صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

داعشی‌ها ازچه موبایلی استفاده میکنند؟

کی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت سرویس‌های اطلاعاتی منطقه در شناسایی و دستگیری سران داعش استفاده آن‌ها از این نوع گوشی‌ها است چراکه تلفن‌های همراه بلک‌بری به گفته شرکت سازنده آن از سیستم حفاظتی و امنیتی بسیار قوی تحت لیسانس دپارتمان دفاع امریکا بهره می‌برد.

کد خبر: 21724

فردا/ کی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت سرویس‌های اطلاعاتی منطقه در شناسایی و دستگیری سران داعش استفاده آن‌ها از این نوع گوشی‌ها است چراکه تلفن‌های همراه بلک‌بری به گفته شرکت سازنده آن از سیستم حفاظتی و امنیتی بسیار قوی تحت لیسانس دپارتمان دفاع امریکا بهره می‌برد.

 

به گزارش روزنامه fujian ribao چین، اخیراً گزارش‌هایی به‌دست‌آمده که نشان می‌دهد که اعضای ارشد داعش از تلفن‌های هوشمند بلک‌بری استفاده می‌کنند. این گزارش‌ها حاکی از واگذاری گوشی‌های این شرکت کانادایی از طریق نماینده آن در شهر الخبر عربستان به نماینده گروه تکفیری داعش است.

 

بر اساس این گزارش٬ یکی از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت سرویس‌های اطلاعاتی منطقه در شناسایی و دستگیری سران داعش استفاده آن‌ها از این نوع گوشی‌ها است چراکه تلفن‌های همراه بلک‌بری به گفته شرکت سازنده آن از سیستم حفاظتی و امنیتی بسیار قوی تحت لیسانس دپارتمان دفاع امریکا بهره می‌برد و مورداستفاده دولتمردان کشورهایی نظیر امریکا، انگلیس، آلمان، کانادا، فرانسه، ایتالیا و ژاپن است.

 

لازم به ذکر است که سیستم امنیتی بلک‌بری با بهره‌گیری از فرایندهای پیچیده و کدگذاری شده TLS و BBM ساخت این شرکت، امر شناسایی را برای بسیاری از سرویس‌های اطلاعاتی کشورها غیرممکن کرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر