شیطانی چون ایران را آغاز می‌کنید، آن‌گاه همانند دیگران که با این کشور هستند، بد خواهید شد.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر