صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سلاح خطرناک سربازان آلمانی+عکس

نشریه اشپیگل آلمان در گزارشی از معیوب بودن نوعی تسلیحات مورد استفاده در ارتش آلمان، پرده برداشته است.

کد خبر: 21778

جام نیوز، نشریه اشپیگل آلمان در گزارشی اعلام کرد بنابر اسناد به دست آمده از دفتر فناوری و تدارکات ارتش آلمان (BWB) اسلحه G36 طراحی و ساخت شرکت آلمانی "هکلر و کخ" سال‌ها بدون داشتن کارایی و عملکرد لازم توسط ارتش آلمان خریداری می‌شده است.

 

بنابر این گزارش، مقام‌ها و کارکنان دفتر فناوری و تدارکات ارتش آلمان و همچنین کارکنان شرکت هکلر و کخ  به نقض رعایت قوانین نظارت و کنترل بر تسلیحات متهم هستند.

 

بر طبق این گزارش، مقام‌های شرکت هکلر و کخ سال‌ها بدون هیچ نظارتی موفق شده‌اند مجوز فروش تسلیحات ساخت خود را که تا قبل از سال 2012 میلادی در اختیار دفتر فناواری و تدارکات ارتش آلمان بود را کسب کنند.

 

به گزارش پرس تی وی، اسلحه G36 یک تفنگ تهاجمی است که در اوایل دهه ۱۹۹۰ توسط شرکت آلمانی هکلر و کخ طراحی شده و از سال ۱۹۹۷ جایگزین تفنگ جنگی  ژ 3 به عنوان سلاح سازمانی اصلی ارتش آلمان شد.

 

در پی افشای این گزارش، فشارها بر وزارت دفاع آلمان به شدت افزایش یافته است. بنابر این گزارش مشکلات این تسلیحات و دقت پایین آتش آنها  فراتر از آن چیزی است که پیشتر به آن اشاره شده بود.

 

 

پیشتر، کارشناسان امور اسلحه یکی از مشکلاتی که در مدل G36 وجود دارد را  ماشه سنگین آن عنوان کرده بودند که حتی در صورت سقوط سلاح از ارتفاع 2 متری نیز عمل نکرده و شلیک نمی کند. به گفته آنها با توجه به ماهیت جنگ‌های مدرن شهری این سلاح به عنوان یک تفنگ تهاجمی دقیق برای ساقط کردن اهداف در فواصل بیش از 500 متر طراحی نشده است.

 

اشپیگل دو سال پیش نیز در گزارشی عنوان کرده بود تفنگ مدل G36 که نیروهای آلمانی مستقر در افغانستان در نبردهای خود از آن استفاده می کنند مشکلاتی را برای این نیروها به وجود آورده است.

 

در این گزارش آمده بود این اسلحه پس از چند ساعت نبرد طولانی مدت گرم می شود و دستان کسانی که از آن استفاده می‌کنند را به شدت می سوزاند.

 

همین سوزش باعث می شود که دقت در هدفگیری سربازان آلمانی به یک سوم حالت معمولی کاهش یابد و عملا اهداف نتواند به صورت دقیق در نظر گرفته شود.

 

در گزارش جدید اشپیگل آمده است این نوع سلاح تحت شرایط خاص هدف گیری دقیقی نداشته و بر طبق آزمون های انجام شده میزان دقت این سلاح ها 30 درصد عنوان شده است. این درحالی است که ارتش آلمان خواهان دریافت تسلیحاتی با حداکثر میزان هدف گیری شده بود.

 

این گزارش می افزاید با توجه مشکلات عنوان شده، این اسلحه جان سربازان در میادین جنگ را به مخاطره می افکند چرا که این نوع سلاح از کارایی لازم در شرایط خاص برخوردار نیست.

 

افشای این گزارش در حالی است که آلمان مقادیر زیادی از این نوع تسلیحات را به برخی از کشورها از جمله عربستان و لیبی فروخته است.

 

به گزارش هفته نامه فوکوس، شرکت تولید تجهیزات نظامی MIC متعلق به دولت عربستان نیز سلاحهای آلمانی موسوم به G36 را  تحت لیسانس شرکت هکلر و کخ آلمان و تحت لیسانس این شرکت تولید می کند.

 

این در حالی است که  انقلابیون لیبی در سال 2011 میلادی به رغم ممنوعیت صادرات این نوع اسلحه به لیبی، مقادیر قابل توجهی ازسلاح G36 را در انبارهای سلاح معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی کشف کرده بودند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر